На море в България 2023 г.! - 2

  • 55 261
  • 737
  •   1
Отговори
# 60
  • Sofia
  • Мнения: 3 835
Много близки приятели заминават в петък, в Несебър. Ще кажат как е положението, въпреки, че се съмнявам да се появи нещо толкова рано. Мисля си, че каквото и да има, ще ни достигне в началото или към средата на юли.

# 61
  • Мнения: 9 701
На мен винаги ми излизат пъпки на морето. Не знам от водата ли е или от пясъка. Не е слънчева алергия. За мен това не е все още достатъчен показател. Надявам се, че ако има нещо, ще има данни от Румъния, няма да скрият. Ако там се сговни положението ако ще Кунчев да ми обяснява, че при нас водата е чиста като планински поток - аз не влизам Grinning

# 62
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 608
В наши дни няма как да се скрие подобна информация. Не сме в средата на 80-те и зад Желязната завеса, има медии, социални мрежи, туристически сайтове, това няма как да се покрие. Неминуемо в някой момент ще достигнат и до нашата акватория водни маси от украинските брегове, но кога и доколко ще са замърсени - за тези неща отказвам да се притеснявам отсега.
Имам планирана отпуска за м. юли, без никаква резервация. Тази година така се случи и по-добре.. Ще се ослушвам до последно и ще решавам набързо - къде, кога и какво. Дори и да отпадне нашето море, има и гръцко, има и СПА хотели, все нещо ще измисля.

Последна редакция: ср, 21 юни 2023, 01:02 от Скубиду

# 63
  • Мнения: 1 179
Имам планирана отпуска от 12 август. За първа година сме без резервация, тази година цените просто ме изумиха.
Сега и това замърсяване допълнително ме разколебава. Решили сме да изчакаме до последно и евентуално да търсим нещо в последната минута или просто да пропуснем, колкото и да не ни се иска.

# 64
  • Мнения: 75
Румънците само чакат някакви отклонения и веднага ще алармират ЕС, за да си изискат компенсации.
Така, че със сигурност ще разберем.

В момента водата си е кристална. Нямам приятели, които в момента да са на морето и да са се оплакали от водата.До дни се надявам и да е още малко по-топла. Макар, че 23 градуса си е чудесна, но явно още малко трябва и на въздуха да се вдигне.
След няколко дни и аз отивам натам.
Тази година оплакванията са от цените, но това сега е в цяла Европа.

# 65
  • Мнения: 2 526
Аз следя страницата на Института по океанология при БАН във ФБ, както и пускам търсачката за румънски източници.
ФБ страницата е на адрес: https://www.facebook.com/profile.php?id=100054655740909

Черно море не е затворено, а отточно море.
Аз си мисля и другото: Украйна не е в ЕС, няма контрол на производствата. Сигурни ли сме че до сега не са изхвърляни вредни вещества в Днепър и морето? Войната се водеше и миналата година там. Сигурни ли сме дали и колко трупове са хвърлени в Днепър и морето?

На мен леко почна да ми идва в повече тази истерия.
Отделно изръчках офертите за Турция. Намерих сносни  (за мен), обаче като стигна до пясъчно-каменистия плаж и като си представя плажът на Слънчев бряг и нещо ме хваща за гушата.
Пред мен алтернативите са две:
1. Първа - стоя си тук, отивам на Слънчев бряг за по-малко пари, ако забранят къпането в морето, си стоя в хотела на басейна;
2. Втора - отивам в Турция, констатирам, че плажът е чакъл и не става, пак си стоя в хотела на басейна.
Заключение - по добре за по-малко пари на басейн, отколкото да бия 14 часа път и пак да си стоя на басейна.
Забележка: по снимки Тиара бийч не им отстъпва на хотели в Турция 4 звезди.

Разбира се, имам и трета алтернатива - анулация и отивам някъде на планина. България е богата на места за отсядане.

# 66
  • Sofia
  • Мнения: 3 835
На мен нещо не ми се ходи в Гърция, в Анталия през юли също. Плановете бяха юли у нас, а октомври в Египет (който все отлагам) или пак в Турция. Ще изчакам до последно, засега няма да анулирам разервацията. 
Скрит текст:
В Турция има прекрасни пясъчни плажове, не е само камънак.
Плажът на хотела, в който бяхме миналата година А това е плажът от тази година (едно камъче няма)

# 67
  • Мнения: 2 526
На мен нещо не ми се ходи в Гърция, в Анталия през юли също. Плановете бяха юли у нас, а октомври в Египет (който все отлагам) или пак в Турция. Ще изчакам до последно, засега няма да анулирам разервацията. 
Скрит текст:
В Турция има прекрасни пясъчни плажове, не е само камънак.
Плажът на хотела, в който бяхме миналата година А това е плажът от тази година (едно камъче няма)
Ама за такива плажове и хотели не можеш да се сетиш вече в активния им сезон.

# 68
  • Мнения: 494
О 2 дни сме в Слънчев бряг.Не е като да няма хора,има си и още как-предимно чужденци.Вчера и на центъра беше пълно.Водата не е много чиста,,мътна е  , има малко щипалки  и не е много топла,но се свиква.



# 69
  • Мнения: 1 864
Мен ме притесняват най-вече данните за салмонела, холера и подобни опасни бактерии, открити в Одеса. Не знам колко има шанс да стигнат до тук. Иначе от тези торове и пестициди, за които се тръби, не знам какво може да ни стане, няма да я пием тая вода. Разсъжденията ми са абсолютно лаишки де. При положение, че сме с дете, а и съм бременна, клоня повече към това да пропуснем или да си стоим на басейна, макар че ми се струва доста тъпо да заведем детето на море и да му кажем, че не може да ходим на плаж и да се мокри, а тя чака с нетърпение...

# 70
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Реших няма да отменям резервацията за Слънчев бряг , края на юли.
Ще следя все пак положението с водата , но искрено се надявам всичко да е наред.
То не че като сме си вкъщи , голяма гаранция ,малката от снощи е с лека температура и повръщане...
Спокойна и весела почивка на всички.

# 71
  • Мнения: 1 338
Бръмна ми главата от ровене и четене! Тази година ще почиваме на нашето море, защото детето за пръв път ще ходи на лагер и ще сме само двамата с мъжа ми. Отпуската ми, по стечение на обстоятелствата е по времето на лагера и не смея да мръднем извън страната (а и без нея също не е ок Simple Smile ). От две седмици търся по нашето черноморие нещо за двама, обаче не и не. Идеята ми беше първо за бунгало или каравана, но те са все за 4 човека. Не ми се плаща за празни легла, все пак. От Созопол нагоре търся, хубава двойна стая, без изхранване, ако имате някакви идеи.
Хубаво лято!

# 72
  • Мнения: 2 526
Сейнт Джордж Поморие например?
Емералд - Равда?

# 73
  • Мнения: 1 338
Сейнт Джордж Поморие например?
Емералд - Равда?

Благодаря, но не търся спа хотел на морето. Искам прилично място, където уютно да преспиваме, защото на море е точно това, в хотела/стаята изобщо не седим.

# 74
  • Мнения: X
Вижте в Airbnb щом търсите без изхранване. Илив pochivka.

Общи условия

Активация на акаунт