С бебето в едно легло - как, опасно за него?

  • 1 680
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • sofia
  • Мнения: 8 938
С баткото бяхме съединили детското легло и спалнята и просто го помествах на неговия креват.
Сега бебо още няма легло и спя с него на спалнята - има достатъчно място и е далече от мен. 

# 16
  • Мнения: 1 691
И ние спим с момъка на едно легло. Вечер обикновено го приспивам и го оставям в неговото креватче, но събуди ли се през нощта, просто го гушкам и го пренасям при мен.
Отначало, докато беше съвсем мъничък, кърмех полуседнала, полулегнала, защото и мен ме беше страх да не заспя дълбоко и да го смачкам или изпусна. После взех да го оставям до мен, но от външната страна на леглото, а не между мен и мъжа ми. От десетина дни вече спокойно го оставям и от другата страна, когато сменям гърдите.
Наистина се "отключва" някакъв инстинкт за съхранение!

# 17
  • Мнения: 8 242
От как се е родил спим с Тони на спалнята  Peace Няма си негово легло  Rolling Eyes
Отначало спеше по средата межу нас с таткото, ама след 3-4 месец започна много да се върти.. А и аз покрай него  Crazy И таткото понякога бяга от нас  hahaha .. Та сега спи от която страна се случи.. Спалнята сме я избутали до стената, а ако е от външната страна - то й се привлича като магнит към мен  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 1 382
И ние спим с бебо от самото начало. До стената е неговото креватче, спалнята долепена до него, а той спи по средата. Пробвах един път да го сложа от края и падна от леглото. Сложих го за да поцока от другата гърда. Затова по средата, а през деня компенсираме на другата гърда Simple Smile. Никога не се е случвало да го притиснем или нещо подобно. Той е по средата като царче, а ние свити по ъглите Simple Smile

# 19
  • Мнения: 3 205
 1. на обща спалня с таткото ли сте, къде лежи бебо?
Да, не е точно спалня, а 2 легла долепени, по средата съм сложила одеало, за да уплътня. Иво спи по средата между нас, понякога мигрира към мен или тати.

 2. предпазвате ли го по някакъв начин- с одеалца и др. - може ли да се задуши?
Не, имаме изграден инстинкт и двамата, не се притеснявам от инциденти.

 3. имате ли някакви страхове да не го стреснете? да не се претъркули и др.
Не, той има много здрав нощен сън. Ако се претърколи си премествам възглавницата да не се допира до нея. ?Гледам винаги да е по-нагоре от мен, за да не се завие през глава случайно.

 4. след време как е приучаването на отделно легло?
Не знам Simple Smile Ще пиша след време. Засега заспиването вечер винаги си в неговото легло, миграцията към спалнята е в периода 12-2. След това съм прекалено сънена да го връщам обратно или да ставам през 5 минути да го успокоявам. Спи много здраво, става в осем. Кърмя го вечер в 9, към 3 и после чак в 8-9 сутринта.

# 20
  • Мнения: 2 885
Спи си спокойно с детенце, заедно всички в леглото. От това по-хубаво няма. И не трябва да се изпуска в никакъв случай.
Наистина майчинският инстинкт е много силен. Ние се "караме" с татито кой да го гушка. Спи м/у двамата, без прегради.

# 21
  • Мнения: 2 829
Хайде да се запиша и аз! Бебчо си има собствено легло, как иначе, та къде бихме му складирали играчките ако нямаше! hahaha
Спи на нашата спалня, в единия край, аз в средата. От неговата страна съм сложила 2 табуретки, ако случайно се обърне да не падне. Но винаги го усещам като се събуди а той на сън не мърда. Не ме е страх че ще го задуша, инстинкта наистина е много силен, ако съм дълбоко заспала и случайно мръдна в негова посока (въпреки че винги има място м/у нас, като спре да суче се дърпам) се стряскам насън. Дори и заспала винаги някак знам къде е. Отначало ме беше страх, сега съм спокойна.
Завивам го с отделна завивка, той никога не я дърпа нагоре, по скоро надолу я смъква.
Как ще го приучавам на отделно легло не знам, най много направо на жена му да го предам научен да не е сам на леглото Joy Joy  Joy
Ще се тревожа като му дойде времето.
Много ми е хубаво така, най-страхотното е събуждането- чувам го как ритка, обръщам се към него, а той ме гледа и ми се усмихва  Heart Eyes Дори само заради това не бих се лишила от спането в едно легло.

# 22
  • Мнения: 364
Стела основно си спи в нейното легло , вземам я 2-3 пъти през ноща да я накърмя и пак я връщам.Самоче понякога заспваме така докато я кърмя и за това слагам възглавници по пода за всеки случай , въпрекиче тя не се върти много като спи. По принцип имаме спор с татито да не я научавам да спи в нашето легло ,че после как щели сме да я оттучваме #Cussing out. Еда , ама и аз понякога не издържам и заспивам  или пък ако се е будила много през ноща към7,30-8,00 си я взимам при мен , когато той стане за работа и откарваме до 10,00 часа Grinning
 Иначе всички ми разправят да не я уча така #2gunfire

