lubovta ili parite?

  • 4 459
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 370
Честно казано, твоята дилема не ми звучи като "парите или любовта", а като "да живея по-добре или да живея по-зле".
На твое място, не бих се обвързвала с човек, който е най-общо казано, "социално" неравностоен спрямо мен.
Дай си шанс - времето е пред теб, точния човек, с или без пари ще се намери и тогава тема като горната няма да ти минава през ума   bouquet
По-скоро истината е тук.
Когато се запознах с моя мъж-той вземаше чирашка заплата в размер на 400 лева във фирмата, в която работи и до днес. Всички други жени до този моментса го били "рязвали" заради парите и защото"не искали да бъдат с беден инженер, а с мъж, който да ги издържа".
Аз обаче съм усетила още тогава на подсъзнателно ниво, че у него има ПЕРСПЕКТИВА. И като образование, и като стремеж за развитие.
5 години по-късно той си е все в същата фирма......но знае ЗА КАКВО Е ТАМ.
И, да, прави са момичетата, които ти пишат, че любовта се изпарява с перманентното неналичие на пари. Това го знам от горчив предишен опит.
И още нещо-нереализираният мъж, който се намира до амбициозна жена, в един момент започва да се комплексира. Това също от личен опит. ooooh! Confused

# 16
  • Мнения: 1 840
Нямам конкретен съвет, само се сещам за една моя приятелка, която след десетгодишен брак, стигнал почти до развод, се присмиваше сама на себе си: "Е, като се омъжих по любов, та какво от това - сега ни любов, ни сметка".

# 17
  • Мнения: 2 556
А като се омъжиш по сметка, поне сметката си остава ли  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 1 840
А като се омъжиш по сметка, поне сметката си остава ли  Mr. Green

А-а-а, гаранция-франция! Mr. Green

# 19
  • Мнения: 836
Ами любовта е на базата на някакви качества в човека, които ни карат да го обичаме. Трябва да си признаем, че си правим интуитивно някаква сметка, дали ще сме на сметка Crazy, независимо какво е положението в момента. Явно, ти също си теглила чертата на сметката и се оказва, че няма кой да я плати Crazy  Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 2 220
Ако обичаше приятеля си, нямаше да задаваш този въпрос! Говориш много колко те обичал, и нищо за това, което изпитваш ти към него. И май чувствата ти стават все по-негативни. Не те упреквам. Щом той не те удовлетворява, това, че те обичал не бива да те задържа при него. Остави го все пак и той да си намери истинската половинка, ти от своя страна търси събирателния образ на последните си двама мъже. Успех!

# 21
  • София
  • Мнения: 167
Липсата на амбиции, хъс и желание за по-добра работа, живот и т.н. са според мен решаващи.
С течение на времето само това няма да се промени, докато любовта и парите биха се променили!   Naughty

# 22
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Според мен изборът ти изобщо не е парите или любовта.
Става дума за конкретно качество от характера на един конкретен човек. Не ти е приятно това, че той е неинициативен и неамбициозен. Поради това ти е трудно да изпитваш уважението, което една жена изпитва към един мъж. Той никога няма да е "успял" в твоите очи.
В една друга тема беше станало дума с какво мъжете печелят сърцата на жените. С постиженията си Peace
Неинициативните хора си остават такива за цял живот.
Ако искаш, поговорете си, кажи му проблема. Не това, че не изкарва достатъчно пари, а точно в липсата на амбиция и инициатива. Помисли си дали можеш да живееш така цял живот и да се примириш с този му характер.
Попитай го как си представя бъдещето ви, той какво ще работи? Как ще те издържа, когато си по майчинство? Как смята да се развива в професионално отношение и т.н. От отговорите му можеш да си направиш изводи дали и твоята представа за бъдеще и семейство е същата.


Подкрепям изцяло това мнение. Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 1 105
Разсъжденията ти са ми напълно чужди. И в най-трудните ми финансови моменти не ми е хрумвало да се възползвам от връзка със заможен мъж, за да си подсигуря бъдещето.

И двамата с мъжа ми не сме мислили изобщо за пари и имоти, когато сме решили да бъдем заедно. Сега имаме всичко и сме го постигнали сами. За себе си знам, че не ми е възможно да съжителствам с когото и да е, в когото не съм влюбена, независимо какъв милионер е. Нали трябва да се будя всяка сутрин до него. Не, не е за мен тая работа. Пари бих изкарала и без мъж да бях.

Тази тема звучи доста измислено, не ми се вярва някой да разсъждава чак толкова елементарно.

Абсолютно подкрепям изказването!

# 24
  • Мнения: 2 723
Ами ние в момента имаме доста сериозни финансови проблеми... Изплащаме една камара кредити, но ограничения бюджет не ме е накарал да съжалявам, че съм избрала НЕГО. Всичко е преходно. Пари се изкарват.   bouquet

# 25
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Това ми прилича по-скоро на анкета,отколкото на избор.И то и избора не го правиш ти ,а се оставяш на хората.Не те обвинявам,но мисля,че трябва да си помислиш сама да решиш и да бъдеш доволна от решението което си взела,но дори и да не си доволна поне си знаеш,че това е било твоето решение!Желая ти много успех в живота.

