Вдигат таксата за детска градина с 8 лв.?

  • 3 389
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 520
  Според мен е справедливо.Беше ми много чудно когато разбрах, че ако детето не посещава ДГ не се плаща такса.А заема мястото на друго дете, което би посещавало и би плащало.

Съгласна.  Peace

# 16
  • Мнения: 1 734
Не съм чула такова нещо, дано да е слух. Че то много скъпо става да си дадеш детето на градина...

# 17
  • Мнения: 2 757
Снощи,когато мъжът ми вземал малката от ясла му съобщили за новата разпоредба,че вече ще плащаме 50% от таксата ако детето отсъства по неуважителни причини.
  Уважителните причини е ако детето е болно.Т.е,когато лятото реша да го отведа на море или пък реша през грипния период да се погледат с баба докато отминат епидемиите ще трябва да плащам.Вие какво мислите за това!? newsm78
Мисля, че е нормално и се учудвам, че и до сега не е било така. Ами ако родителите на някои деца предпочитат половин година да си седят в къщи и през това време да не плащат, то детската губи и по-добре да си вземе друго дете на мястото на отсъстващото. Верно, че от друга страна особено при прохождането на детска, когато децата в началото са болни и отсъстват практически през цялото време тогава даскалките са на далавера, щото нямат много деца, за които да се грижат. Но що пък да не са в крайна сметка - като гледам в нашата ясла колко са заети, въпреки че се падат по 4 деца на даскалка, но те не се спират - все тичат след тях и кво ли не правят - мисля, че е доста уморително. Особено такива като моя син, които реват та се кинат и все в ръце трябва да ги държат ooooh!

# 18
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
  Като цяло е справедливно,но зимата ми се взема здравето.Малката тъкмо тръгне на ясла и хайде пак болна.Сутрин като я оставям чувам концерт от кашлящи и кихащи,сополи текат,ама мама и тати ги оставят щото няма кой да ги гледа удома.Ами как да не предпочета да го пратя при баба.Дали в градината ще ми поемат половината от цената на лекарствата ако отсъства повече от половината време по медицински причини??? newsm78

# 19
Не мога да разбера защо се възмущавате, колко излиза гледането на едно дете в къщи ? Със сигурност повече от 48 лв. И освен това детската градина не е задължителна. И преди да ме оплюете се замислете малко. И всякакви асоциации с европейския съюз са направо смешни, всяка година цените на ВСИЧКО се вдигат.

# 20
  • София
  • Мнения: 847
Аз смятам, че ако детето е записано в градина, трябва да се плаща цялата такса за месеца, независимо колко дни е посещавало. Направо се учудвам на персонала как успява да изчисли кой кога ходил, колко дължи и т.н. И да пиша молби, да искам разрешение детето да не ходи на градина и бла-бла (естествено, бих се обадила да уведомя за отсъствие), но предпочитам да си платя цялата такса и да съм спокойна, че всичко е наред със заеманото място.
50 % са добро решение  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 847
Ох, да ви кажа и аз не разбирам защо се възмущавате... Според мен тези 40 лв. са смешна цена за цял месец посещаване на градината, с всичката храна, консумативи, отопление, заплати на персонала... Не знам колко дотира държавата, но сигурно е доста. Има оплаквания за кофти материална база, липса на плодове и т.н. ами с тази месечна такса как да стане? Предполагам не случайно в частните градини цените са от 150 евро нагоре. А за Европейския съюз - някой дава ли си сметка там колко струва таксата в детска градина, да не споменавам колко е срока на майчинството...

# 22
  • Мнения: 352
  Като цяло е справедливно,но зимата ми се взема здравето.Малката тъкмо тръгне на ясла и хайде пак болна.Сутрин като я оставям чувам концерт от кашлящи и кихащи,сополи текат,ама мама и тати ги оставят щото няма кой да ги гледа удома.Ами как да не предпочета да го пратя при баба.Дали в градината ще ми поемат половината от цената на лекарствата ако отсъства повече от половината време по медицински причини??? newsm78

Градината е място където всеки родител доброволно оставя детето си да го гледат срещу доброволно приети условия, т.е. който не го устройват условията просто не си води детето. Все едно да поставиш същия въпрос на работодателя си ако се разболееш/заразиш от колеги на работата си...
Смятам че промените са прилични, без това таксите са нищожно малки.

# 23
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
и 48лв. да е наистина, пак е твърде малко.
За 2 - 2.50 лв. на ден ти гледат детето, хранят го 3 пъти и отговарят за него. Че даже го обучават.
Не съм п/в това увелиение.

# 24
  • Мнения: 1 432
:
Ох, да ви кажа и аз не разбирам защо се възмущавате... Според мен тези 40 лв. са смешна цена за цял месец посещаване на градината, с всичката храна, консумативи, отопление, заплати на персонала... Не знам колко дотира държавата, но сигурно е доста. Има оплаквания за кофти материална база, липса на плодове и т.н. ами с тази месечна такса как да стане? Предполагам не случайно в частните градини цените са от 150 евро нагоре. А за Европейския съюз - някой дава ли си сметка там колко струва таксата в детска градина, да не споменавам колко е срока на майчинството...

малко са 8 лв според мен........... :peace

# 25
  • Мнения: 352
Не мога да разбера защо се възмущавате, колко излиза гледането на едно дете в къщи ? Със сигурност повече от 48 лв. И освен това детската градина не е задължителна. И преди да ме оплюете се замислете малко. И всякакви асоциации с европейския съюз са направо смешни, всяка година цените на ВСИЧКО се вдигат.
Ох, да ви кажа и аз не разбирам защо се възмущавате... Според мен тези 40 лв. са смешна цена за цял месец посещаване на градината, с всичката храна, консумативи, отопление, заплати на персонала... Не знам колко дотира държавата, но сигурно е доста. Има оплаквания за кофти материална база, липса на плодове и т.н. ами с тази месечна такса как да стане? Предполагам не случайно в частните градини цените са от 150 евро нагоре. А за Европейския съюз - някой дава ли си сметка там колко струва таксата в детска градина, да не споменавам колко е срока на майчинството...

newsm10 newsm10 newsm10

# 26
  • Мнения: 7 723
В нашата детска градина отдавна е така и мисля, че е съвсем спаведливо  Peace

# 27
  • Мнения: 2 839
ААААА гати (извинявам се)ЕВРОПЕИЦИТЕ. #2gunfire #2gunfire #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Crazy #Crazy newsm78всичко дигнаха не е нагло а направо позорно.Дано е лъжаили просто клюка
Какво са виновни европейците за таксите в градините, не разбрах  Laughing
Объркахте се май, в ЕС влязохме, не сме построили комунизма.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 062
20 лв. се заплащат само ако детето е отсъствало повече от 50% от времето в месеца. Т.е. повече от 2 седмици. Ако си 2 седмици на море, то ти така или иначе заплащаш 20 лв., т.е. няма да плащаш повече. Минимума е 20 лв. Поне аз така го разбирам.

# 29
  • София
  • Мнения: 7 242
Аз смятам, че ако детето е записано в градина, трябва да се плаща цялата такса за месеца, независимо колко дни е посещавало.
Peace
Ако се запишеш на някакъв курс, но по уважителни причини не можеш да го изкараш целия, дали очакваш някой да ти върне парите за часовете, които си пропуснала?

Общи условия

Активация на акаунт