Обърнатата матка по рождение ли е?

  • 6 184
  • 47
  •   1
Отговори
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Пускам темата в този подфорум, защото искам да се включат и раждали девойки.Преди да родя си ходих редовно на профилактични прегледи, всички лекари ми казваха, че всичко е о.к.По време на бременността пак никой не ми спомена за обърната матка.Но лятото бах пак на профилактичен преглед и двама лекари без да питам ми казаха, че матката ми е обърната.Да, но забравих да ги питам кога се е обърнала ConfusedНаговориха ми едни страшни неща за запек, болки по време на секс, обилен цикъл и т.н. newsm78Даже смешно ми стана, защото последваха странни ояснения в какви пози трябва да съм, ако искам да забременея, но аз забременях от раз.И сега по силата на самовнушението имам чувството, че наистина всички симптоми на обилен цикъл, болки и всичко останало ми се случва. Simple Smile
 За това моля,ако някой му се е случвало това, или знае за обръщането на матката да сподели повече информация!

# 1
  • София
  • Мнения: 275
МОЯТА МАТКА Е ОБЪРНАТА ПО РОЖДЕНИЕ.НА МАЙКА МИ Е ПО СЪЩИЯ НАЧИН.НО ДОСЕГА НИКОЙ ЛЕКАР НЕ МИ Е КАЗВАЛ,ЧЕ ТОВА Е ПРОБЛЕМ,НЕ СЪМ ИМАЛА И ПРОБЛЕМИ СЪС ЗАБРЕМЕНЯВАНЕТО.ДО КОЛКОТО СЪМ ЧУВАЛА СЛЕД РАЖДАНЕТО Е ВЪЗМОЖНО ДА СЕ ОБЪРНЕ В НОРМАЛНО ПОЛОЖЕНИЕ ИЛИ ДА ОСТАНЕ КАКТО СИ Е БИЛА.

# 2
  • Мнения: 1 294
Аз съм с обърната назад матка.Такава ми е  по рождение и до колкото знам не е възможно да се обърне в последствие.Забременях изключително трудно(4 год.), имам силни менструални болки и всичките му там екстри предоставени от положението й  Tired

# 3
  • Мнения: 36
Здрасти Биляна,

Аз също съм с такава матка, бяха ми го казали при профилактичен преглед преди много години, наговориха ми същите неща за менструалните болки, обилното кръвотечениер болки при секс и т.н. Искам да ти кажа, че това е по рождение и всички лекари при които ходих /защото бях много притеснена какво е това чудо/ казаха, че това не би било проблем ако искам да забременея....един от тях ми каза, че ако всички причини за стерилитет са отхвърлени, тогава той може да бъде преписан на обърнатат матка като единствена и последна........
 
Това е което знам.......

# 4
  • Мнения: 39
аз също съм с обърната матка
при някои пози когато правя секс усещам болка
забременях 10мес. след като работихме за бебче така че не е проблем

# 5
  • Мнения: 27 524
За обърната матка говорим, когато е изтеглена назад, към правото черво, вместонасочена напред, към пикочния мехур.
Обърнатата матка е резулат на слаби мускулни връзки и на мускулите, които поддържат матката. Обикновено тази слабост се дължи на ражданията. В някои случаи се причинява от инфекция, миома или ендометриоза. За наследствена и още от раждането май не може да се говори.
Не се наблюдават особени симптоми. Понякога има временни болки при:
- полов акт, зависи от позите
-при цикъл
Не се нуждае от лечение. Повечко лежане при цикъл и предимно лежане по гръб при полов акт  Mr. Green
Единственото показание за оперативна намеса е скъсяването на връзките, което става много болезнено състояние.
Без абсолютно никакъв проблем се забременява, износва плода и ражда!!!
Притегляни от цервикалната слуз, сперматозоидите сами и лесно си намират пътя. Към третия месец на бременността, натежалата матка се обръща сама и заема нормалното си положение.
 Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 1 488
Мисля, че на Блонди обяснението е най-точно, а за болките надали са самовнушение. Или ги има или ги няма  Wink

# 7
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
аз съм обърната матка, незнам дали е по рождение, сега в бремеността ми казаха. Забременях от първия път.
Обаче като ви чета осъзнавам, че всъщност някои пози по време на секс са ми болезнени, може би е от това. До сега нямах обяснение.

