Дългото чакане след трансфер – тема 106

  • 39 824
  • 770
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 702
При открита candida non albicans във влагалищен секрет, препоръчва ли се трансфер?!

# 346
  • Мнения: 37
Момичета, някоя от вас да е била на стимулация с Puregon ?
Как се чувствахте от него ? Странични ефекти ?
Аз бях на стимулация с пурегон ,но не съм имала никакви странични реакции

# 347
  • Мнения: 1 910
Гейзер, видя ли си прогестерона днес. Да не си пила аспирин? Хубаво е, че спряла кръвожадащите. Моля се за теб! Hands Pray

# 348
  • Мнения: 59
Аз съм била на стимулация с Puregon. Освен обичайното подуване не съм имала странични ефекти.
Момичета, някоя от вас да е била на стимулация с Puregon ?
Как се чувствахте от него ? Странични ефекти ?

# 349
  • Мнения: 7 007
Гейзер, видя ли си прогестерона днес. Да не си пила аспирин? Хубаво е, че спряла кръвожадащите. Моля се за теб! Hands Pray
Фрида, при мене няма лаборатории работещи следобед. Единствено в Солун, ама ми е на 70км. Най близката лаборатория ми е на 10-15км, но работи само през ден и то до 11ч сутринта. Реално събират пробите и ги носят в централната за изследване. Иначе има и мед. център, но там се бавят ужасно. А и те ги носят на друго място.
Както и да е. Мисля че прогестерона не ми е драма, понеже съм на Пролутекс и 600мг утрогестан на ден.
Но съм на АП и хепарин 0,45 и от утре ги спирам, но днеска ги бях поставила вече.
Сега си изцедих и 2 лимона, че нали вит. С помагал за спиране на кървенето.
Успокоявам се че поне нямам силни болки, като при цикъл и се надявам да се размине.
Док ми напомни че лошите ембриони често отпадат на такъв ранен етап. Ами знам. Така е. Ама хич не ми стана по леко от това.
Взех и за утре един тест, да видя чертичката дали се насища поне.
Иначе кръвния ще е в сряда. Така настоява и док.

# 350
  • Мнения: 1 417
При открита candida non albicans във влагалищен секрет, препоръчва ли се трансфер?!
Имам вече 2 трансфера с candida, не е пречка за трансфер.

Geizer, стискам палци висчко да е наред, щом няма какво да напраивиш сега, не го мисли. Изчакай си кръвния и тогава виж и прогестерона. Heart

На всички момичета с положителни тестове от последните страници също стискам палци, все така положително да върви темичката и бременностите на всички момичета.

# 351
  • Мнения: 2 232
Почивка, лежане и 1000 мг. витамин С на ден за кървенето, ако не е в резултат на нисък прогестерон, разбира се.
И аз бях на слонски дози прогестерон - перорално, вагинално и инжекцион, и въпреки това прогестеронът ми беше нисък.
Късмет и чакаме положителни резултати.
🙏😊🙏
Гейзер, видя ли си прогестерона днес. Да не си пила аспирин? Хубаво е, че спряла кръвожадащите. Моля се за теб! Hands Pray
Фрида, при мене няма лаборатории работещи следобед. Единствено в Солун, ама ми е на 70км. Най близката лаборатория ми е на 10-15км, но работи само през ден и то до 11ч сутринта. Реално събират пробите и ги носят в централната за изследване. Иначе има и мед. център, но там се бавят ужасно. А и те ги носят на друго място.
Както и да е. Мисля че прогестерона не ми е драма, понеже съм на Пролутекс и 600мг утрогестан на ден.
Но съм на АП и хепарин 0,45 и от утре ги спирам, но днеска ги бях поставила вече.
Сега си изцедих и 2 лимона, че нали вит. С помагал за спиране на кървенето.
Успокоявам се че поне нямам силни болки, като при цикъл и се надявам да се размине.
Док ми напомни че лошите ембриони често отпадат на такъв ранен етап. Ами знам. Така е. Ама хич не ми стана по леко от това.
Взех и за утре един тест, да видя чертичката дали се насища поне.
Иначе кръвния ще е в сряда. Така настоява и док.
https://

