ПОМОЩ!!! Ще бутат квартала ни!!!

  • 2 623
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 089
и ние живеем във въпросния квартал. мъжът ми е адвокат. днес ще провери и по-натам ще докладвам.

Последна редакция: пн, 15 яну 2007, 10:02 от majceto

# 16
  • Мнения: 2 013
 Shocked Shocked Shocked

За колко блока става дума? А някъде написано ли е какво ще се строи там? За да отчуждава и бута общината, явно става дума за общинска инфраструктура - улици или нещо подобно. Не би трябвало да е просто за строеж на други жилища или търговски обекти.
А колкото до това, че сградите са на 70 г. - ами има и много по-стари сгради в София, на тази възраст предполагам, че са тухлени и с дебели стени, т.е. - добри. Надали са съборетини.

# 17
  • Мнения: 920
Ами като не сте цигани, ще ви бутат.
Като щяха да махат копторите насред София - крайно незаконни, без канализация и т.н., те до ЕС, до Страсбург и къде ли на майната си не писаха и ги оставиха.

# 18
  • Мнения: 3 089
такааа - информацията от днес от общината е (някаква заповед май било), че има някакъв план; този план се намира в друг отдел (стая), чието приемно време е утре следобед. тогава там ще отиде наш приятел-архитект, който също е собственик на жилище в съответния район. той твърди, че в подробния благоустройствен план на гр. софия няма отразени промени за въпросния квартал, но от друга страна това нищо не значи - може такива промени да са гласувани съвсем наскоро.
възможно е наистина да иде реч за събаряне на сградите, а може просто да се предвижда прокарване на тръби за тец, например. докато не се види въпросния план, всичко е въпрос на догадки и слухове.

дописвам - в страницата на КАБ виждам проект, в който с червено е омацано петното до сиропиталището, намиращо се на т. александров. всички блокове си стоят. нашият архитект-приятел-комшия, също е проверил, и счита, че според това, което вижда, няма никаква опасност за самите жилищни блокове. що се отнася до промени, то може такива да има и да не са отразени в съответните скици, но и да има, най-вероятно те ще касаят незастроените петна по периферията на карето. утре ще стане ясно за какво точно иде реч. при всички случаи,  всички живущи в блоковете в упоменатото каре имат ПРАВО НА СТРОЕЖ, което потенциалният инвеститор би трябвало да обезщети по адекватен начин, ако се предприемат нови строителни действия, което би било много интересно развитие на нещата /това е тълкуването на мъжа ми/. считам, че дори софийското сити да се предвижда да бъде застроено именно върху нашите блокове, то изплащането на 70 хил евро за нашия апартамент, ремонта му, преустройството му в мезонет и санирането на сграда отвън напълно би ме удовлетворило Simple Smile а доколкото познавам мъжа ми, то имаме ресурса да влачим дела колкото е нужно, за да не бъдем ощетени.
"спокойствие и само спокойствие", е казал карлсон Simple Smile

Последна редакция: пн, 15 яну 2007, 11:05 от majceto

# 19
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Преди време ми казаха, че за район се предвиджа да стане зоната на небостъргачите в София.
Бизнес квартал с лъскави сгради.

Ако за това става дума, предполагам че ще ви обезщетят достойно (надявам се).
Но не доумявам как може да лепят подобни бележки без да ви обяснят за какво става дума.

# 20
  • София
  • Мнения: 168
Леля ми и баба живеят там в бл.16. Сега говорих с леля и тя каза че не знае за това ,но щяла да провери.Блокчетата са много по 3 етажа са, но с по 12 входа .Представяте ли си това колко семейства са ? newsm78Как така ще ги бутат ?Там живеят много хора и блокчетата са солидни. Те едни цигански бараки не могат да бутнат  та тези блокове ли?Ще следя темата дано новините са добри.

# 21
  • Мнения: 721
Majceto, много ти благодаря за намесата. Цяла нощ не съм спала - мисля и премислям и ми се струва нереално, но май ще е факт. С беба съм и не мога да овъртя общината, защото няма кой да ми я гледа, но ще се радвам да пишеш на лични в кой блок живееш и да поговорим. Ще помогна с каквото мога.

