Фентъзи и фантастика - 24

  • 23 514
  • 686
  •   2
Отговори
# 495
  • Мнения: 10 518
Ето тук има рекап - ако искате да се запознаете сюжетно -  без да четете цялата втора

# 496
  • Мнения: 157
Кога най-накрая ще пуснат превод на тази прословута Аделайн. Искам да видя защо всички са травмирани от нея. Чакам и да преведат Powerless и Zodiac Academy, че нещо ми се чете enemies to lovers 😂.
Много хвалят Zodiac Academy, ама видях, че са пет книги и ще има да си чакам превода.

# 497
  • Мнения: 5 786
Кога най-накрая ще пуснат превод на тази прословута Аделайн. Искам да видя защо всички са травмирани от нея.
Ако говориш за " Преследването на Аделайн" от Х.Д.Карлтън пусната е на пре- ордър.

# 498
  • София
  • Мнения: 3 316
Ellie_0001, мерси Flowers Hibiscus Уж търсих и в рулит, и в чети ме. За рулит знаех, че търсачката умишлено им е сбъгната, явно и в чети ме има нещо. Ще я видя.
Четвъртото крило е приятна за разпускане, четивна и динамична, но май няма да надскочи тийн гледната точка. Все още си я чета с удоволствие, обаче.

# 499
  • Майничка
  • Мнения: 12 696
Аз писах вече, "Четвъртото крило" ми беше приятна, има добри идеи. Втората част за мен беше прекалено разтеглена в началото, съответно дойде твърде наситена с действие към края. Кексът и лишаването от него бяха излишно  драматични и описателни.

# 500
  • Мнения: 10 518
Също съм писала за това, понеже я четох на английски ми беше вповече едва ли не на всяка страница да се използват думите f*ck и sh*t, но май в другата тема бяха писали, че англоговорящите го намирали за модерен начин на изразяване. Освен това езиково беше много постно написана. Най-много от цялата тази история ми харесаха говорещите дракони.

*

Последна редакция: чт, 23 май 2024, 12:02 от fenyx

# 501
  • София
  • Мнения: 758
На мен ми  се видя излишно  дълга тази книга. Интересна е,  хареса ми, но аз бих я орязала наполовина. Поради  същата причина въобще не мисля да чета втората част.

# 502
  • Мнения: 10 518
Имам чувството че точно обем е търсен и затова има толкова пълнеж, от един момент даже я четях диагонално. Да не говорим, че в хартиен вариант такива книги са много неудобни за четене.

# 503
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 25 034
Решавам аз да си направя подарък с новото издание на "Летописите..." и се оказва, че четвъртата книга я има само в лимитиран вариант Sad

# 504
  • Мнения: 48
Решавам аз да си направя подарък с новото издание на "Летописите..." и се оказва, че четвъртата книга я има само в лимитиран вариант Sad

Според сайта на Озон (https://www.ozone.bg/product/ritamat-na-voynata-letopisite-na-sv … s-tvardi-koritsi/), ще бъде налична на 31.05

# 505
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 25 034
Супер. Днес са променили статуса на твърдата корица.

# 506
  • Мнения: 18 589
Здравейте !
Някой има ли "Кладенецът на възнесението " и "Героят на времето " на Брандън Сандерсен?
Ако може да ми ги изпрати ще съм много благодарна.

# 507
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 446
Здравейте !
Някой има ли "Кладенецът на възнесението " и "Героят на времето " на Брандън Сандерсен?
Ако може да ми ги изпрати ще съм много благодарна.

https://www.rulit.me/books/kladenect-na-vznesenieto-download-244881.html

https://www.rulit.me/books/geroyat-na-vremeto-download-244882.html

# 508
  • Мнения: 18 589
Лейди Брин много ти благодаря !

# 509
  • Мнения: 10 518
Прочетох (ускорено) “Червенохалата”, но … или очакванията ми бяха по-големи към книгата, или просто не е “моята”, не мога да кажа, че чакам с нетърпение продължението ѝ. Главната героиня - Аварис, така и не успя да ми стане достатъчно симпатична, че да ме вълнува какво се случва с нея, малко са книгите, които съм прочела и толкова малко да ме интересува съдбата на главно действащо лице. Не казвам, че книгата е за подценяване, моите очаквания от нея бяха други и не можа да ме впечатли. Отдавам го и на книгите, които прочетох и чета междувренно, вкл. и две непубликувани официално български творби в този жанр, които на мен много повече ми харесаха.

Общи условия

Активация на акаунт