# 8
  • Мнения: 300
Моята и преди, и след раждането си беше обърната, но след раждането спряха категорично всякаквите ужасни болки по време на мензис

# 9
  • Мнения: 1 488
maiska Силно се надявам и аз като теб след като родя да не ме боли коремчето както преди!

# 10
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
И аз съм с обърната матка. Казаха ми още когато за първи път отидох на гинеколог- на 15-16 г. До момента не съм имала никакви проблеми, свързани с това- никога не съм имала менструални болки, също така забременях веднага.

# 11
  • Мнения: 4 621
И аз съм с обърната матка. Не съм имала проблеми свързани с болки по време на секс, обилна менструация и т.н. Забременях 6 месеца след като спряхме да се пазим Peace

# 12
  • Мнения: 6 461
Аз също съм така  Peace
Знаех го преди да родя първото си дете.Казаха ми ,че е по рождение.
Нямала съм проблем със забременяването.....от въздуха хванах и двата пъти Laughing

# 13
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
И аз съм с такава матка - знам го още от момиче. Първият път забременях от раз, втория - за 6м, а третия - за 2 месеца опити. Като момиче мензиса ми беше безумно болезнен, след първото раждане се оправи, след второто също е добре, много рядко се сещам за обезболяващи - а матката ми си е все така обърната. Така че правила няма.

# 14
  • Мнения: 5 026
До колкото знам е по рождение.

# 15
  • Мнения: 752
Аз също съм с такава матка. Винаги съм била със силни менструални болки и продължителен цикъл, дори  съм била на кръвоспиращи инжекции. С първото забременях сравнително трудно - 6 месеца опити, а  с второто от раз. След първото раждане цикъла си ми беше все така болезнен и обилен. Сега след второ е почти без болка и всякаш понамаля. Явно правила няма - при всеки е различно.

# 16
  • Мнения: 256
и моята е обърната казват че тези жени забременяват трудно но и при мен стана много бързо докато решим и хоп 2чертички Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 4 294
Аз съм на мнението на Блонди - обърната матка е вследствие на раждане, а не по рождение.  Peace

# 18
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Преди първото дете всичко си ми беше наред. След него при преглед ми казаха, че имам леко обърната(не нацяло) матка и забременяването за второ може да е трудно. Не си спомням да съм имала някакви неразположения извън обичайните. Забременях веднага от първи опит с второто. При преглед след раждането не съм се сещала да питам в какво положение ми е сега матката, но ще го направя при следващия преглед.

# 19
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Аз съм на мнението на Блонди - обърната матка е вследствие на раждане, а не по рождение.  Peace

Извинявай, но това са глупости. Още от момиче знам, че имам обърната матка, а първото ми и единствено засега раждане беше миналата година, когато бях на 26 г.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 439
Да, по рождение.
Означава, че отвора на матката е малко по-встрани от обичайното и затова се смята, че е възможно да има затруднения при забременяването, но не като правило.
И аз съм с обърната матка- забременях от раз и родих като по учебник.

# 21
  • София
  • Мнения: 6 011
И аз съм с обърната матка.Предполагам,че е по рождение,защото са ми го казвали още на 18-19 години.Никога не съм имала болезнен или обилен мензис,само понякога имах болки при полов акт.
Не мисля,че пречи на забременяването и износването-забременях на третия ден от започването на опитите.

# 22
  • Мнения: 4 668
В никакъв случай не е следствие на раждане . Моята е такава и си го знаех много преди да родя . Не съм имала проблеми със забременяването - стана много бързо - за два месеца и по никакъв начин не ми създава проблеми , особено пък при позите  Wink
За болезненият цикъл - такъв ми е , да ... може би това е единствено , което мисля , че ми е "причинила" .

родих като по учебник.

И аз така родих , без никакви усложнения !

