Галено на Момчил

  • 8 803
  • 83
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 159
и аз познавам един Момчил, на който викаха Мони

# 31
  • София
  • Мнения: 111
и сина ми е Момчил, галено го наричаме Момчи, Момчо, майка ми му казваше Чочо (което аз изобщо не харесвам). Често се обръщаме към него с някакви мили умалителни имена като слънчице и т.н. Името наистина не е често срещано  Peace

# 32
  • Мнения: 391
И аз харесвам това име. Бяха ми казали ,че ще родя момче ,за това се чудех как е галеното име на Момчил,но нищо не измислих. Предложените имена Моми ,Мемо ,Чиле и др. подобни не ми харесват.  Може би наистина е по-добре да му казваш Момчил .А и да ти кажа в хода на времето сама ще намериш галени имена ,които на никой не са дошли на ум.

 А сега ми идва на ум-Момчилушка ,но е дълго  Laughing
 

# 33
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Момо.

# 34
  • Мнения: 635
Името е супер - рядко срещано, българско и уникално. Не като всяко второ бебе момченце с "М" - Мартин. Не че има нещо лошо, то си спомням едно време в училище девойките с буквата "Д" - имахме 3 броя Даниелки, 4 броя Десиславки Wink или обратно, вече не си спомням.
А за галено - Мони, Мими Grinning, макар че аз честно казано съм против умалителните имена и съкращенията.
Успех, и кажи какво си решила!

# 35
  • Мнения: 4 621
Името ми харесва, а и не е дълго и трудно за произнасяне , така, че според мен няма нужда от галено или съкратено такова Peace

# 36
  • Canada
  • Мнения: 649
На моите познати с името Момчил им викат Момо, а Мимо е по-скоро подходящо за Милен.

# 37
  • София
  • Мнения: 3 787
На такова хубаво име не може да се каже на галено МОМЧИ SickЗвучи ужасно.Няма нужда от никакви съкращения,според мен Naughty

# 38
  • Мнения: 5 026
Или Момчи, ама не ми звучи добре  Mr. Green

# 39
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Малко е смешно, малко е лично, но аз си имам в къщи един любим Момчил (името е прекрасно), и без да се замислям защо, откога и как, освен Момчиле и М'чиле на галено му викам Чилмо-Милмо Embarassed

# 40
  • Мнения: 1 877
На едно познато хлапе му викат Мони.

# 41
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Много е сладко  Simple Smile

# 42
# 43
  • Мнения: 8 917
Много хубаво име Heart Eyes Имам познат на име Момчил и му казваме Момчи Peace

# 44
  • Мнения: 728
На моят Момчил му казваме Мони, кака му му вика Монката- бонката. А в началото казваше "не го ща това фомчил", тя искаше да е Симеон. А сега като я попитат как се казва братчето ти тя отвръща "Момчил Войвода Спасов ............. ".

Общи условия

Активация на акаунт