Кое би Ви направило най-лошо впечатление в чуждия дом?

  • 13 695
  • 331
  •   1
Отговори
  • Мнения: 682
Предстои ми ремонт на жилището. Прочетох по диагонал темите във форума, касаещи дизайна на отделните помещения - баня, тоалетна, спалня. Прегледах и темите за дизайн по аматьорски. Разгледах и малка част от снимките на обявите за продажба на имоти в голям български сайт. Прегледах и по-известните сайтове за интериорен дизайн. Направих си своите изводи. Но! В крайна сметка осъзнавам, че имам ограничен от житейския си опит светоглед и за някои неща оставам сляпа.

За това реших да попитам: кое Ви прави най-лошо първоначално впечатление в един чужд дом? Или дори да не се ограничаваме до "дом" в тесен смисъл: какво Ви е подразнило или притеснило по някакъв начин някога при гостуване в чужд дом? Кое Ви е отблъснало при разглеждане на снимките на жилище за продажба? Какво не сте харесали в интериора (като дизайн и ползваемост) при настаняване в хотел, къща за гости, заведение? Какво сте мислели за добра идея при Вашия ремонт, на в крайна сметка изпълнението се е оказало катастрофа?

Въпросите ми са много общи и нямам за цел да навлизам в ничие лично пространство. Искам да видя нещата през чужд поглед и да избягна грешки, за които може би дори не подозирам.

# 1
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Конкретно в обявите за продажба на имоти(в момента си търсим такъв) най-много ме дразнят старите бани и кухненски шкафове от преди 50-60 години.Винаги банята ме впечатлява(по-често лошо)...

# 2
  • Мнения: 18 508
Единствено хигиената би ми била проблем.
Това, че някой е прекалил с дървото, метала, блясъка и огледалата или е опитал да бъде еклектик, а се е получило сбирщайн, или нещо подобно - никак. Т.е. не ме бърка стила.
Иначе в апартамент за покупка, в хотел и в заведение гледам съвсем различни неща.

# 3
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 260
Мръсни или захабени шкафове, мебели, уреди. Захабени стени и подове, както и бани. Общо взето имущество, което не е поддържано. И неприятна, тежка миризма. Останалото си е въпрос на личен вкус. Дори и да не ми допада като дизайн и поредба, може да е чисто и спретнато, както и обратното.

# 4
  • Мнения: 4 009
Говоря само и единствено за дизайна, тъй като нямам опит в ремонта от гледна точка на практичност или използваемост:
Убийствените цветове на стените, като отровно зелено, червено,  ярко жълто и т.н, несъчетани с нищо друго в интериора. (Една ярка стена като акцент в стая с умерени тонове е супер, но не зелени стени в цялата стая и всичко останало както дойде)
Шарените плочки в банята, с цветенца, делфинчета, палмички и други селски морски мотиви.
Холни секции, които са пълни със чаши, чинии, сервизи и купички на показ, вместо посудата да бъде в кухнята, където и е мястото.
Старият тип холни секции, заемащи цялата стена от край до край.
Кожен диван, абажури с висулки и цветенца,
Но това си е личен вкус на човека, и няма да се бъркам в него или да го коментирам по никакъв начин. Отбелязвам си мислено, че не бих направила така никога и до там.

# 5
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 260
Ами, това са доста субективни неща, все пак важното е на вас да ви харесва, а не какво мислят хората. Всеки с вкуса си.
На мен също не ми допадат гореизброените неща, харесвам изчистен стил и меки тонове, в дома ми почти всичко е в бяло и светло сиво. Но на други това никак не им допада, дори една " приятелка" ми го е подхвърля, но на мен пък нейният дом не ми допада, та така.
Най- много, обаче, ме дразнят тежки кичове тип Версаче със злато, обнови, емблеми и тежки завеси и пердета с пискюлчета.

# 6
  • Мнения: 18 508
Има много стилове, които не бих вкарала вкъщи, но са ми интересни. Напр. съм в няколко групи за максимализъм - има страхотни интериори на съвсем обикновени хора - бих прекарала седмица в такъв дом или хотел, но да ми е вкъщи - не.
В този смисъл писах, че не ме бърка кой какъв стил харесва и как е обзавел, все пак той живее там, не аз.

# 7
  • България
  • Мнения: 6 213
Скрит текст:
Предстои ми ремонт на жилището. Прочетох по диагонал темите във форума, касаещи дизайна на отделните помещения - баня, тоалетна, спалня. Прегледах и темите за дизайн по аматьорски. Разгледах и малка част от снимките на обявите за продажба на имоти в голям български сайт. Прегледах и по-известните сайтове за интериорен дизайн. Направих си своите изводи. Но! В крайна сметка осъзнавам, че имам ограничен от житейския си опит светоглед и за някои неща оставам сляпа.

