Търся съвет по два въпроса (супа и пържени картофи)

  • 2 231
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
Ima zna4enie v kakav red se slagat produktite.Az li4no parvo zadu6avam kartofkite s morkova i luka za da moje stane neprzra4na supi4ka.Zastroivam ia samo s jaltaka na iaiceto.Dano ste me razbrali i sam pomognala.

Последна редакция: сб, 20 яну 2007, 22:22 от tonnni

# 16
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Аз първо задушавам лука в малко мазнина и вода, добавям картофите и морковите и заливам с гореща вода. Може би трябва да е студена? Доколкото знам, при варенето зеленчуците запазват качествата си повече, ако се сложат във вряла вода, но тук може би трябва да е обратното?

Тая супа я разнищихме до последната капка  Grinning

# 17
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
За супата - въпрос на вкус е.
За картофите - меки и леко кашнати стават, когато олиото не е достатъчно горещо. Останалото зависи от сорта.

# 18
  • София
  • Мнения: 35 950
Черен пипер обичам, но от каква възраст давате на децата?
Замразен магданоз? Дали има някъде да се продава? Защото всички сухи видове мадганоз, на които съм попадала, не стават.
На Биосет пробвала ли си - на мен ми харесва.

# 19
  • Мнения: 25 610
Замразен магданоз си приготвям сама - нарязвам го и го прибирам в торбичка във фризера. Когато ми потрябва, отчупвам парченце и замразено го пускам във врящата гозба. По този начин си правя и други подправки - джоджен, копър, зелен лук...

# 20
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Замразен магданоз си приготвям сама - нарязвам го и го прибирам в торбичка във фризера. Когато ми потрябва, отчупвам парченце и замразено го пускам във врящата гозба. По този начин си правя и други подправки - джоджен, копър, зелен лук...

Да, така е най-добре, но тази година пропуснах магданоза  Sad

denis_d, на Биосет като че ли е по-добър, но на Меркурий съвсем няма вкус.

Общи условия

Активация на акаунт