Отговори
# 75
  • Мнения: 305
A-L-I-N-A, този тест е голямо изпитание за организма. Аз съм го правила и преди да забременея, веднъж, и не беше приятен, но не съм имала и дискомфорт от него, днес час беше много тази течност да престои в мен 😄 Стомахът ми не може да понесе течност на гладно, камо ли този сироп. Моята глюкоза миналата седмица на гладно беше 4.2, така че се върти около тези стойности.

Пулсът ми варира между 90 и 110, твоят колко е? Не мога да кажа нищо по линия на Еутирокса, но аз съм тотален корабокрушенец в горещините, при леко задушно време или 10 минути на слънце и имам чувството, че ще припадна.

Иначе днес реших да хвърля едно око във физическите магазини на HM, Zara и Sinsay, по линия на детски дрешки, вдъхновена от вайбър групата. Имат намаления основно на летни дрешки, като, ако трябва да съм честна - на Sinsay ми се струват доста некачествени повечето материи. Водят се 100% памук, но нямат приятно мек и плътен вид. Копчетата също ми се струват трудни за откопчаване. Взех, компромисно, 3 бодита за 8 лв. 😳, но имам сериозни съмнения в качеството им. В Zara и HM са по-приятни дрешките, има и такива за 9-12 месечни, които са тооолкова хубави. Най-бебешките са ми прекалено пашкулени и трудно ме “грабват” 😄
 
За легълце - категорично се спряхме на Maxi Cosi Iora, ще го ползваме 6-7 месеца, като основният довод и е да е качествено, удобно, с бърз достъп, и лесно преместваемо, по линия на пътувания. Като малката се появи и видим в какъв ритъм ще сме, ще преценим следващото легло на какви критерии трябва да отговаря.

# 76
  • Мнения: 1 870
Emay, 90-100 ми е пулса откакто съм бременна и се чувствах добре с него. Сега от няколко дни откакто съм със сърцебиене се качва до 105, не е много, но усещам как сърцето ми ще изскочи и лек задух чувствам в тези моменти. В сряда съм на ЖК и ще споделя.

# 77
  • Варна
  • Мнения: 2 757
Аз днес все пак минах за преглед, че с тези ниски усещания ми беше спечено. Шийката ми е добре и не е мръднала, но главата на бебето е ниско долу баш върху нея Sad За това и явно усещам там дискомфорт . Хем се успокоих, хем се спеках, защото конеца на серклажа ми е ниско долу и всъщност АГ каза, че той сега не играе роля, а по - скоро шийката си държи всичко. То ако се стигне да държи серклажа ще се е скъсила .. Sad
Абе почвам по-активно да почивам ( казах аз, която днес изкара 5 часа в шофиране и задачи по улиците..) 🤪🤪

# 78
  • Мнения: 408
Аз теста с глюкозата тотално го отказах, не само че не мога да изпия това нещо, но и ще ми подразни жлъчката. Компромисно и единодушно ендокринолог, гинеколог и гастроентеролог казаха да пусна гликиран хемоглобин и да направя 3 измервания с глюкомер преди и след храна. Та това ще е тази седмица май. Еутирокс ми го увеличиха на 50 при тсх 2.700. Това е за сега, ще пиша след прегледа утре Simple Smile

# 79
  • Мнения: 63
Здравейте, момичета! 😊
Ако позволите, бих искала да се запиша в темичката. Бременна съм в 23 г.с. + 3 дни и съм с термин 28.10.2023г. Очакваме девойка ❤️ Доста време изчаках, докато дойда при вас, защото карам тежка втора бременност, но дано ми е на късмет присъединяването тук 😊 Пожелавам на всички ни лека бременност и успешен финал! 🍀

# 80
  • Мнения: 2 669
Добре дошла Пепи 🤗

Ауу добре, че спрях да ходя на работа.То в тия жеги си е направо самоубийство да излезеш 🤣
Излязохме набързо уж до мола с колата, ама в някой магазини се влиза отвън и направо беше ужасно.Влизаш охлаждаш се и айде пак на жегата..Много тъпо 😂
Но минах през Синсей уж само да разгледам и не можах да се сдържа да не купя нищо бебешко..Та те са толкова сладки 😍
И материята не е кой знае колко лоша-става.