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 1 048
И аз съм с обърната матка по рождение, майка ми също е така.Забременях на 6 месец след като спряхме да се пазим. Още в първите два месеца матката ми се преобърна и застана в нормално положение - така беше през цялата бременност. Веднага след като родих отново си застана пак обърната. Моят гинеколог казва, че не може да се твърди, че това е проблем при забременяване.

# 24
  • Мнения: 236
Момичета на мен ми казаха , че матката ми е назад .Сега ми го казаха няколко лекари като бременна , но преди това никой лекар не беше  го споменавал.Това същото ли е като обърната , че аз малко се обърках.Отностно забременяването не съм имала проблем , от раз!
Може ли да е състояние предизивкано от бременноста и дали ше  създаде проблеми нататък!

# 25
  • Мнения: 3 456
Аз съм на мнението на Блонди - обърната матка е вследствие на раждане, а не по рождение.  Peace
Е, моята си беше обърната преди да родя- казаха ми го още първия път като ходих на гинеколог

# 26
  • Мнения: 60
И моята матка е обърната по наследство и на мама е така!И си имам всички критерии-силна менструация, болки при секс и какво ли още не!Но моя доктор каза, че не е страшно!

# 27
  • Мнения: 434
Моята също е обърната... дали е по рождение незнам разбрах на около 16 години като бях на профилактичен. Имала съм леки болки при цикъл.. понякога по-силни, но рядко.. болки по време на секс в определени пози.. сега обаче при бременност имам много силни болки.. най-вече в началото на бременността.. лекарката каза, че това е заради обърнатата матка и понеже се изправя и ме боли.. болките понамаляха..
Кажете вие за болките по време на бременността.. имали ли сте ги.. и кога спряха? newsm78

# 28
  • Мнения: 29
Майка ми е с обърната матка и ни е родила двама, не близнаци, а две бременности - нормални бременности и големи бебета. Мисля, че нама за какво да се притесняваш и да се настройваш за нешто лошо.

# 29
  • Мнения: 80
Аз също имам обърната матка . След 2 раждания пак си зае същото положение . Вярно е ,че имам обилна менструация и много болезнена преди да родя, но това никога не ме е безпокояло.Две деца родих напълно нормално без усложнения и менструалните болки спряха. Hug

# 30
  • Мнения: 750
И аз съм с обърната матка... ама кога и що се е обърнала...незнам Rolling Eyes!От 18 годишна ми е така.Две деца си родих!Не ми е обилно кървенето при цикъл...само при полов акт понакога ме понаболява!Никога не съм се притеснявала за това Naughty!Така 4е,споко,не си сако ти  bouquet

# 31
  • София
  • Мнения: 44 219
да по рождение е, не е проблем, само ако си слагаш някой ден спирала трябва да го кажеш да го имат предвид...и аз съм така...явно не е рядкост. както каза лекаря - просто физиологична особеност, нищо повече. Забременях от първия опит и родих нормално, без  упойки, без епизиотомия, беше си сравнително леко раждане.
Цикалът ми е обилен, но такъв е и на майка ми - а тя не е с обърната матка. Нямам болки.

# 32
  • Мнения: 451
аз имам обърната матка и категорично ми е по рождение, майка ми е също така, нейната майка също. Нямам болезнен цикъл, никакви дискомфорти, забременявала съм три пъти. Абсолютно няма какво да те притеснява, проблеми може да има ако не е по рожение, а примерно от тежка инфекция, тогава може да има и други поражения, което прави рисков фактор обърнатата матка

# 33
  • Мнения: 640
и аз съм с обърната матка.не разбрах кога забременях и нямах никакви проблеми-лека бременност и раждане.по рождение е и около 30 процента от жените я имат

# 34
  • Мнения: 114
Здравей.Преди няколко години двама гинеколози ми казаха,че имам обърната матка.Тогава ми стана интерсно   и попитах какво зна4и това и дали ще мога да имам деца,също така дали е по рождение .Тогава запо4наха да ми обясняват същите неща като на тебе-болезнен цикъл,по-трудно забременяване и тем подобни.Както и кои пози са най-подходящи за еветуално по-лесно забременяване.Най-интересното е,4е цикълът ми изобщо не е болезнен,а относно забременяването-ве4е трети месец опитваме за бебе и за опитите не се увен4ават с успех.Но аз си мисля,4е това не е повод за притеснение.

# 35
  • Мнения: 374
и аз бях с обърната матка, но лекарката, която ми го каза, ми обясни, че това е съвсем нормално и го имат около 40% от жените, обикновено е наследствено. След като родих обаче друг лекар, при когото ходя в момента, ми каза, че матката ми вече не е обърната.Възможно ли е се чудя newsm78. Забременях от първия път. По въпроса за менструацията - с обърнатата матка беше обилна и болезнена, но сега с "нормалната" е свръхобилна и свръхболезнена.

# 36
  • София
  • Мнения: 1 244
Явно зависи. Аз съм с обърната матка по рождение... или по наследство, знам ли. Майка ми също. Казвала ми е (а и други жени), че след раждането, менструацията вече не е толкова болезнена. Аз бях с ужасно болезнен мензис, но не и обилен... Болки при секс имах в определени пози и не винаги. Лесно забременях...

# 37
  • София
  • Мнения: 2 162
Аз съм на мнението на Блонди - обърната матка е вследствие на раждане, а не по рождение.  Peace

Мда, ама аз си я имам от момиче. И това не е мнение, а факт. Peace Още с първото посещение при гинеколога ми го казаха. Мензисът ми е абсолютно безболезнен (единствено, ако съм настинала може да ме боли леко първите няколко часа) и продължава максимум 4 дни. Забременявам лесно.

# 38
  • Мнения: 7 420
   Интересено ми е,дали жените с НЕобърната нямат понякога проблеми,като болезнена менструация или болки повреме на секс?
   И аз съм на мнение,че обърната матка е нищо повече от физиологична особеност!Всичко ,което й приписват,може да има и всяка друга жена,която е с обикновена матка.

# 39
  • Мнения: 1 098
Аз съм с обърната матка, майка ми също. Някои доктори твърдят, че е възможно да се забременява по-трудно,но това е остаряло твърдение. Няма нищо кой знае какво особено на обърнатата матка. Смятам, че е винаги е по рождение.

# 40
  • Мнения: 27 524
Всички твърдите, че е по рождение, ама къде го прочетохте това? И не се получава в следствие то раждането винаги, а може да стане и от прекарана инфекция, възпаление или заболяване, за което може и да не сте разбрали. Но определено не е по рождение. Поне аз никъде в книгите не намирам и намек за това. Както и да е, разбра се поне със сигурност, че не е повод за притеснение. И няма връзка с болезнения мензис  Wink Аз имам ужасно болезнен такъв и не съм с обърната.

# 41
  • София
  • Мнения: 2 162
А, аз по въпроса за прекараната инфекция не споря. И на мен ми казаха- докторите, с които съм говорила за това, че най- често става от прекарана инфекция. Но също така казаха, че не всеки, който има такава му се обръща матката. Така да се каже, ако си генетично предразположен към това (да са ти слаби връзките, за които и ти говориш) било по- вероятно да се случи.

# 42
  • Мнения: 7 420
А, аз по въпроса за прекараната инфекция не споря. И на мен ми казаха- докторите, с които съм говорила за това, че най- често става от прекарана инфекция. Но също така казаха, че не всеки, който има такава му се обръща матката. Така да се каже, ако си генетично предразположен към това (да са ти слаби връзките, за които и ти говориш) било по- вероятно да се случи.
  За някаква определена инфекция ли става дума?
   Честно казано,връзката обърната матка и инфекция ми изглежда почти комично!Как така,значи изкарваш инфекция и матката изведнъж обидено се обръща.... newsm78Звучи много неубедително....Изкарваш инфекция в носа и той БАМ! и става гърбав. hahahaЗа да има такава промяна в физиологията трябва да има механично въздействие или трябва да се съгласим,че думата става за вродена особеност.
   Много жени са разбрали ,че имат обърната матка,дълго преди да им се е появил шанс да се сдобият с някаква инфекция.

