Магията на изтока - тема 71

  • 23 520
  • 725
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 6 820
Daily Dose of Sunshine
По-голяма част от действието се развива в психиатричното отделение на една болница. Ежедневието на сестрите и лекарите докато лекуват и се грижат за пациентите, както и проблемите, с които се сблъскват в личния си живот.

Шош, хвърли му едно око, когато намериш време.

# 706
  • MJF
  • Мнения: 8 618
Ммм, това звучи като за мен 2в1. Ще го тествам. Мерси че ми го подаде . Hug

Eй на , за такава "анархия" "говорех" на предишната страница. Сега виждам че на моя ресурс е качен от воле/анблок и с английско заглавие и ...въобще не съм го забелязала. Защото когато имаше ред, така се качваха предимно/само японски сериали с туткащите се преводи но те с японските си имена. И всичко качено забелязвах. Дори аз разсейкото.
Wink

Да отчета Suits 2
Догледах си го още предишната седмица ама сега му дойде реда да попиша по него.
Скрит текст:
До някъде ще се повторя. Но този сезон 2 е било напълно излишно да се изхвърлят в нетипичните 15 серии. Достатъчно са им били 7-8. В останалото време забуксуваха/взеха да наливат от пусто в празно направо и ми досадиха до края. То затова и бавно го догледах тоз сезон. Ситацията финално я спасяваше едва ли не само героя на Shinya Kote. Точно в епизода от втори сезон в който рязко нарастна екранното време за героя му , точно от там нататък бяха излишните серии. Но ей на , така пък забелязах този актьор. Трудно е да се опише героя му, трябва да се види. Много се смях с него hahaha . Към края вече само заради него догледах сериала. И така може да се каже.
Ако не беше този финален фал щях еднакво да похваля и двата прочита на този сериал - и корейския и японския. Различни и всеки със своите предимства. Дори забравих след началото на втория който гледах да ги сравнявам. Но ретроспективно погледнато мисля , че без да искам нацелих правилния ред. Първо корейския а после японския. Корейския като по-ярък, по - динамичен. Японския след него по-тих, с повече комедия в продължението.

# 707
  • Мнения: 6 820
Шош, нетфликски е сериала и всички епизоди излизат накуп. За това ти е качен целият наведнъж.

# 708
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 560
Atari no Kitchen - епизод 3

Все така добре продължава това кулинарно изкушение и съм многооооо доволна. Добър японски пример, положителни емоции и отлична кухня - няма какво повече да искам.
И няма как, но утре ще се готви менчи кацу по рецептата, която показаха в трети епизод.



Kotatsu ga Nai Ie - епизод 3

Сблъсъкът тъст - зет, а по средата мама, тийн и котка. И започна зетят да рисува отново манга, след като неговия тъст му даде пример какъв трябва да бъде един мъж, още повече глава на семейство. Дядото се оказа нужния двигател, за да се съживи това семейство.
Дори ми харесва повече от Ore no Hanashi wa Nagai, въпреки че са на един и същ сценарист. Логореята на Мицуру ми докарваше главоболие, но тук няма такъв герой, а и напоителните семейни разговори в кухнята и начинът, по който се решават проблемите, е така забавен, че не усещам кога минава времето.
Това е котаракът Чо-сан, който си живурка доволно в това семейство.

Последна редакция: ср, 08 ное 2023, 08:59 от rossonera

# 709
  • MJF
  • Мнения: 8 618
Брей, Чо-сан симпатяга. Дори според Шо-кучелюбителя. Wink

2в1, а ти гледа ли го Daily Dose of Sunshine?
Видях първи епизод. Казуса в първи епизод ясен , посланията покрай него също.
Скрит текст:
Но не могат без тоалетен хумор и туй то. А тук и цял проктолог в една от главните роли. Отделно и хемороиди у един от докторите. Много екранно време нещо им дадоха в първи епизод. ooooh!
Явно туй трябва да е смешно но на мен не ми е и туй то Tired
Да видим нататък.

# 710
  • Мнения: 9 224
Love Nonetheless
Има две истории, които са всичко друго, но не и любов или поне не е захаросана и сладка.
В първата история ученичка е влюбена в собственика на книжарница и желае да се омъжи за него.
Втората история е свързана с изневяра. Бъдещият младоженец има любовна история с организаторката на собствената си сватба.
Всичко това подсказва,че зрителя ще получи малко драма, но не стига до много драма, защото е бавен и японски. Всъщност се подобри с напредването на действието и показа интересни сблъсъци.
Като цяло не знам дали ми хареса. Буквално пиша след като го изгледах и не съм сигурна дали бих го препоръчала. Не е лош филм, но не е и нещо, което е вълнуващо или непознато.

# 711
  • Мнения: 6 820
Vigilante - 8 епизода, Disney+, по комикс
Днес се излъчиха първите два епизода. Nam Joo Hyuk е отличен студент в Полицейската академия, но през нощта поема правосъдието в свои ръце като избива престъпници измъкнали се леко от закона. Гражданите го възхваляват, но полицията не е много доволна. А една журналистка си търси сензацията на всяка цена и е решена да разкрие кой е този "герой".
Ю Джи Те едвам го познах. Нещо бая е наедрял от последния път, когато се оказва, че съм го гледала в When My Love Blooms.