# 81
  • Мнения: 168
Някоя от вас да е правила зъболекарска интервенция?
Преди няколко дена се счупи зъб, който си беше проблемен и без това и сега съвсем с бременността.
Зъболекарката днес каза, че е за коронка и, че можем да я направим до края на бременността, стига аз да искам и да не ми тежи да ходя.
Добре, че е с махнат корен и не ме боли, но то почти целият зъб в рамките на няма и 3 седмици се изрони, почти само на корен каза, че ще трябва да прави коронката.
Уж приемам добавки с калции, обожавам и млечни и не минава ден без тях. И да сега големи интервенции по зъбите не съм имала освен кариеси и тук-там махнат корен.

# 82
  • Мнения: 305
Пепи, добре дошла и лек последен триместър! 🫶

La foie, аз наскоро чистих зъбен камък, а следващата седмица ще ремонтирам 2 кариеса наведнъж. Имам висок праг на болка, но от зъболекарката ми знам, че при евентуална нужда от упойка - тя не се усвоява от организма в посока на достигане до бебенцето и е безопасна. Реших, че по-добре сега, отколкото после с бебе на ръце да ходя по спешност. Иначе при мен в 3-тия/4-тия месец се “обади” една проблемна зона на венците, та минах на мазане с Пародиум за известно време, докато утихне възпалението.

Аз съм спряла временно всички добавки, освен магнезият, който го започнах преди седмица, та дано не си докарам дефицити. Чакам АГ, ако в петък ми даде “зелена светлина” да ги започвам. Но аз си хапвам доста кисело мляко, твърди сирена, дано от тях набавям нужното.

Толкова си хапвам, че после с часове не мога да легна в хоризонтално положение. 😄 Не знам за вас, но при мен дори 3 парчета диня не позволяват да легна по-рано от час, след приема им, без да се опитат да излязат обратно, много е неприятно, и вода не мога да пия преди лягане. 😕

# 83
  • Мнения: 324
Здравей, Пепи,
Пожелавам ти леко преминаване на оставащите месеци.

Ла фойе, аз правих мост в 4 месец. Преди да забременея се наложи да ми извадят зъб, който беше под коронка, заради скрито възпаление, което съвсем случайно разбрахме. Даже мисля, че заради премахването му успях да забременея. После докато изчакаме да заздравее мястото, разбрах, че съм бременна и реших да изчакам докато вляза в четвъртия. Наложи се доста пилене. Беше без упойка, защото нямаше нужда и ми сложиха моста. АГ ме предупреди преди прегледа да пия но-шпа и магнезий. Според мен иди сега, защото после доста трудно ще намериш време. Пък и ако се забавиш прекалено дълго, да не стане късно за коронка.

Аз цял ден съм със странни усещания, даже взех да се шашкам. Болят ме ставите на тазобедрените кости от вътре от към слабините, изпитвам тежест и бодежи при ходене... Не са нетърпими, нито прекалено болезнени, но чувството е ужасно при ходене... Вчера бях на преглед и всичко си беше наред, шийката ми е със запазена дължина, та не ме притеснява това, по-скоро бебка като вмглавичномвече разположена, явно някъде ме натиска. Но е супер неприятно и дано утре не е така, че не знам как ще изкарам на работа. Днес цял ден стоях седнала, защото като стана и започвам да усещам този дискомфорт...

# 84
  • Мнения: 784
Здравей, Пепи и лека бременност до финала!

Пазете се, че жегите са си опасни.
Ние днес бяхме на плажа, но закъсняхме малко с тръгването оттам и докато съберем багажа, мина 11ч. Бая ме напече и ми стана лошо после. На обяд легнах с малчо да спим и сме откарали 3ч. обеден сън 😁

# 85
  • Мнения: 305
Mir_Dim, според мен дискомфортът до голяма степен е донякъде от седналата поза по цял ден. Аз намирам закономерност между дните, в които съм по 7-8 часа в седнало положение в офиса и дискомфортите същите дни. При мен се изразява основно в пареща болка в долната част на гръбначния стълб и кръста - основно нощем и рано сутрин, както и твърд корем (дали са контракции или не - не мога да разгранича напълно) - като тръгна от офиса, та до вечерта - докато не легна. Може да е наивно като размисли, но се чудя бебенцата как издържат цял ден полупрегънати с глава надолу (моята е главично разположена отдавна 🙃) по цял ден в нас. Друго си е да си легнеш и да им дадеш комфорт 😁