# 23
  • София
  • Мнения: 1 252
Да си призная, аз спях с Емо на едно легло още в родилното. Акушерките се опитаха да ме вразумят, но аз от дума не разбирам, особено като съм си наумила нещо. Много ме плашеха, защото съм с огромен бюст и можело да задуша бебето. Като се прибрахме майка ми ме убеди да науча детето овреме да си спи в кошарата. Но вечерта почти на всеки час се разнасяше мощния му рев и се налагаше по Н пъти да ставам да го гушкам или да го кърмя, че накрая реших да спя с него. За да може таткото да се наспива се изнесе в другата стая. Откак спя с бебето спря големия нощен рев. Само да се размърда и съм отворила и двете очи. Спим на приста, т.е. тясно е за трима особено единят като е свикнал да спи с разперени ръце и да обикаля из леглото. Но се е случвало и тримата да изкараме нощта заедно. Емо спи най-отвътре, аз в средата. Никога не съм слагала прегради помежду ни, все пак имам изграден инстинкт. Слагала съм го да спи и в кошарата. Ако не е в процес на никнене на зъби изкарва до сутринта, но ако страда милото се налага да спим заедно, защото кошарата е на ниското ниво вече и след като го взема 3-4 пъти и ме сковава кръстта.
За мен спането с бебето ми донесе само положителни емоции и най-вече възможност да спя през нощта. Като си помисля колко бързо порасна се плаша, че скоро няма да дава да го гушкам и прегръщам. Затова сега се наслаждавам на всеки миг с Емо.

# 24
  • София
  • Мнения: 688
Яна спи до мен, откакто стана на десетина дни така. Приспивам я в нейното креватче, но към между 1 и 3ч се оказва при мен. Буди се доста често, напоследък всеки час и просто не мога да се разсънвам, за да я кърмя по сто пъти. Често се буди и без да е гладна, но така ми е по-лесно да я приспя. Завиваме се с една завивка и я местя по някое време от другата ми страна - хем да сменя гърдата, хем и тя да поспи на другата страна. При местенето почти не се събуждам, а и като промрънка, я "затапвам", без да се будя. Леглото ни е голямо и таткото си спи в неговия ъгъл. Не само че аз спя леко и не я мачкам, ами и таткото се научи да спи доста по-спокойно - преди неговата страна беше все с изваден чаршаф, а сега и на сутринта си е изпънат Grinning. През деня пак така я приспивам и се измъквам от леглото или пък си спинкаме двете. А как ще я отучвам - идея си нямам. И как ще стане второто също  Laughing.

# 25
  • Мнения: 2 467
 
1. От начало татето спеше в друга стая, защото не можеше да се наспи. Към 6-я месец се присъедини и той.
Бебата като съвсем мъничка я слагах до мен, нейната главичка на височината на моята. Така малката е високо и няма как да я завия с моята завивка (завивах я отделно).

2. С нищо не съм предпазвала.
Скоро попаднах на интересно нещо http://www.burlingtoncoatfactory.com/IWCatProductPage.process?Se … p;is_baby_depot=1 
Хем е за безопасност на бебче, хем лесно ще се кърми (мекичко е).

3. Страхове не съм имала. Но беба 2 пъти пада от спалнята  Embarassed Поотрасна и стана доста шавлива като спи. Добре, че спалнята ни е много ниска, а и тя пада след като навърши годинка.

4. Ей, на на тоя въпрос и аз търся отговор. Тия дни се каня да я отделям вече (каня се  Laughing ) в нейното си легло.
Вечер, като няма достъп до циците и започва да вика АМ-АМ докато не ги получи. Та ще огласяме махалата, че пък аз спя тежко  Blush

# 26
  • Мнения: 753
Jes, благодаря за 2. и за споделеното от всички ви!

# 27
  • Мнения: 1 947
Да си призная, аз спях с Емо на едно легло още в родилното. Акушерките се опитаха да ме вразумят, но аз от дума не разбирам, особено като съм си наумила нещо. Много ме плашеха, защото съм с огромен бюст и можело да задуша бебето...
  Aa, aз много се изкефих как акушерките ни приготвиха леглото да спим заедно, дори без да питат и обясняват - беше практика на болницата. Hug Застелиха, подсигуриха го и готово. После ми показаха как да кърмя легнала. Гушкахме се през всичките дни и така разбрах, че няма нищо опасно. Повече такива родилни отделения да има! Grinning

# 28
  • Мнения: 5 026
 Моят син си спи в неговото легло, но се случва да го взимам при нас. Понякога, като го кърмя нощем , заспивам и той остава при нас. С нищо не го предпазваме, но и сънят ни не е здрав, т.е спиш с мисълта да не го смачкаш Wink
 Според мен не е хубаво да свиква да спи с родителите си-после трудно се отучва.

# 29
  • Мнения: 712
Аз съм твърдо против, макар много често да съм се борила с желанието си. Е, гушкаме се от време на време, но Боян вече беше навършил година и половина. Тогава започнаха страховете от тъмното и страха от Торбалан, който така и не разбрах кой насади, въпреки изричната ми забрана. В началото се гушкахме и си говорехме, за да види, че няма нищо страшно. После като заспи, го пренасям на неговото легло. След около 10-ина дни започнах да не го взимам, а да му говоря, както сме си по леглата. В началото плачеше, но като се увлече да говори, и забравя, че е тъмно. Може да му четете приказка или да пускате радиото.
Най-добре е от самото начало детето да разбере, че всеки си има легло.

Общи условия

Активация на акаунт