Нещо вкусно с броколи.....??????

  • 25 308
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 461


  chef Сос бешамел

Продукти:
 2 лъжици масло
 2 лъжици брашно
 400мл прясно мляко
 черен пипер

Начин на приготвяне:
От маслото и брашното правите светла запръжка, която разреждате с млякото(което можете да замените с равно количество бульон).
При разреждането бъркате с дървена лъжица бързо и без прекъсване, за да стане сосът гладък.
Подправяте го с черен пипер и сол.

  bouquet

# 16
  • Мнения: 3 647
 дими misi
 Hug   bouquet

# 17
  • Мнения: 6 461

Има и други начини за приготвяне на "Сос бешамел",но на мен  по този начин  ми харесва........ Wink 

# 18
  • Мнения: 1 418
Нещо много бързо и вкусно.Мъжо умира за това.Сваряваш броколите на пара,за да не се промени цветът им.Отделно правиш сос от синьо сирене и течна готварска сметана.Поливаш и хапваш.

# 19
  • Мнения: 6 461
Нещо много бързо и вкусно.Мъжо умира за това.Сваряваш броколите на пара,за да не се промени цветът им.Отделно правиш сос от синьо сирене и течна готварска сметана.Поливаш и хапваш.
Това на истина ми се струва -бързо,лесно вкусно..... Wink

# 20
  • Мнения: 1 418
Айде пък после,ако ти хареса ще почерпиш Wink

# 21
  • Мнения: 3 647
Нещо много бързо и вкусно.Мъжо умира за това.Сваряваш броколите на пара,за да не се промени цветът им.Отделно правиш сос от синьо сирене и течна готварска сметана.Поливаш и хапваш.
Айде пък после,ако ти хареса ще почерпиш Wink
това определено ще ми хареса
обожавам синьо сирене

# 22
  • Мнения: 1 418
Почти всяка седмица ме кара да го правя,също и сърчица със същия сос.

# 23
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Задушени с масло и кашкавал. Стават супер!

# 24
  • Мнения: 3 647
ето какво направих
задуших  глава лук, и една тарелка гъби
в намаслени  гювечета поставих грах, броколите,печен питер и сладка царевица+гъбите
сирене дунавия на кубчета + малко бри
яйце и настърган кашкавал
печене 40мин при 200 градуса
  chef

# 25
  • Мнения: 6 461
Задушени с масло и кашкавал. Стават супер!
Аз мисля да приготвя броколи по този начин.Лесничко ми изглежда .Дано и да е вкусно Peace
Искам само да попитам за маслото ми е ясно,но кашкавала кога се поставя ?След като броколите са готови при сервирането ли се настъргва или докато се задушават?.......... newsm78

# 26
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Задушени с масло и кашкавал. Стават супер!
Аз мисля да приготвя броколи по този начин.Лесничко ми изглежда .Дано и да е вкусно Peace
Искам само да попитам за маслото ми е ясно,но кашкавала кога се поставя ?След като броколите са готови при сервирането ли се настъргва или докато се задушават?.......... newsm78

Кашкавала се слага 5 мин. преди да се изключи фурната, за да се поразтече - стават супер!

Общи условия

Активация на акаунт