Януари без пари?

  • 3 026
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 138
момичета а на тези като мене дето ще им продължават болничния докато детето навърши 9 месеца знаете ли как ще плащат болничния, на работодателя или по сметка. А после майчинството как ще го взимаме нали и ние сме заварено положение. Мерси предварително.

# 16
  • Мнения: 3 042
а при майките заварено положение колко ще бъде майчинството и на нас ще ни платят ли болнични за разликата 315-45dena

Майките с деца под 9м възраст ще имат право да си получат обещетението полагащо се от 135 до 315 дни.

То не се изплаща на основата на издаден болничен лист, а се подава молба-декларация във фирмата. Самото изплащане е като на болничен за бременност и раждане 90%.

# 17
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Здравейте! Това е поредната тема за майчинството, за което се изписа толкова много. Ясно е, че ще попълваме декларации с данните ни и банковата сметка, по която да ни превеждат парите. Тези декларации щяло да се разпространят в книжарниците тази седмица. Така ми казаха от работата днес. Но също така какво ще правим след като тези пари ще се преведат най- рано февруари и няма да има застъпване на две плащания февруари? Така ми казаха. Тези хора как си мислят, значи един месец ще си останем без пари? А аз съм и със заем и откъде сега да взема парите и да си ги внеса по заема? Чудно защо никой не коментира това по телевизията?

Работодателя е длъжен да представи в НОИ болничните листове и декларации издадени след дата 01.01.2007 г. на следващия ден след изплащането на заплатите и внасянето на дължимите осигурки. От НОИ превеждат по декларираните от служителите банкови сметки дължимите обезщетения в срок до 30 дни след датата на представяне на документите.
Така че може да се окажа, че някои ще си получат обезщетенията за м. януари дори през м. март

# 18
  • Мнения: 817
Единственото което мога да коментирам ,е че това една подигравка към хората #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 19
  • Мнения: 750
Записвам се да следя темата, дано да прочета за някоя мама дето ги е видяла тия пари преди март Praynig

# 20
  • Мнения: 193
Аз се обаждах днес в НОИ и ми казаха,че за майките в заварено полужение нямало нужда да подават декларация а трябвало да представят само болничен лист във фирмата както до сега.Незнам вече и аз последно какво трябва да се прави #2gunfire #2gunfire #Cussing out

# 21
  • Мнения: 145
А този болничен от кого трябва да се издаде от личния лекар или от педиатъра на детето??

# 22
  • Мнения: 79
Е аз направо думи нямам вече.То пък толкова глупости кой можа да ги измисли.Като че ли дават милион месечно на всяка майка.Всеки път като отида при счетоводителката ми казва нещо ново във връзка с болничните предхождащи офицялни болничен който се дава 45 дни преди термина.Значи парите от тези болнични трябва да ги очаквм след като родя. #2gunfire #Cussing out

# 23
  • Мнения: 326
а някой да знае какво е положението при майките който не влиза този закон.в смисъл че аз вече съм повече от година в майчинство.някой ми каза че на нас трябва работодателя да ни изплаща парите до края на майчинството.
При завареното положение майчинството ще продължи да се изплаща от работодателя както до сега. От НОИ ще изплащат болничен и майчинство само за майки, които излизат в такъв от 1 януари.
Има такава декларация, кочто се подава с ноимер на банкова сметка и бележка от съответната банка.

Така е!

# 24
  • Мнения: 962
Аз говорих с наща счетоводителка и тя каза че през януари ще има пари но ще ги пол.около 20.01,през февруари вече ще е от ной директно и ще се превеждат пак около 20 число

# 25
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Освен ако вашата с\етоводителка не знае за някаква промяна з нормативната уредба е сгрешила. Заварените случаи ще си получават обезщетенията от работодателя, а тези които започват да получават такива след 01.01.2007 г. ще ги получават директно от НОИ в определения за това срок.

# 26
  • Мнения: 3 042
А този болничен от кого трябва да се издаде от личния лекар или от педиатъра на детето??

За какъв болничен става дума при положение, че от лентичката става ясно, че детето е навършило вече 4м т.е. ползван е вече болничен в размер на 135 кал. дни. Остатакът до 315 дни не се ползва въз основа на болничен. За да се ползва се подава молба-декларация във фирмата. Това е регламентирано в Наредбата за работното време, почивките и отпуските. Ако искате, че пусна и цитат на съответният член по късно, защото в момента нямам време.

А по отношение на завареното положение ДейзиГ е напълно права. Така, че си търсете правата и не се оставяйте от фирмите да ви баламосват.

# 27
  • Мнения: 3 456
А как стоят нещата с нормалните болнични? Аз днес нося болничен на работа за 15 дни ( може да сте попадали на моите теми за пневмонията) и счетоводителката ми заявява, че понеже болничните ще се изплащат вече от НОИ този месец заплатата ми можело да излезе на минус #Crazy #Crazy #Crazy, тъй като до 8 бяхме в отпуск, от 8 пък аз съм била в болничен, аз се връщам на работа (живот и здраве на 23, а заплатите се изплащат на 25, но предполагам се изчисляват по-рано, та с една дума нямало да имам отработени дни до датата на заплатата  bambam и понеже болничният ще ми го плаща НОИ, а не работодателя, няма да има , какво да получа. newsm61. НОИ щели да изплащат болничните към края на февруари. Питам тия малоумни ли са?  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
 Виждам, че тук има мами, които са в час с нещата- та кажете- така ли е - БЕЗ ЗАПЛАТА ли ще съм този месец?

# 28
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
А как стоят нещата с нормалните болнични? Аз днес нося болничен на работа за 15 дни ( може да сте попадали на моите теми за пневмонията) и счетоводителката ми заявява, че понеже болничните ще се изплащат вече от НОИ този месец заплатата ми можело да излезе на минус #Crazy #Crazy #Crazy, тъй като до 8 бяхме в отпуск, от 8 пък аз съм била в болничен, аз се връщам на работа (живот и здраве на 23, а заплатите се изплащат на 25, но предполагам се изчисляват по-рано, та с една дума нямало да имам отработени дни до датата на заплатата  bambam и понеже болничният ще ми го плаща НОИ, а не работодателя, няма да има , какво да получа. newsm61. НОИ щели да изплащат болничните към края на февруари. Питам тия малоумни ли са?  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
 Виждам, че тук има мами, които са в час с нещата- та кажете- така ли е - БЕЗ ЗАПЛАТА ли ще съм този месец?


След като ви изплащат заплатите на 25-то число би трябвало да са включени дните от целия месец. До 8-сте били в отпуск, ако е платен ви се дължат 3 надници за 3,4,5.01. От 08 до 23 сте в болничен, за които дни ще си получите обезщетението от НОИ най-късно до 30 дни след представяне на документите от представител на фирмата в НОИ /което би трябвало да бъде на 26.01.2007 г./. За работните дни след 23.01. ако се върнете на работа също би трябвало да получите възнаграждение.

# 29
Аз съм в заварено положение,работодателката каза че ще си взимам парите както досега и вчера си получих парите за януари Grinning

Общи условия

Активация на акаунт