Последна редакция: пн, 10 юли 2023, 22:38 от bubastet

# 352
  • Мнения: 393
Здравейте момичета . След дълго затишие от моя страна се завръщам в играта 😁. От януари имам три ембриончета замразени ,но все не стигам до трансфер . Първите два месеца не можех да направя лигавица ,а на третия ме хвана ковид ,който изкарах в болница. Та днес вече стартирах . Надявам се всичко да е наред и да стигна до трансфер. Успех на всички и много положителни тестчета. В новата клиника за първи път ще правя трансфер и странното ми е ,че започнах само с естрофем 2х 1 и витамини за бременни без нищо друго. Лигавицата на 3 ден от цикъла беше 4 мм

# 353
  • Мнения: 7 007
Бубе, благодаря ти мила.
Ако до утре не е спряло ще тичам за вит. С.
Днеска бях така притеснена, че чак като се прибрах се сетих че вит. С помага.
Ще пусна и прогестерон във сряда.

Благодаря на всички за стиснатите палчета. Много сте мили. HugHeart

# 354
  • Мнения: 1 135
Момичета, някоя от вас да е била на стимулация с Puregon ?
Как се чувствахте от него ? Странични ефекти ?
Аз бях на стимулация с пурегон ,но не съм имала никакви странични реакции

С какъв протокол бяхте и колко единици пурегон ?

# 355
  • Мнения: 37
Момичета, някоя от вас да е била на стимулация с Puregon ?
Как се чувствахте от него ? Странични ефекти ?
Аз бях на стимулация с пурегон ,но не съм имала никакви странични реакции

С какъв протокол бяхте и колко единици пурегон ?
Единия път бях по дълъг,другия път по къс протокол до 450 единици съм стигала,защото трудно реагирам на стимулация

# 356
  • Мнения: 1 135
Момичета, здравейте.

Моля, за съвети как да се предпазим от хиперстимулация, тъй като започнах стимулация по дълъг протокол ..... някакви медикаменти, храни , течности , които са ви помогнали на вас ? Simple Smile

ПП : Може ли по време на стимулация да се правят антицелулитни масажи през интервал от 7 дни с радиочистотен апарат ? ( само бедра ) ???

# 357
  • Мнения: 2 707
Вие няма какво да направите за хиперстимулацията, всичко е в ръцете на доктора. Реално няма проблем с хиперстимулацията, стига да не ви направят коустинг.
Първата ни стимулация, жената тръгна към хиперстимулация, доктора направи коустинг, съсипаха се почти всички яйцеклетки. Дано доктора ви да е добър и да знае какво прави.
Лично без да съм лекар, бих ви посъветвал да не се съгласявате на свеж трансфер. Обикновенно хормоните са много разбутани, лигавицата на матката презрява и шансовете официално са с 5% по-ниски за бременност спрямо ЗЕТ. В чужбина никой вече не прави свеж трансфер, правят само замръзен трансфер.

Ние не бяхме много запознати, колкото и да четяхме.... и в крайна сметка първият ни лекар направи свеж трансфер на единственият ни бластоцист при презряла лигавица. Шансовете са клоняли към нула, докато ако бяхме натиснали за ЗЕТ, вероятно е щяло да се получи.

# 358
  • Мнения: 1 910
Какво е коустинг? Потърсих информация, но не намерих.
Аз имах свеж трансфер в чужбина. Това беше ноември, 21.

# 359
  • Мнения: 16
Момичета, аз ще се побъркам от мислене. Случвало ли се е на някой да има отрицателен пиклив тест и да му се е случила бременност при кръвния?

Общи условия

Активация на акаунт