Кървене м/у два цикъла...

  • 26 914
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 304
Какво значи лутенизиращи фоликули ?И аз имах много кратко +тест за бременност.Опасно ли е това и лекува ли се?

# 16
  • Мнения: 288
Какво значи лутенизиращи фоликули ?И аз имах много кратко +тест за бременност.Опасно ли е това и лекува ли се?
Ами лутенизиращият фоликул не се пука, не отделя яйцеклетка, а търпи обратно развитие, като същевременно отделя прогестерон.Когато се случва често, говорим за Луф-синдром, който е нещо много неприятно, защото не може да се забременее и изходът най-често е инвитро.
Та доцент Конова и още един лекар от плевен ми обясниха по телефона, че положителен тест за бременност може да се дължи именно на луф синдром, неспукал се фоликул , фоликул, който се е спукал по-късно, и някакво проспециращо??? /не успях да запомня името- нещо с п беше/ жълто тяло.Защото ми дойде още преди да се види бременност на ехографа.
Така че не винаги положителните тестове показват истинска бременност. Сигурно се случва рядко, не знам.

# 17
  • Мнения: 304
Случи ми се веднъж + тест.На ехо също нищо не се видя.Има ли изследвания ,които доказват този луф синдром? някакви външни белези? Иначе цикъла ми е нормален,нямам пъпки ,болки и др.такива.Лекува ли се или директно инвитро.Аз съм на 24год.

# 18
  • Мнения: 288
Луф-синдром се доказва със проследяване на растежа на фоликула на ехограф- фоликулометрия. Ако се докаже, че не се пука няколко последователни месеца, тогава може да се мисли за Луф. Но може просто фоликулът да прерастне инцидентно в киста, това не е Луф.
Не се притеснявай, може просто да е имало оплождане и да не е успяло да се имплантира, често се случва. Но ако имаш някакви съмнения, направи си фоликуметрия един-два месеца.

# 19
  • Мнения: 304
Колко пъти на месеца се прави фоликуметрия, колко месеца е добре да се проследява  и каква е цената на една фоликуметрия.?

# 20
  • Мнения: 288
Като начало можеш да правиш тестове за ову и като ти даде 2 чертички, отиваш на другия ден или след два дена да видиш какво е положението.
Ако се прави както трябва, според дължината на цикъла се почва около 7 ден през 2 дена, лекарят преценява. Средно около 5 пъти. Аз не съм много компетентна. Цената е 15-20лв на преглед.
Мисля че за луф се говореше, ако при проследяване 5 месеца 3 месеца не се пукат фоликулите.
Луф мисля не се лекува. При него фоликулът не нараства до необходимите размери. Ако е киста/ т.е. фоликулът е по-голям/, тогава бият прегнил, за да се пукне.
Но ти не си внушавай предварително, че при теб е това! Най-вероятно или си била бременна, или си имала по-късна овулация.

Общи условия

Активация на акаунт