# 86
  • Мнения: 37
Добре дошли на новите мами.Отдавна не се бях вкючвала тук повече във вайбър групата.Аз също  имам понякога за кратко втвърдяване на корема ,но не е болезнено.В събота съм на преглед и чакам с нетърпение.

# 87
  • Мнения: 39
Момичета, може ли линк към групата във вайбър Hug

# 88
  • Мнения: 324
Mir_Dim, според мен дискомфортът до голяма степен е донякъде от седналата поза по цял ден. Аз намирам закономерност между дните, в които съм по 7-8 часа в седнало положение в офиса и дискомфортите същите дни. При мен се изразява основно в пареща болка в долната част на гръбначния стълб и кръста - основно нощем и рано сутрин, както и твърд корем (дали са контракции или не - не мога да разгранича напълно) - като тръгна от офиса, та до вечерта - докато не легна. Може да е наивно като размисли, но се чудя бебенцата как издържат цял ден полупрегънати с глава надолу (моята е главично разположена отдавна 🙃) по цял ден в нас. Друго си е да си легнеш и да им дадеш комфорт 😁
Ейми може и така да е... Ама сега не изпитвам дискомфорт като съм седнала или легнала, а като ходя и за това е супер странно. Иначе аз гледам през деня да сменям позиции, след заседаване на стола, върша нещо дълго права, та да имам разнообразие. Но днес е супер странно, не знам бебето ли е или просто от бременността. Надявам се само да не е симптом на някакъв проблем. Но вчера наистина всичко беше наред, шийката ми я измери док 34мм, което за втора бременност каза, че е супер. Контракции (да чукна) почти нямам. Даже има дни въобще нямам, бебето е много активно, главично е разположена и тя. Ще лягам след малко и силно се надявам утре да се събудя нов човек Joy

# 89
  • Мнения: 63
Здравей, Пепи,
Пожелавам ти леко преминаване на оставащите месеци.

Ла фойе, аз правих мост в 4 месец. Преди да забременея се наложи да ми извадят зъб, който беше под коронка, заради скрито възпаление, което съвсем случайно разбрахме. Даже мисля, че заради премахването му успях да забременея. После докато изчакаме да заздравее мястото, разбрах, че съм бременна и реших да изчакам докато вляза в четвъртия. Наложи се доста пилене. Беше без упойка, защото нямаше нужда и ми сложиха моста. АГ ме предупреди преди прегледа да пия но-шпа и магнезий. Според мен иди сега, защото после доста трудно ще намериш време. Пък и ако се забавиш прекалено дълго, да не стане късно за коронка.

Аз цял ден съм със странни усещания, даже взех да се шашкам. Болят ме ставите на тазобедрените кости от вътре от към слабините, изпитвам тежест и бодежи при ходене... Не са нетърпими, нито прекалено болезнени, но чувството е ужасно при ходене... Вчера бях на преглед и всичко си беше наред, шийката ми е със запазена дължина, та не ме притеснява това, по-скоро бебка като вмглавичномвече разположена, явно някъде ме натиска. Но е супер неприятно и дано утре не е така, че не знам как ще изкарам на работа. Днес цял ден стоях седнала, защото като стана и започвам да усещам този дискомфорт...

Благодаря, Mir_Dim! 😊
И аз днес съм с такива болки. От един месец само лежа, а вчера пътувахме до Плевен за преглед при АГ от 11:00 часа, а след това в 13:00 бяхме при хематолог, та имахме 1 свободен час, в който се смъкнахме до центъра за по едно кафе. Та при мен на това го отдавам, в допълнение и с жегите... И моята госпожица е главично от около месец 😃 Стреснах се и аз, като чух, но АГ ми каза, че е нормално. А и се въртят мъниците постоянно. Не се притеснявай за това! ❤️

Общи условия

Активация на акаунт