# 22
  • Мнения: 3 089
за тези, които се интересуват от въпроса:

КВАРТАЛЪТ НЯМА ДА БЪДЕ РАЗРУШЕН!

напротив, новият план предвижда официално разрешение за надстроеване на съществуащите дву- и три-етажни жилищни блокове и къщи, което допълнително ще оскъпи цената на имотите. това е проверено от архитект, живеещ в квартала, а друг архитект, също живеещ в квартала, днес ще преснима плановете (отделът работи от 2 до 4), за да се дублира и потвърди мнението на първия.

# 23
  • Мнения: 126
за тези, които се интересуват от въпроса:

КВАРТАЛЪТ НЯМА ДА БЪДЕ РАЗРУШЕН!

напротив, новият план предвижда официално разрешение за надстроеване на съществуащите дву- и три-етажни жилищни блокове и къщи, което допълнително ще оскъпи цената на имотите. това е проверено от архитект, живеещ в квартала, а друг архитект, също живеещ в квартала, днес ще преснима плановете (отделът работи от 2 до 4), за да се дублира и потвърди мнението на първия.
Браво радвам се,че този проблем има добър край smile3501

# 24
  • Мнения: 721
Много благодаря за инфото Grinning Успокоих се!!!

# 25
  • Мнения: 3 089
информацията е потвърдена. има още детайли, че по периферията наистина се предвижда застрояване на адм. сгради - явно софийското сити ще стига и до нас, възможност за построяване на магазинче около всеки от блоковете и обособяване на паркинг. имаше и разни други дребни неща, но не ги запомних. разбира се, за всеки от тези детайли първо трябва да се яви някой инвеститор. а това може и да не стане. при всички случаи цените на недв. имоти там ще се повишат. както и навсякъде другаде, всъщност  Laughing

Последна редакция: вт, 16 яну 2007, 17:21 от majceto

# 26
  • София
  • Мнения: 3 816
дописвам - в страницата на КАБ виждам проект, в който с червено е омацано петното до сиропиталището, намиращо се на т. александров.
Не ставаше ли въпрос точно за този парцел,имам впредвид скандала около Стоичков,мисля,че точно там той взе място,явно вече е задействал нещата. Thinking

# 27
  • Мнения: 3 089
дори не знамза какво иде реч - пак съм изпуснала новините явно  Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 721
Говорих с една съседка, която твърди, че някои от вилите (които между другото са по периферята) щели да ги бутат и на тяхно място ще построят бизнес център. Това не знам доколко е вярно, защото се оказва, че има много версии. Аз все пак вярвам на Majceto, защото повери запитването на хора, които разбират от чертежи.

# 29
  • Мнения: 3 089
ми то верно по плановете виждам там първите вили, че са омазани в червено. което значело, каза разбиращ от тия работи човек, че ако се намери някой, който да обезщети хората по достойнство, общината няма да пречи на инвеститора да строи каквото там е означено в чертежа (не питах какво е). ама това е хипер хипотетично - да се намери строител, той да преговаря с всички живущите във вилите, пък те всички да са навити, пък тогава да срутва вилите и да строи. червено има и между първите блокове и 19-ти блок, което пак означавало, че ако някой инвеститор има интерес, там не е забранено да се строи.
подобно е май положението и с вилите от другия край - срещу сиропиталището. и тамби могло да се събаря и да се строи нещо друго, ама ха да видим кой инвестотор ще съумее да обезщети по достойнство собствениците на прекрасната жълта вила, например Simple Smile хората трябва да са луди, за да се навият на каквато и да е сделка. вилата им е повече от страхотна.
а иначе, интересна ми е тази пунктирана линия межу блоковете и вилите - това значело, че там по план се предвижда или поне е разрешено да се направи улица. за това вече не би трябвало да се чака инвеститор, а общината трябва да се стегне в кръста.
а от другата страна на блоковете (към стамболийски), ония червени квадрати означавали павилиони-магазинчета, а кръгчетата - рампи към подземен паркинг  #Crazy да видим кой ще се хване да копа за подземен паркинг хи-хи
някой архитект явно е гушнал една камара пари, за да рисува небивалици. е, дано станат, разбира се, ама хич не го вярвам - подземен паркинг, нова улица, прекалено добре устроено звучи  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт