Обърнатата матка по рождение ли е?

  • 6 165
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 752
Аз също съм с такава матка. Винаги съм била със силни менструални болки и продължителен цикъл, дори  съм била на кръвоспиращи инжекции. С първото забременях сравнително трудно - 6 месеца опити, а  с второто от раз. След първото раждане цикъла си ми беше все така болезнен и обилен. Сега след второ е почти без болка и всякаш понамаля. Явно правила няма - при всеки е различно.

# 16
  • Мнения: 256
и моята е обърната казват че тези жени забременяват трудно но и при мен стана много бързо докато решим и хоп 2чертички Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 4 294
Аз съм на мнението на Блонди - обърната матка е вследствие на раждане, а не по рождение.  Peace

# 18
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Преди първото дете всичко си ми беше наред. След него при преглед ми казаха, че имам леко обърната(не нацяло) матка и забременяването за второ може да е трудно. Не си спомням да съм имала някакви неразположения извън обичайните. Забременях веднага от първи опит с второто. При преглед след раждането не съм се сещала да питам в какво положение ми е сега матката, но ще го направя при следващия преглед.

# 19
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Аз съм на мнението на Блонди - обърната матка е вследствие на раждане, а не по рождение.  Peace

Извинявай, но това са глупости. Още от момиче знам, че имам обърната матка, а първото ми и единствено засега раждане беше миналата година, когато бях на 26 г.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 407
Да, по рождение.
Означава, че отвора на матката е малко по-встрани от обичайното и затова се смята, че е възможно да има затруднения при забременяването, но не като правило.
И аз съм с обърната матка- забременях от раз и родих като по учебник.

# 21
  • София
  • Мнения: 6 011
И аз съм с обърната матка.Предполагам,че е по рождение,защото са ми го казвали още на 18-19 години.Никога не съм имала болезнен или обилен мензис,само понякога имах болки при полов акт.
Не мисля,че пречи на забременяването и износването-забременях на третия ден от започването на опитите.

# 22
  • Мнения: 4 668
В никакъв случай не е следствие на раждане . Моята е такава и си го знаех много преди да родя . Не съм имала проблеми със забременяването - стана много бързо - за два месеца и по никакъв начин не ми създава проблеми , особено пък при позите  Wink
За болезненият цикъл - такъв ми е , да ... може би това е единствено , което мисля , че ми е "причинила" .

родих като по учебник.

И аз така родих , без никакви усложнения !

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 1 048
И аз съм с обърната матка по рождение, майка ми също е така.Забременях на 6 месец след като спряхме да се пазим. Още в първите два месеца матката ми се преобърна и застана в нормално положение - така беше през цялата бременност. Веднага след като родих отново си застана пак обърната. Моят гинеколог казва, че не може да се твърди, че това е проблем при забременяване.

# 24
  • Мнения: 236
Момичета на мен ми казаха , че матката ми е назад .Сега ми го казаха няколко лекари като бременна , но преди това никой лекар не беше  го споменавал.Това същото ли е като обърната , че аз малко се обърках.Отностно забременяването не съм имала проблем , от раз!
Може ли да е състояние предизивкано от бременноста и дали ше  създаде проблеми нататък!

# 25
  • Мнения: 3 456
Аз съм на мнението на Блонди - обърната матка е вследствие на раждане, а не по рождение.  Peace
Е, моята си беше обърната преди да родя- казаха ми го още първия път като ходих на гинеколог

# 26
  • Мнения: 60
И моята матка е обърната по наследство и на мама е така!И си имам всички критерии-силна менструация, болки при секс и какво ли още не!Но моя доктор каза, че не е страшно!

# 27
  • Мнения: 434
Моята също е обърната... дали е по рождение незнам разбрах на около 16 години като бях на профилактичен. Имала съм леки болки при цикъл.. понякога по-силни, но рядко.. болки по време на секс в определени пози.. сега обаче при бременност имам много силни болки.. най-вече в началото на бременността.. лекарката каза, че това е заради обърнатата матка и понеже се изправя и ме боли.. болките понамаляха..
Кажете вие за болките по време на бременността.. имали ли сте ги.. и кога спряха? newsm78

# 28
  • Мнения: 29
Майка ми е с обърната матка и ни е родила двама, не близнаци, а две бременности - нормални бременности и големи бебета. Мисля, че нама за какво да се притесняваш и да се настройваш за нешто лошо.

# 29
  • Мнения: 80
Аз също имам обърната матка . След 2 раждания пак си зае същото положение . Вярно е ,че имам обилна менструация и много болезнена преди да родя, но това никога не ме е безпокояло.Две деца родих напълно нормално без усложнения и менструалните болки спряха. Hug

Общи условия

Активация на акаунт