За това реших да попитам: кое Ви прави най-лошо първоначално впечатление в един чужд дом?
Скрит текст:
Или дори да не се ограничаваме до "дом" в тесен смисъл: какво Ви е подразнило или притеснило по някакъв начин някога при гостуване в чужд дом? Кое Ви е отблъснало при разглеждане на снимките на жилище за продажба? Какво не сте харесали в интериора (като дизайн и ползваемост) при настаняване в хотел, къща за гости, заведение? Какво сте мислели за добра идея при Вашия ремонт, на в крайна сметка изпълнението се е оказало катастрофа?

Въпросите ми са много общи и нямам за цел да навлизам в ничие лично пространство. Искам да видя нещата през чужд поглед и да избягна грешки, за които може би дори не подозирам.
Единствено миризмата, другото не ме интересува.
Какво харесвам като стил няма значение за чужд дом.
Важното е у дома да ми е добре.

# 8
  • Мнения: 25 621
За това реших да попитам: кое Ви прави най-лошо първоначално впечатление в един чужд дом? Или дори да не се ограничаваме до "дом" в тесен смисъл: какво Ви е подразнило или притеснило по някакъв начин някога при гостуване в чужд дом? Кое Ви е отблъснало при разглеждане на снимките на жилище за продажба? Какво не сте харесали в интериора (като дизайн и ползваемост) при настаняване в хотел, къща за гости, заведение? Какво сте мислели за добра идея при Вашия ремонт, на в крайна сметка изпълнението се е оказало катастрофа?

Въпросите ми са много общи и нямам за цел да навлизам в ничие лично пространство. Искам да видя нещата през чужд поглед и да избягна грешки, за които може би дори не подозирам.

Какво значение има какво ме дразни в чуждите домове, ако собствениците им си ги харесват и си живеят щастливо в тях?
Ти сега за собствено жилище ли питаш, или подготвяш имот за отдаване под наем? Ако е за собствено,, какво ти пука какво мислят другите, а не ти самата? Ако е за бизнес... Такива проучвания не се ли заплащат?

# 9
  • Мнения: 350
Мен особено ме дразни мръсната баня  ,претрупана с шишета какви ли не,четки за чистене на пода ,кофи и т.н.

Иначе като погледнеш домакинята...облечена като от журнал..

Последна редакция: пн, 26 юни 2023, 20:53 от FBID100001745220325

# 10
  • Мнения: 435
Нищо не ме дразни в чужди домове, но бих се подразнила на параноични на тема чистота и дом домакини, където да се чудиш как да седнеш. Чувала съм страховити истории за постилане на найлони или чаршафи по диваните, та да не би гостите да изцапат, за щастие не съм попадала в такава ситуация.
Като отида на гости ми е важно настроението, а не дали банята е чиста, вратите и т.н. За покупка също не ме впечатлява и без това се пребоядисва и си слагам мои мебели. Интересува ме покрив, отопление, такива неща.

# 11
  • София
  • Мнения: 35 107
В чуждите домове в които ходя ми е топло и уютно, но на всички най- хубаво им е вкъщи Laughing

Това, което не ми харесва е - стерилност, помпозност, много лак, венге, драперии, ламперии, тъмни цветове и наблъскани мебели. Разбира се прахосъбирачки и турлюгювеч от изкуства и липсата на вкус.

# 12
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Мръсна баня и неподдържана тоалетна. И косми от кучета или котки, както и вмирисани от животни жилища. Вече избягвам да ходим на гости у познати и приятели с животни. Няколко дни след това сме в косми.

# 13
  • Мнения: 40 933
Както се вижда, има универсални неща - мръсно, неразтребено, неподдържано, миризливо... Но има много индивидуални особености и там вече нищо не е грешно, а просто пасва на един и не пасва на друг. Та няма да добавям нищо конкретно, само ще ти задам един принципен въпрос:
- Каква е целта ти, уау ефект или практичност и удобство? ДСа се харесва на гостите, или ти да се чувстваш добре?
Двете може и да съвпаднат, но не е задължително. Аз лично гледам първо практичността и удобството, а после чак вече доколкото може да е и красиво.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 5 206
Лошо впечатление ми прави така нареченият сбирщайн. Не може в една стая да са наблъскани мебели в цвят венге, орех, череша, дъб сонома, бели, зелени и червени. Дразни ме, защото почти винаги се получава така не заради липса а средства, а заради тотална безвкусица и/или незаинтересованост.
Също така ме дразнят всякакви недомислици като нелепо неусвоени пространства и оставени процепи.
Когато не е спазено правилото за триъгълника при подредбата на кухненските уреди.
В малки жилища - прекалено големи и нефункционални мебели, които изяждат целия въздух; липсата на вертикална планировка.
Изкарани натурии навън при наличието на достатъчно шкафове, които стоят празни.
Климатикът да е монтиран срещу дивана или там, където се седи най-често, и да духа директно в хората.

Общи условия

Активация на акаунт