# 26
  • Мнения: 4 392
Темата ти е майтап , нали? Shocked
Леле, какво направи от нас патриархатът! ooooh!
Аз без любов не мога да живея и не знам какво е да се омъжиш заради парите. Не го разбирам това и никога няма да го разбера.
Между другото, защо си мислиш,че мъжът е този, който трябва да мисли за финансовото състояние, а ти да си седиш в къщи?
Малък е процентът не тези, които играят в този филм.  Не е въпросът, кой от двамата..., важно е да са двамата заедно. Това заедно не го видях в твоя пост.  Wink

Подкрепям Tess!

# 27
  • Мнения: 377
Не съм изчела всички отговори и предварително се извинявам,ако повтарям някого, но аз имам един въпрос към теб. По принцип аз съм за любовта, но не разбрах ти обичаш ли го?Аз не мога да бъда с един мъж заради парите му, нито пък заради това , че той ме обича много и се държи прекрасно с мен. Трябва и аз да го обичам- иначе не става, а ако ти обичаш този мъж и той те обича така силно, тогава всичко друго е без значение според мен.И не съм съгласна, че любовта се стопява без пари. Когато се омъжих за съпруга си бяхме на квартира и имахме едно легло и една маса, а в кухнята само готварска печка- и бяхме щастливи.Сега вече сме далеч по- напред от тогава- теглим кредити и градим малко по малко дома си, имаме две деца и долу- горе се справяме с живота. Но едва ли би било толкова лесно, ако не се обичахме- за мен това е на първо място.

# 28
  • София
  • Мнения: 6 999
Аз пък не разбрах как той ти показва любовта си? Какво прави за теб? Само ти казва "обичам те" или и нещо друго.

Преди време един приятел ми каза следното: "За да е успешна една връзка мъжът трябва да е по-богат, по-висок и по-умен от жената." С времето започвам все повече да се убеждавам в това.

Въпросът не е, че гаджето на авторката е бедно, а че е по-бедно от нея и тя се грижи за него. Ако ти плащаш сметките, ти и домакинстваш... всъщност за какво ти е този мъж? Как усещаш, че той те обича ако не се грижи по никакъв начин за теб? Да не говорим, че с времето той също ще започне да се дразни от тази ситуация.

Има и трета страна: Всичко е въпрос на това как си свикнал да живееш и какво би могъл да приемеш. На моите години и при условие, че никога не съм била поставена в такава ситуация, не бих приела да живея в една стаичка с едно легло и да мизрестваме с някой... пък бил той и мъж, който лудо ме обича. Съжалявам - не го приемам.

# 29
Благодаря на всички, които писаха, въпроса,който зададох, не е анкета, а просто въпрос, който евентуално би ми помогнал да си иззасня ситуацията! Честно да ви кажа, на същото положение съм си! просто ми е трудно, аз още изчаквам да видя какво ще направи! всяка вечер провеждаме сериозни разговори по темата, виждам, че го подтискам, но мисля, че го правя за негово добро!Но аз го виждам, как е обсебен от мен и нищо друго не го интересува, и му го казвам, че трябва първо за себе си да мисли и след това за мен!
Всички ме питате дали го обичам, в началото беше много силно, но с времето аз все повече охладнявам към него, той го вижда това нещо- но аз знам, че причината за моето охладняване не е в поведението му спрямо мен, а имено в безинициативността му във всяко едно отношение! От една година поради липса на средства ограничих излизанията си с приятели, не че аз нямам, но той като няма ,аз немога всеки път да плащам  сметките на двама ни, пък от друга страна ми е неудобно аз да излизам през вечер пък той да си стои вкъщи да ме чака,липсата на разнообразие, което е породено от липсата на средства, също оказва голямо значение върху мен!Но въпреки всичко това, аз се надявам в скоро време да видя промяна с  него!Мисля, че съм доста търпелива, но в същото време много заядлива с него- и всичко това е породено не от факта, че няма пари, а от факта, че в него не откривам и най-малки наченки на инициативност!Като тръгнахме той дори неработеше и  доста му помагах, така че моля без забележки, какви меркантилни жени има и как без любов не се живее! Още тогава направих съзнателен избор и знаех какво ме чака с него известно време, но не очаквах че няма да се бори, за да подобри живота си! Защото аз през целия си живот не съм оставала без пари в джоба , а той е мъж и почти винаги му се е случвало да гладува и пак не се бори!както бе казъл някой по-горе, ако изляза по майчинство и свършат парите, той ша си ме обичааа и кво от това, ако детето ми гладува пак няма да прави нищо и аз ще трябва да търся начини как да! Не, благодаря за такава любов!Ако живот и здраве имам един ден ден дете, то ще бъде осигурено Това е!!
И още нещо, тази история не е измислена, както някой ме укоряват, факт е е че тя е реална! Stop

Общи условия

Активация на акаунт