# 43
  • Мнения: 80
А, аз по въпроса за прекараната инфекция не споря. И на мен ми казаха- докторите, с които съм говорила за това, че най- често става от прекарана инфекция. Но също така казаха, че не всеки, който има такава му се обръща матката. Така да се каже, ако си генетично предразположен към това (да са ти слаби връзките, за които и ти говориш) било по- вероятно да се случи.
  За някаква определена инфекция ли става дума?
   Честно казано,връзката обърната матка и инфекция ми изглежда почти комично!Как така,значи изкарваш инфекция и матката изведнъж обидено се обръща.... newsm78Звучи много неубедително....Изкарваш инфекция в носа и той БАМ! и става гърбав. hahahaЗа да има такава промяна в физиологията трябва да има механично въздействие или трябва да се съгласим,че думата става за вродена особеност.
   Много жени са разбрали ,че имат обърната матка,дълго преди да им се е появил шанс да се сдобият с някаква инфекция.
Абсолютно съм съгласна с теб!!! А, това за носа и сърдитата матка беше забавно!!! Joy Joy Joy

# 44
  • Мнения: 16
И аз да се включа!
Имам обърната матка по рождение! Абсолютно съм съгласна с болките при цикъл!
Понякога съм стигала до инжекции спазмалгон и но-шра! Обилен - не и при мен! максимум три дни!
Забременях от първия път. макар да направих спонтанен аборт в 11 г.с. гинеколожката ми е на 150 % убедена
че обърнатата ми матка не е причината!

# 45
  • София
  • Мнения: 2 162
   Много жени са разбрали ,че имат обърната матка,дълго преди да им се е появил шанс да се сдобият с някаква инфекция.

И кога точно се появява такъв шанс според теб? Имам братовчедка, която имаше бяло течение (признак на някаква инфекция) от 10 годишна (преди да й е дошъл мензисът за първи път)  . Това не означава, че и нейната матка ще се обърне (обидено или не), разбира се. Между двете неща няма задължителна причинно- следствена връзка. И между другото на мен носът ми стана гърбав след прекаран тежък синузит. Което пак не означава, че всеки, който има  или ще има синузит ще му се случи същото. Въпрос на генетична предразположеност. Това обаче не е мое мнение, а на докторите, с които съм се консултирала- не съм проверявала други източници на информация. Peace

# 46
  • Мнения: 1 459
Аз също имам обЪрната матка. Разбрах го преди около половин година. Преди това никой от лекарите при които съм ходила не ми беше казвал. Проблеми със забременяването нямах- стана на третия месец. Също така не съм имала нито обилен, нито болезнен цикъл. Единствено по време на секс ме е наболявало леко и това е. Според моята лекарка 1/4 от жените са с обърната матка. По време на бременността матката се обръща и става нормална.
Така че успех на всички  Peace

# 47
  • Мнения: 7 420

   Много жени са разбрали ,че имат обърната матка,дълго преди да им се е появил шанс да се сдобият с някаква инфекция.
[/quote]
И кога точно се появява такъв шанс според теб? Имам братовчедка, която имаше бяло течение (признак на някаква инфекция) от 10 годишна (преди да й е дошъл мензисът за първи път)  . Това не означава, че и нейната матка ще се обърне (обидено или не), разбира се. Между двете неща няма задължителна причинно- следствена връзка. И между другото на мен носът ми стана гърбав след прекаран тежък синузит. Което пак не означава, че всеки, който има  или ще има синузит ще му се случи същото. Въпрос на генетична предразположеност. Това обаче не е мое мнение, а на докторите, с които съм се консултирала- не съм проверявала други източници на информация. Peace
[/quote][/quote]
    Бяло течение не винаги е признак за инфекция,това е сигурно!Шанс за инфекция има винаги,по-голям става,след като се започне полов живот.
    И моя нос се е променил някак си изведнъж,още като бях дете(причината е чисто генетична).Не си спомням да съм боледувала от нещо тогава.
    За обърната матка ,кой знае защо,не всеки лекар ти  казва.Или не всеки разбира........Или като разбира,някой път смята за излишно да ти го казва.
     Моя гинеколог ми призна,че по учебник жените с обърната матка се сблъскват с куп проблеми,но на практика.....със същите проблеми се сблъскват доста жени с обикновена матка,а пък тези с обърната често не познават нито една от тях!
   

Общи условия

Активация на акаунт