ИСПАНСКИ

  • 14 008
  • 55
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 863
Момичета,аз съм испанист,мога да помагам   bouquet

# 31
  • Мнения: 491
Супер! Ще се възползваме!  bouquet
И аз съм учила испански няколко семестъра, съответно съм държала и изпити, но това беше преди 8-9 години, не помня кой знае колко, помня, че граматиката беше много трудна, но четенето и писането - песен, в сравнение с английския. Много ми харесва езика и ми се ще да го практикувам, ама няма къде и с кого Cry Имам граматика, речник, упражнения, така си стоят не много ползвани. Мога също така да си изпрося и боя (разбирайте, поназнайвам някоя и друга цветуща реплика).

# 32
  • Мнения: 199
 Grinning Grinning Grinning
И аз искам да понауча испански, преди няколко години учих малко италиански, но май всичко съм забравила иначе знам доста добре английски, но той едва ли ще ми помогне...

# 33
  • Мнения: 22 766
Grinning Grinning Grinning
И аз искам да понауча испански, преди няколко години учих малко италиански, но май всичко съм забравила иначе знам доста добре английски, но той едва ли ще ми помогне...
Ще ти помогне със запомнянето на думи .Много от думите в романските езици имат общ корен.Например:
celebration-celebracion
to protect-proteger
to serve-servir и тн.,че не се сещам сега...

# 34
  • Мнения: 3 634
Аз побутнах темата, но да не мислите, че нещо направих с ученето... Embarassed

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
Искам и аз испански ... ама нямам време... другата седмица започвам второ ниво английски,ходя на лекции,на работа... и ако може малко от малко да се научи от тези сайтове ще е много добре...  Wink

# 36
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Ще побутна темата като направя един запис Blush

Имам огромно желание да уча испански, ще се възползвам от дадените линкове, пък се надявам по-натам и курс да запиша.

# 37
  • Мнения: 262
Аз преди 4 години завърших испанска гимназия.
Говорех си без проблем , няколко пъти съм ходила и в Испания, но си иска практика като всеки език.
После записах Германистика  ooooh!  , а вече 3 години работя само с англичани и испанският остана доста назад.

Като гледам ТВЕ или чета разбирам всичко , но тръгна ли да говоря  Whistling

Мога да помагам ако някой има затруднения.

Дано да се ентусиазирам покрай вас , та да седна да си го припомня  Sunglasses

# 38
  • Мнения: 354
И аз се записвам тук  bowuu
А с ученето как процедирате, всеки си задава въпросите или как?Нещо организирано като препитване има ли - тест или нещо такова.Знам че е трудоемко и някой трябва да го свърши  Rolling Eyes
Аз понаучих малко испански, тъй като ми се налагаше, но съм позабравила.Ще се радвам да си припомня наученото и да науча още!  Hug

# 39
  • Мнения: 2 532
Здравейте! Случайно да знаете от къде мога да си изтегля някаква граматика  Whistling

# 40
  • Мнения: 500
Завършила съм Езикова гимназия-испанска паралелка,но не съм го говорила от .......10 години,освен в редките случаи,когато някой клиент в магазина дойде и е испаноговорящ.Речника съм го позабраила,но ще се радвам,ако мога да помогна с нещо...Граматиката е малко по-трудна в испанския,но като цяло е лесен и приятен за учене език.Обаче практиката му е "майката". PeaceБих се радвала,да си го припомня,защото все не ми остава време... Embarassed

# 41
Побут! Едно от желанията ми за 2008г. е да започна курс със самоучител.  Peace
Ето ви самоучител www.ezicionline.hit.bg безплатен курс по испански, има и аудио,така че дерзайте!

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
ganevv много мерси  Wink   bouquet

# 43
  • Мнения: 143
Здравейте,виждам че темата е стара,но аз да попитам тези които знаят испански-смятате ли че един пълен курс по испански в ИЧС - всички нива и след това курс за DELE позволяват свободно проговаряне по испански.Изобщо какви са ви отзивите от ИЧС?БЛАГОДАРЯ

# 44
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
Здравейте,виждам че темата е стара,но аз да попитам тези които знаят испански-смятате ли че един пълен курс по испански в ИЧС - всички нива и след това курс за DELE позволяват свободно проговаряне по испански.Изобщо какви са ви отзивите от ИЧС?БЛАГОДАРЯ
Аз от ИЧС не съм доволна изобщо. Но съм ходила там на английски и на руски и не съм доволна и от двата курса, за испански не знам.

Общи условия

Активация на акаунт