Теч от съседи - какви мерки да предприемем?

  • 842
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 628
Привет, имаме проблем със съседите над нас и тъй като с приятеля ми сме млади и зелени по тези въпроси искам да се посъветвам с хора с опит как са действали в сходни ситуации.
При нас проблемът е, че съседа над нас си е достроил балкончета, които балкони не са особено добре направени. От единия от тях ни тече в кухнята и с времето петното става все по-зле (разбираемо). Миналата година след буря някаква част от другия балкон беше се откачил и ни висеше пред прозореца. Като цяло не са безопасни, вижда се с просто око колко са наклонени от едната страна и са като проядени. Звъняхме на съседа и каза, че не било от него, но щял да дойде майстор след седмица. Аз му нямам доверие, че ще оправи нещата и не знам от наша страна какво трябва да направим, за да се реши проблема веднъж завинаги. Ние нито ремонт можем да си направим, мазилка пада, мокрото петно от само на тавана вече е до пода и няма да се учудя и на съседите под нас да почне да тече. Друг е въпросът че те са си опасни, разпадат се и може да наранят някого.

# 1
  • София
  • Мнения: 13 667
Обърнете се към общината и службата за строителен контрол.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 010
Направете си и застраховка на апартамента.

# 3
  • Мнения: 1 864
Ако съседа е нарушил строителни норми,застрахователят може да откаже обезщетение.Това не пречи да си направите застраховка,даже е препоръчително,защото има други най-различни сличаи.Обърнете се към местното кметство и сигнализирайте,като ппоискате строителните разрешения за реконструкцията.

# 4
  • Мнения: 69 235
Намерете си майстор, с когото да се качите горе да огледате и той да каже какво е за оправяне. Съседът да осигури достъп. Евентуално вашият майстор да поправи там горе онова, което причинява теча.

Общи условия

Активация на акаунт