Документ за ясла, че детето няма психични отклонения

  • 3 739
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 336
Току-що четох инструкцията за прием на деца в детска градина и пише, че деца с увреждания/там грубо са се изразили и са ги нарекли инвалиди ooooh! /, както и дете на родители с увреждания и също деца, които имат вече братя и сестри в същото детско заведение се приемат с предимство. Така че това обяснява защо искат бележка за физическото развитие на детето, но това за психическото newsm78 Между другото никъде не пише, че могат да ти искат такъв документ. Там пише, че е необходима само молбата с написано ЕГН на детето на нея. Нищо за медицински документи при подаване на молбата, нито дори за акт за раждане.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 688
И на нас ни искаха документ от личния лекар, че детето е в добро физическо и психическо здраве. Според мен този документ удостоверява, че детето няма специфични нужди. И нашия доктор ме гледа като паднал от Марс като му поисках въпросната бележка #Crazy Затова като ми я написа, още преди края на миналата година отидох да проверя дали това е въпросния документ, за да не ме върнат в първия работен ден.

Въведено е от тази година, доколкото знам newsm78
на нас също ни искаха такъв документ и то е защото в градината има индивидуални занимания с такива дечица.
Наща лекарка беше запозната с този документ:)

# 17
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
 Shocked

# 18
  • София
  • Мнения: 607
Преди 1 седмица подадох документи за записване на сина ми в детска градина. Попълних молба - образец. Та в нея най-долу беше написано, че трябва да приложа копие от акта за раждане и бережка от лекаря, че детето няма нужда от специфични грижи.
Нашата лекарка знаеше и ми даде веднага такава бележка. Явно е въведено от тази година, не знам защо......Дано да не е, за да отсяват децата по някакъв начин, мноооого тъпо ми се вижда. И несправедливо.  newsm78

# 19
Хората от детската градина поемат цялата отговорност за вашето дете.Нали лекаря е този,който трябва да каже дали детето се ниждае от допълнителни грижи.Законово е уреден въпроса,че когато има деца със специални образователни потребности броя на децата трябва да бъде монимален.Така се осигурява образование и гледане  на всички деца.Децата с проблеми преди да постъпят в детската градина трябва да преминат през специална комисия за осигуряване на ресурсен учител.КАКВИ ПРАВА И ИСТЕРИИ ВИ ПРЕСЛЕДВАТ!!!!!!!!!!! в ДЕТСКИТЕ ГРАДИНИ РАБОТЯТ НОРМАЛНИ ХОРА,НА КОИТО СИ ПОВЕРЯВАТЕ ДЕЦАТА И ТОВА СА НАД 70% ОТ БЪЛГАРСКИТЕ ДЕЦА.ВСИЧКО КОЕТО СЕ ПРАВИ Е В ИНТЕРЕС НА НАШИТЕ ДЕЦА...........

# 20
  • Мнения: 398
В понеделник щерката тръгна на градина /19.04.07г/ и не са ни изисквали въпросния документ.
Според мен е някаква измишльотина това newsm78 #Crazy.

# 21
# 22
  • Мнения: 8 505
Не са искали за дъщеря ми.изобщо не съм чувала за подобно нещо.

# 23
  • Мнения: 3 042
Такъв документ не са ми искали.

Заедно с необходимите изследвания и бележка от лекарката, че детето е клинично здраво, от яслата ми дадоха и един формуляр, в който някой неща се попълваха от личната лекарка - ръст, тегло, зравословно състояние - изискват ли се някакви специални грижи...........горе доло това беше.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 840
единственото, което ще установи, че е "леко" палав  Joy, а тя ми отговаря, че не било зле да го заведа на лекар да установи от какво е буен и палав... сигурно имало сериозна причина  Twisted Evil


E, ако се бяха усетили миналата година, моят трябваше да го въдворят, претполагам.
Мдам, много сериозна е причината да са палави smile3534

# 25
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Мили мами,
Чували ли сте за подобен документ? Детето ми е на 2г и не мога да повярвам, че ОДЗ-то иска такова нещо при записване. Личната лекарка каза, че няма идея за какво иде реч и че никога не е чувала за такова изискване. Моля дайте инфо. Благодаря.

А ти прати ли шефката на ОДЗ то да се прегледа?!  Баси простотията  #Crazy

# 26
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Хората от детската градина поемат цялата отговорност за вашето дете.Нали лекаря е този,който трябва да каже дали детето се ниждае от допълнителни грижи.Законово е уреден въпроса,че когато има деца със специални образователни потребности броя на децата трябва да бъде монимален.Така се осигурява образование и гледане  на всички деца.Децата с проблеми преди да постъпят в детската градина трябва да преминат през специална комисия за осигуряване на ресурсен учител.КАКВИ ПРАВА И ИСТЕРИИ ВИ ПРЕСЛЕДВАТ!!!!!!!!!!! в ДЕТСКИТЕ ГРАДИНИ РАБОТЯТ НОРМАЛНИ ХОРА,НА КОИТО СИ ПОВЕРЯВАТЕ ДЕЦАТА И ТОВА СА НАД 70% ОТ БЪЛГАРСКИТЕ ДЕЦА.ВСИЧКО КОЕТО СЕ ПРАВИ Е В ИНТЕРЕС НА НАШИТЕ ДЕЦА...........
По мое скромно мнение не виждам смисъл от претиснение,хората на които поверяваме децата си би трябвало да имат пълна информация за тях Peace ,особено като се има в предвид темите ,който четох за проблемните деца в градините.

# 27
Какво лошо има в това, тези, които работят с децата да бъдат запознати с тяхното развитие. Мисля, че е добра мярка. По този начин, ако има макар и малък проблем и на малка възраст, на детето може да му се помогне. След като има изисквания, те трябва да се спазват. Като не ги спазваме, ще си гледаме децата в къщи. В тази държава всеки иска да не спазва правила. Не може така.

# 28
  • Мнения: 1 710
Интересно ми е, защото досега искаха документи, ако детето има някакъв проблем, но по принцип дъщеря ми я приеха в детска градина с документите от яслата. В тях има както физическия и статус, към момента, така и психическия. Но за ясла не бях чувала. От тази година има много промени и вероятно това е едно от тях.

# 29
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Това от джипито ли го искат или от психолог (а може би психиатър?) И как  го установяват? Че те една хиперактивност я поставят като диагноза след третата година, какво да говорим за психични отклонения. Ако ги има, трябва да са съвсем очевадни.

Общи условия

Активация на акаунт