Name and shame! (за боклука)

  • 2 023
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 306
А не трябва ли принципно да има бесни междусъседски скандали заради този боклук?
 

Ох, трябва, ама се почва "Ти пък как ще докажеш, че съм аз, кога си ме видяла, ще си хвърлям където искам..."
Има адски груби екземпляри и обикновено точно те си мятат торбите през терасите. Разправиите с тях са обречени. Дано не съм права, де.

# 16
  • Мнения: 1 113
Никой не обича критиката, дори и градивната ... Това начинание не би имало ефект върху тези, които са снимани да изхвърлят боклука си през балконите (може би в някаква степен би повлияло върху другите - "няма да го изхвърля, за да не ме изпипосат и мен"), но като цяло снимките ще бъдат повод да превърнат съжителството ви с такива хора в ад.
Мисля си, че ако кампанията е позитивна, би имала някакъв резултат. Например - снимки на съседите, изхвърлящи боклука си в контейнера и надпис "Правете като тях", е по-добър вариант, макар да звучи някак пионерско   Simple Smile

# 17
  • Мнения: 5 877
А те откъде ще знаят кой ги е изтипосал? Идеята е да бъде също толкова анонимно, колкото анонимно се изхвърля боклукът.

Сафо, бих умряла, ако се видя снимана да изхвърлям боклука в контейнера до надпис "Правете като тях"  Joy нормалните граждани не са ни направили нищо, че да ги излагаме

# 18
  • Мнения: 7 112
Аз пък имам съседка ,която си хвърля фасовете през терасата .Обаче да знаете как роптае ,че е мръсно  newsm78 ,че трябва да се почисти и тнт .
И родителите ми си имат две девойки-аристократки (наистина в рода им има доста ценни хора), които правят същото. Мятат си фасчетата (и не само) и те падат на на терасата на нашите. Веднъж имаше целево събиране с обратно връщане на сметта до изпращачите.  Grinning Почти схванаха натвърда. Grinning

# 19
  • Мнения: 1 629
еха, чак ми се прииска да се снимам до контейнера, ще стане супер плакат, хаха...давате ми идеи сега, но ме мъчи въпросът дали трябва да съм наконтена или по анцуг и лепки Thinking Дали изхвърлянето на боклука на обозначените за това места да бъде представено като действие присъщо на културните хора или като нещо нормално, ежедневно и леко скучновато? Или да се снимат в кампанията фолк звезди в пълно сценично снаряжение, пътьом към залата, изхвърлящи отпадъка Laughing

# 20
  • Мнения: 4 651
Мдам болен въпрос, вчера чистихме зад блока - отзоваха се един момък на не повече от 15, двама дядовци и една баба с бастун. Долу имаше всичко що съдържа една средностатистическа кофа за боклук. Не мога да ги разбера такива хора чесно. И мен ме мързи да ходя да си хвърлям кофата, ама трупам на терасата и като ми стане вече леко неприятно се сещам  newsm78. Не фотоапарати, ами само здрави глоби ще ги оправят.
П.С. Вчера една от личните ми находки беше - използван презерватив, използвана дамска превръзка и опаковка от тест за бременност - всичко това едно до друго. Ей тва ако може някой да ми го обясни #Crazy newsm78

# 21
  • Мнения: 1 113
Мю, подиграваш се, а?  Laughing
Не е казано, че трябва да се вижда лицето на човек, може да е в гръб ... но това все пак са мои фантазии, още повече, че всичките ми съседи са културни хора  Grinning
Както и да е, с предишният си постинг имах предвид, че всяко такова действие, би провокирало озлобление.

# 22
  • Мнения: 7 474
Вчера една от личните ми находки беше - използван презерватив, използвана дамска превръзка и опаковка от тест за бременност - всичко това едно до друго. Ей тва ако може някой да ми го обясни #Crazy newsm78

Положението е ясно-първо са се е..ли, после  са решили да видят дали не са направили нещо с тест и накрая взело , че и дошло hahaha

А сериозно , тези артикули са навсякъде и при нас е пълно около блока. Е да ме извиняват , ама да метнеш превръзка  Sick Sick Sick

# 23
  • Мнения: 4 651
.....Е да ме извиняват , ама да метнеш превръзка  Sick Sick Sick

А от културните са били тия, превръзката беше надлежно загъната в опаковката си ooooh!

А моята теория Simple Smile: мацката е била с любовник- за да не изпусне момента е метнала превръзката и си е сложила тампон  Mr. Green, презерватива го е хвърлила за да не го намери мъжа и, а пък тест си е направила щото да знае дали не е бременна към този момент и ако стане издънка да не се чуди на кого е детето  Mr. Green Mr. Green

Хъм, абе доста неща ми куцат на теорията  hahaha

Последна редакция: нд, 14 яну 2007, 16:22 от f(x)

# 24
  • Мнения: 7 723
.... Вчера една от личните ми находки беше - използван презерватив, използвана дамска превръзка и опаковка от тест за бременност - всичко това едно до друго. Ей тва ако може някой да ми го обясни #Crazy newsm78

Теста за бременност е от жената на господина, на която на следващия ден й е дошъл мензиса. Стяга госпожата багажа и отива при майка си, в провинцията да се утеши, а презерватива- то е ясно, днес, от срещата с любовницата.  Mr. Green

просто боклука е събиран от три дни   33uu

Последна редакция: нд, 14 яну 2007, 17:06 от mylenka

# 25
  • Мнения: 2 891
Пред един от входовете в нашия блок редовно има подобни съкровища. Снимки не мога да правя, но когато минавам от там, гледам да се правя коментари на висок глас, особено ако има някой по балконите или прозорците. действа, защото ги видях да чистят преди месец, но ефектът беше краткотраен.  Thinking

# 26
  • Мнения: 3 091
Идеята е страхотна, но наглеците сигурно ще налетят и на бой. Голяма част от тях изобщо няма да ги хване срам - в това също съм сигурна.
Глоби, обществено порицание и ако трябва - прогонване. Това е!

# 27
  • Мнения: 5 877
Сигурно има как да се направи така, че да не те видят.
Макар че ми става болно, като си помисля от какво се страхуваме.
Страхуваме се, че нарушителите ще ни бият. Тоест този, който прави нещо срещу всички останали, не се страхува от последствията, нас ни е бъз какво ще стане, ако го документираме.
Ебаси държавата сме.

# 28
  • Мнения: 3 091
Анда, страховете ни са основателни - за жалост. Гледах репортаж как един цял вход е тероризиран от наркоман. Хората не смеят да се приберат по тъмно. Представи си какво остава когато се спретне табло "Не правете като тях"!
не мисля, че трябва да се предаваме обаче!

# 29
  • Мнения: 1 355
Можем да открием един блог, под название примерно "Свине на Републиката" и да постваме снимки на такива вредители в действие. После да изпращаме копия на публикуваните им постъпки та да разберат, че са се прославили и да ги уведомим, че някой ги наблюдава Simple Smile Трябва да излязат от анонимност, за да се почувстват граждани. Не е нужно да знаят кой ги е снимал. Така си мисля аз.

Общи условия

Активация на акаунт