# 712
  • вятърничава
  • Мнения: 1 872
От 2-ри декември пак сме на о-в Чеджу с Чи Чанг Ук и Шин Хе Сон в Welcome to Samdalri



Ю Джи Те в момента го гледам в Money Heist: Korea.Исках да ми е гадно,щот ми е гадно.Очаквах да са оплескали първоначалната идея,но ме разочароваха - става за гледане. Започнах го заради Ким Джи Хун и Ю Джи Те и ще го догледам.Трудно за гледане е само това,което са причинили на лицата си много най-вече от актрисите,но има и мъже.Спрете да се "разкрасявайте"бе, хора! Приличате на пластмасови манекени.Ким Джи Хун и Токио-Чон Джонг Со играят заедно и в Ballerina, тези двамата да не са гаджета, гаджета? Или просто са яхнали инерцията от сериала.

# 713
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 560
Джеймс Клавеловият Шогун, но сега в хамериканска телевизионна версия с японски актьори, от които обичайните заподозрени - Хироюки Санада и Таданобу Асано.
Като гледам трейлъра много ще е хай левълът на очакване, а пропадането ще е вери фаст, ама каквото - такова. Не можеш да ги спреш краварите да съсипват всичко, до което се докоснат.
Ричард Чембърлейн и Тоширо Мифуне. Това помня аз като Джон Блекторн и Торанага-сан.

# 714
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 560
Kotatsu ga Nai Ie - епизод 4

Чо-сан се чуди на глупавите човеци как е възможно сами да си създават такива проблеми и да усложняват живота си? А е толкова лесно да си котка обгрижвана всекидневно. Животът е мяу.

Скрит текст:





Син, който не иска да учи в университет, баща, който се оказа, че е много самотен (след развода със съпругата си) и затова е дошъл да живее със семейството на дъщеря си, съпруг - мангака, който не може да преодолее творческата криза, в която е изпаднал от години, а за капак и колега, който иска да напусне фирмата (сватбена агенция), само защото е влюбен тайно в друга колежка.
Не знам как не е полудяла досега Марие-чан (Ейко Койке) след всичко, което ѝ се стоварва всеки ден на главата? И всичките ѝ проблеми идват от мъжете, с които живее и работи. Горката тя. Трябва да носи всички на гърба си, буквално, и у дома, и на работа. За капак ѝ се натресе и несериозния приятел на нейната колежка, който не иска да се обвързва в брак.
Шо, жалко, че нямаш възможност да гледаш/ следиш и ти този нов японски сериал. Напълно в твоята кръвна група. Смях, смях и много добри примери от живия живот.
Малката зелена чушка аото играе много добре и тук. Добро е момчето. Има бъдеще.

Не помня преди колко години го гледах последно, но се радвам, че продължава да снима различни реклами У Шики.

# 715
  • MJF
  • Мнения: 8 618
Явно Чо -сан психотерапевт за Марие - чан на целия този фон.

Daily Dose of Sunshine изгледан Bowtie . Почти анблок. Но ако имах повече свободно време щеше да е анблок, защото се оказа напълно от моята кръвна група. Satisfied
Скрит текст:
Аз от една страна си забравям по бързата процедура а от друго това все пак ми е последното изгледано в този жанр на далекоизточния фронт , но ми се струва че това е най нефюжън заглавие което съм гледала на корейския фронт в сферата на психиатрията. Хваля ги за което. Много. Ето  че могат, не е страшно.
Предпоследното  ми заглавие на кор-фронта в психиатрията също не беше никак лошо - Fix You (2020). Но в него фокуса бе по-друг и предимно във фюжън стил поднасяха материята. А в  Daily Dose of Sunshine след първите 3-4 серии изоставиха познатата схема и започнаха да поднасят нещата причинно-следствено, подробно , без да бързат, с постепенно разширяване на картината и затова след тези първи серии до края го изгледах почти анблок.
Във всеки епизод има много за коментар и тъй като не го коментирах текущо сега няма как кой знае какво по-конкретно да напиша. Ако почна ще стане ферман.
Но ми хареса и това което избраха като казуси/диагнози "да разчоплят" в напълно добър стил на human drama
 и как го поднесоха , достатъчно сериозно но конструктивно , без мелодрама но достатъчно въздействащо. Сега някои неща, моменти с главните герои си бяха в коресериален фюжън стил, но подчертавам че дозата като за кор-фронта беше минимална. Така да го кажа.
2в1, пак да ти благодаря че ми го подаде Hug

# 716
  • Мнения: 6 820
Castaway Diva

Прилично започна, макар и леко фантасмагорично с това "оцеляване" 15 години на необитаем остров на петдесетина километра от цивилизацията. Добре, че не задълбаха много в конкретика за този период и бързо го минаха. За сега съм на клончето. Пак Ън Бин отново е великолепна.

# 717
  • Мнения: 9 224
Гледала съм Кен Уатанабе в различни роли и вече в роля на робот.
Бел, можеш да пропуснеш The Creator. Аз ще ти разкажа каква му е ролята.

Скрит текст:
Той е робот в град Нова Азия, а неговата главна цел е да защити съпругата на Той. Появява се почти накрая и няма много екранно време. Нова Азия е смесица от Тайланд и Япония и се чува понякога японска реч или се вижда надпис. Интересното във филма,е, че Запада (предимно САЩ) води война с роботите и AI, но в Нова Азия всички живеят в симбиоза.

# 718
  • вятърничава
  • Мнения: 1 872
Ето, Бел, виж го наш Кен Уатанабе и не си губи времето с филма.


Детето робот е сладурче.
А музиката е Scream
Скрит текст:

# 719
  • Мнения: 9 224
То и самия филм не е лош. Дори само за кадрите от Хималаите, Канчанабури, Чумпхон и Чианг Май (твърде много тай съм гледала 😇) си заслужава да се види.Показват най-доброто от доброто в Тайланд. Обаче си мисля, че жанрово Бел не гледа подобни неща.Сори,ако бъркам.🤗

Общи условия

Активация на акаунт