Перилни препарати и омекотители - 73

  • 37 655
  • 730
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 3 535
Дами, за първи път изпрах една пъстра блуза, в която черния цвят е пуснал и оцветил бялото в сиво. Спазих като програма в пералнята, на 30 градуса изпрах, сложих кърпичка и въпреки това фал. Някаква идея как да я оправя?
Не искам да я хвърля, защото не е евтина /на Дика е/
Приятелка ми даде чисто нова блуза за детето от нейния син,но боядисана в светлата част с черно от друга дреха.Пуснах я със солта на ДМ и почти всичко изчезна.Съвсем леко личи на мн малък участък,мисля че след втория път няма да има и помен от забоядисаното.
За каква сол става дума? Аз не пазарувам много в този магазин и не съм в час.

Момичетата тук в темата я похвалиха,веднага ми стана редовна в асортимента у дома! 😉
Благодаря! Аз за петна ползвам само това: https://pesteliv.com/product/14125/sano-oksizhen-za-premahvane-n … -petna-750ml.html и съм спряла да издирвам други препарати, но може и да се наложи.

# 706
  • София
  • Мнения: 1 764
Когато перете с Ариел слагате ли омекотител?
В едно химическо ми бяха казали,че не е нужно да се слага и че той убива хубавия аромат на Ариела🤔

# 707
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 684
Когато перете с Ариел слагате ли омекотител?
В едно химическо ми бяха казали,че не е нужно да се слага и че той убива хубавия аромат на Ариела🤔
Ами слагам . Имам Ариел за бяло която миризма харесвам и не слагам. Но за цветно пране слагам омекотител...

# 708
  • София
  • Мнения: 1 764
Да и на мен любим аромат ми е на Ариел за бяло😊и там не слагам.
А тези от вас които са с комбинирана пералня със сушилня,усещате ли аромат на прането след сушилнята,когато ползвате програма-пране+сушене?
Аз никакъв аромат не усещам.

# 709
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 684
Имам отделна сушилня. Да усещам го. Не знам за комбинирана

# 710
  • Мнения: 3 535
Да и на мен любим аромат ми е на Ариел за бяло😊и там не слагам.
А тези от вас които са с комбинирана пералня със сушилня,усещате ли аромат на прането след сушилнята,когато ползвате програма-пране+сушене?
Аз никакъв аромат не усещам.
Бих казала, че усещам съвсем слаб аромат, но и не ме вълнува толкова. Ако реша, слагам ароматизатор на перли при прането или кърпички за сушилня, те уж трябва и да омекотяват, и да ароматизират, но първата им функция според мен е под въпрос, не намирам особена разлика. Много рядко пускам пълен цикъл пране-сушене, защото предпочитам да огледам дрехите в какво положение са, да не са влезли или усукани една в друга, пък и се случва в едно пране да има дрехи, които трябва да извадя, защото не се сушат в сушилня.

# 711
  • София
  • Мнения: 3 865
Дами, за първи път изпрах една пъстра блуза, в която черния цвят е пуснал и оцветил бялото в сиво. Спазих като програма в пералнята, на 30 градуса изпрах, сложих кърпичка и въпреки това фал. Някаква идея как да я оправя?
Не искам да я хвърля, защото не е евтина /на Дика е/

Ами жалко за "Дика". Цените им станаха космически, а качеството - нулево. Рекламирайте я. Едва ли ще се оправи.

# 712
  • Мнения: 1 408
Здравейте мами. Да попитам случайно някоя от вас сама да си поръчва прах за пране и омекатотел от Англия, с превозвач примерно?

Таман се зарибих за тази сол от ДМ (любим магазин) и то наистина я няма. По принцип подновяват техния си асортимент и много от нещата им затова не са налични.

Наскоро реших да започна да купувам чуждестранни препарати, след поредната кофти извъртяня пералня. Купих си турски ABC и френски Lenor и засега поне има огромна разлика. Но т.к. често поръчвам дрехи от Англия за децата чудех се дали да не си взема и препарати, уж били по-качествени.

# 713
  • Мнения: 69 122
Тежки са и доставката се оскъпява. Нали е на кг при превозвачите.
Но ако парите не ви бъркат, не виждам проблем.

Онлайн има и тук магазини предлагащи вносни стоки.

В реала също.

# 714
  • Мнения: 329
Здравейте на всички. Включвам се в темата, за да ми дадете предложения за хубав и качествен прах за пране. От дълги години ползвам Ariel и Tide, но за съжаление от месеци насам започнах сякаш да усещам, че праховете които ползвах преди вече не са същите. Купувах от различни магазини, сменях вносителите, поръчвах от Англия и нищо. Нито аромат, нито качество сякаш не получавам.
Искам да сменя, бих се радвала да ми кажете от какво сте доволни. 🙂

# 715
  • Мнения: 2 140
Здравейте на всички. Включвам се в темата, за да ми дадете предложения за хубав и качествен прах за пране. От дълги години ползвам Ariel и Tide, но за съжаление от месеци насам започнах сякаш да усещам, че праховете които ползвах преди вече не са същите. Купувах от различни магазини, сменях вносителите, поръчвах от Англия и нищо. Нито аромат, нито качество сякаш не получавам.
Искам да сменя, бих се радвала да ми кажете от какво сте доволни. 🙂
До някаква степен е хубаво, че няма остатъчен аромат - означава, че пералнята изплаква добре. Обаче имам един въпрос - на чисто ли мирише изпраното пране? Ако от току-що изпрано лъха на “мокър парцал”, значи, че пералнята е за почистване.
Почиствате ли я редовно? На какви градуси перете и с каква продължителност са програмите, които ползвате? Течен или прахообразен препарат купувате?
Аз ползвам прахообразен Ариел и съм доволна от резултата. Тайд от десетилетие и повече не съм купувала и не мога да го коментирам.

# 716
  • Мнения: 32
Здравейте на всички. Включвам се в темата, за да ми дадете предложения за хубав и качествен прах за пране. От дълги години ползвам Ariel и Tide, но за съжаление от месеци насам започнах сякаш да усещам, че праховете които ползвах преди вече не са същите. Купувах от различни магазини, сменях вносителите, поръчвах от Англия и нищо. Нито аромат, нито качество сякаш не получавам.
Искам да сменя, бих се радвала да ми кажете от какво сте доволни. 🙂
Вземи си Dash Primavera  с Ленор или Ariel с ленор от вносители тоест не са предназначени за бг пазара, мисля =, че ще сте доволни

# 717
  • София
  • Мнения: 406
този препарат хубав ли е?

# 718
  • Габрово
  • Мнения: 1 023
Мацки ,каква е тази мода прах за пране с перли?

По-добри са тези  перли от праховете  ли?

# 719
  • Мнения: 32
Мацки ,каква е тази мода прах за пране с перли?

По-добри са тези  перли от праховете  ли?
За прафюмните перли ли говориш

Общи условия

Активация на акаунт