Грипна пандемия 2006 - 2007 Особености и "ЕКСТРИ"

  • 29 918
  • 229
  •   1
Отговори
# 195
Отговор към Даго и всички останали, участвали в темата.
    Напълно съм съгласен с теб Даго по пунктове 1 и 2, относно пандемията и разграничаването на грипа от обикновената настинка. Абсолютно съм съгласен и с факта, че в голямата си част заболелите в момента имат вирусни инфекции, а всеки интелигентен човек трябва да знае, че вирусни инфекции не се лекуват с антибиотици. Антибиотиците повлияват само бактериалните инфекции. Точно поради тази причина не мога да се съглася с тебе за изказването за противовирусните средства и имуномодулаторите, които според мен в момента са най-ефективните средства - аз лично ви препоръчвам изпринозин (имам личен опит).
    Не искам да ме разберете погрешно. Такива медикаменти са ефективни само ако се започнат още в началото, докато вирусната инфекция не се усложни, защонто при наличието вече на пневмония или бронхит, антибиотика не може да бъде избегнат, въпреки че имуномодулатора е препоръчително да се приема и заидно с антибиотика.
     Не искам да се противопоставям на специалистите но мисля,че те са презастраховат с ранното изписване на антибиотиците.  Просто изопринозина ни спасява два пъти тази година, без да стигаме до антибиотик.

# 196
  • Мнения: 3 423
аз изкарах 10дневен грип с ужасно силна болка в гърлото и хрема,температура 37.2
взимах осцилококцинум,парагрип и хомеожен ,чайчета и вит.С
спях с маска ,давах на бебока всеки ден по една ампулка вит.С и един глобул осцилококцинум+кърменето с което му предавам антитела и той не пострада много,само някакъв секрет има за който днес му изписаха капки

# 197
  • Мнения: 4 451
Голямата ми дъщеря в момента го кара. Тази сутрин се събуди с 39 градуса температура. Лекарката установи силно зачервено гърло. Детето е много отпаднало и цял ден е в леглото. Може да се каже, че проспа целият ден. АБ не са ни изписвали, но аз по принцип я лекувам с хомеопатия и тя никога не е пила. Понеже белладоната не ни помогна да свалим температурата, дадох Калпол, но той действа за кратко. Сега личната лекарка ни посъветва да и разтворя половин прахче аулин и вече има ефект. Събуди се, изпи една чаша мляко и пак поиска да си легне. Апетит няма изобщо. Забелязвам, че кашлица едва сега се появява, а през целия ден нямаше. Дано се оправи бързо детенцето ми Praynig

# 198
# 199
  • Мнения: 420
Мислех си ,че ще ни се размине ,но и нашето хлапе го хвана.Много бързо го удари тоя грип за няколко часа.Тази сутрин се събуди с кашлица,след един час вдигна Т и веднага го заведох на лекар.Изписаха му Стодал ,Ефералган свещички ,Есперитокс,Пулмекс бебе и му биха една инжекция за подсилване на имунитета Имуноглобин.Чудя се само за Пулмекса дали не загрява допълнително,детето като е с висока Т дали да го мажа?

# 200
  • Мнения: 14 654
и му биха една инжекция за подсилване на имунитета Имуноглобин.

и вие разрешихте ???

# 201
  • Мнения: 420
и му биха една инжекция за подсилване на имунитета Имуноглобин.

и вие разрешихте ???
Нямам представа ,не трябваше ли да давам?Да не би да му навреди?

# 202
  • Мнения: 941
Александър,много мед. сестри са по-умни от тебе

# 203
  • София
  • Мнения: 9 899
Пулмекс бебе според мен е доста ефикасно,но доколкото зная не се ползва при висока температура.Мисля,че на листовката си пише.Не се ползва и при деца,които са имали температурен гърч. Peace

# 204
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Има логика да не се ползва,ефекта му е загряващ.Днес щях да ходя да купувам,но май ще размисля.Да споделят опит ползващите

# 205
  • Мнения: 5 577
Айде и ние в кюпа.  Tired
2 денонощия Т, кашлица, сополи - редивам Панадол и Нурофен, за кашлицата давам Вентолин и Мукоплант и чайове. Няма апетит, но се чувства добре - играе, весел е, жизнен.

Изчетох цялата тема, много е полезна. Значи 5-7 дни.  Close

# 206
  • Мнения: 1 114
И ние боледувахме. Изредихме се всички вкъщи. Аз бях болна на два пъти, мъжът ми -веднъж,но вига много висока температура и пи антибиотик.
Малкият беше болен два пъти-около Нова година и преди 2 седмици. Вторият път беше с висока температура- до 40 градуса. Изпи две опаковки Зинат. Хремата продължи 10 дни. От вторник няма хрема, но диша предимно през устата и хърка когато спи. носът му е запушен като че ли Thinking Водихме го на УНГ в четвъртък и каза да даваме Зиртек още 2-3 месеца и да изчакаме, да видим по-късна дали не е от третата сливица и евентуално да се оперира. на 8.01. ще го водим при друг УНГ, защото ми е доста притеснено защо не се оправя това носле....

# 207
  • Варна
  • Мнения: 10 493
И дребния е зле от петък.Петък сутринта слаба кашлица,на обяд хрема и вечерта беше вече с Т39.Не яде,не може да спи от кашлицата,която беше ужасна.Снощи започна да се пооправя,кашлицата и хремата доста намаляха.Сега го чакам да се събуди и отиваме на контролен преглед да слушаме гърдичките.А тая сутрин и мен нещо ме дразни гърлото...

# 208
  • Мнения: 511
и му биха една инжекция за подсилване на имунитета Имуноглобин.

и вие разрешихте ???

и какво толкова сте учудени.аз също съм слагала тази инджекция и съм доволна от нея. Naughtyневиждам нищо лошо в това.щом са пецинили докторите значи така трябва Peace

# 209
  • София
  • Мнения: 203
няма хрема, но диша предимно през устата и хърка когато спи. носът му е запушен като че ли Thinking Водихме го на УНГ в четвъртък и каза да даваме Зиртек още 2-3 месеца и да изчакаме, да видим по-късна дали не е от третата сливица и евентуално да се оперира. на 8.01. ще го водим при друг УНГ, защото ми е доста притеснено защо не се оправя това носле....
Здравейте!Аз съм с три деца-на 11,7 и 2 г.Лора е с много алергии и проблеми с ушите .Искаха да и вадат сливицата!В АЛЕКСАНДРОВСКА  БОЛНИЦА,КЛИНИКА ПО АЛЕРГОЛОГИЯима лекарка УНГ и алерголог!Тя има апарат -безболезнен-към компютьр,който точно определя дали трябва да се вади сливицата!!!Става с направление!
Успех!

Последна редакция: пн, 05 фев 2007, 08:57 от titico

Общи условия

Активация на акаунт