За кръщелното?

  • 1 922
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 999
За първи път чувам за обредния дом. Мими я кръстихме само в църква

# 16
  • Мнения: 140
Искам да попитам някой дали е наясно какви пари е кръщаването в църква? newsm78Търсих в google ценораспис на Светия синод,но не намерих.И колко голямо трябва да е детето,за да отидем да го кръстим.Благодаря!

# 17
  • Мнения: 686
Миналата година я кръщавахме наша хубавица  bouquet(в църква)За ритуала ни взеха около 30 лв
За възраста на която може да се кръсти дете-няма значение Naughty.На мъжа ми дядото е бил кръстен като е бил едва на два месеца baby_neutral.Повечето родители който познавам не държат особено на кръщенето newsm78(църковното),но аз държа Naughty.Както бабите казват-когато се крсти едно дете господ му изпраща ангел-хранител да го пази Praynig.Е дори и да не е истина кръщенето е още един празник в живота на малкия-голям човек  bouquet

# 18
  • Мнения: 140
mamaYanni,много благодаря за информацията. Hug  bouquetАз държа малкия да е кръстен в църква,защото съм вярваща и ми се струва редно.А за празника си много права...винаги е хубаво човек да има още един повод да е щастлив.

# 19
Наща дъщеря я кръстихме в църква само, за първи път чувам за Обреден дом newsm78
и аз така ! само ,4е кръстихме син4ето !!!  и ни6ти4ко не съм 4увала за обреден дом ,4ак се у4удих! newsm78

# 20
  • Варна
  • Мнения: 567
Дa обясня за по-младите Simple Smile от мен.
Преди 1989г. по комунистическо време църквата не се толерираше изобщо, да не кажа че беше преследвана.
Тогава бяха заместени църковните ритуали с тези в обредните домове.
Та затова имаше т.нар. кръщене в ритуален дом. Но нито тогава, нито сега е имало някаква стойност юридически.
Дори се учудвам, че все още съществува.
Кръщенето е свето тайнство, много хубаво обяснено по-горе.

Общи условия

Активация на акаунт