Пчелен прополис при възпаление (бартолинит)?

  • 80 411
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
Здравейте! Аз имам проблем с тези жлези от 9 години. И аз като вас ходих да ми го цепнат /от опит мога да кажа, че това боли повече от раждането/, мазах го с ихтиол и какво ли още не - и след целият този ужас достигнах последната фаза, според моята гинеколожка - получи се т.нар. бартолинова киста. Тя е изключително неприятна - подута и пълна с течност, но поне не боли. Единствения изход е операция с която ще бъдат премахнати кистата и самата жлеза. Операцията е планова, извършва се с пълна упоика и престоят в болницата след нея е най - малко 24 часа. След Нова година ми предстои да я направя. След това ще пиша и ще разкажа всичко! Желая Ви успех и много здраве! Simple Smile

# 16
Аз страдах от това преди 14 г и се избавих с една бабешка рецепта. На мен 2 пъти ми се възпалява и се отваря сама. След втория път една акушерка ми каза тази рецепта. Една суп. лъжица домашен сапун настърган ,но повтарям домашен този който го правеха нашите баби в домашни условия и един белтък, слага се на котлона и се бърка леко докато белтъка побелее и се получи еднородна смес.  Като изстине се налага на марля на самата жлеза.Най добре е вечер и се спи така до сутринта.Аз го направих 5 пъти и вече 14 год нямам никакъв проблем. Опитайте не е опасно и ако не помогне няма да навреди.

# 17
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
/от опит мога да кажа, че това боли повече от раждането/

И на мен раждането ми се видя песен на фона на този ужас...

# 18
  • Мнения: 127
не изчетох всичко и не разбрах пробвал ли е някой с прополиса?
Аз от опит мога да кажа че той е едно много добро средство за издърпване на гнойта /ихтиола ряпа да яде/ освен това е безобидно и не може да навреди
аз за първи път сега попадам на тази тема и такива проблеми не съм имала. Дори сега научих, че имам такава жлеза  Embarassed но мисля, че няма да е лошо някой да се "жертва" и да опита с прополиса.
лично аз съм го пробвала и с една превръзка карах 24-36 часа и после като я махна и подуто с гной място е спаднало и гнойта се е изпарила незнайно къде.
пожелавам ви на всички които имата тези проблеми скорошно оздравяване  Hug

# 19
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
не изчетох всичко и не разбрах пробвал ли е някой с прополиса?
Аз от опит мога да кажа че той е едно много добро средство за издърпване на гнойта /ихтиола ряпа да яде/ освен това е безобидно и не може да навреди
аз за първи път сега попадам на тази тема и такива проблеми не съм имала. Дори сега научих, че имам такава жлеза  Embarassed но мисля, че няма да е лошо някой да се "жертва" и да опита с прополиса.
лично аз съм го пробвала и с една превръзка карах 24-36 часа и после като я махна и подуто с гной място е спаднало и гнойта се е изпарила незнайно къде.
пожелавам ви на всички които имата тези проблеми скорошно оздравяване  Hug

Аз го пробвах още когато пуснах темата. Не мога да кажа дали има ефект, защото възпалението си проби само и гнойта изтече (случвало ми се е и преди, без да използвам прополис).
Като чуя ихтиол, ми идва да се гръмна - само увеличава възпалението, явно с идеята да стане твърде голямо и да си пробие само, но това не ми се случи. Само ужаси изживях заради него. За прополиса бях чула именно това, което ти описваш - че възпалението незнайно как, но просто си изчезва. Затова ме заинтригува, макар и да ми звучи невероятно.
А ти откъде си купуваш прополиса? /Аз го взех от пазара на Графа, но съм чувала, че и на това чудо на природата продавали фалшива алтернатива, затова питам./

# 20
  • Мнения: 127
моят прополис със сигурност е истински, защото го взимам от познат пчелар. Даже последния път като му ходихме на гости ни устърга и видях как се произвежда дори /по карая на рамката на която се събира мед се образува този "буклук"/ Досега от пазара не съм си купувала нищо но като гледам на пазара какъв е беличък и чистичък и нещо ме озадачава. Този който аз имам е черно - кафяв /преливащи цветове/ и е толкова корав, че дори с нож си реже трудно
А аз по принцип съм от Пловдив и не мога да кажа от София от къде може да се намери истинкки пропжлис  Rolling Eyes

# 21
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
ЕхИдна, мерси за информацията! Ще трябва да се издирва пчелар явно. Wink Пък дано не ми се налага да го ползвам Simple Smile

# 22
забеляза някакво бяло течение , което беше доста силно и реших да отида на гинеколог.Казами че имам гъбички и възпаление на бартолиновата жлеза.предписа ми антибиотици ,свещички,компреси.Ходи и на физиотерапия.Имам си малко подуване колкото бобено зърно.сега се чудя какво да правя ?да хода ли пак на гинеколог?моля пишете ми!!!!!!!!!!!!!!!!!

# 23
Моля, кажете как се правят тези превръзки с прополис.
Предстои ми цепване на киста на жлезата и си умирам от страх.
Ще опитам това средство, дано помогне.
Благодаря ви предварително.

# 24
Всичко ми е ясно,освен на какво дължа щастието да имам бартолинит.Докторите при които сам ходила мо дадоха такива невероятни обяснения,че ми се завартя главата.От лоша хигиена (ако работите по 12-13 часа на ден,как се поддържа такава),през носенето на неподходиащо белъо(всички мои приятелки носят пражки ,но нямат такива проблеми,защо аз ги имам)и стигнем до правенето на секс без презерватив(ами аз си имам приятел и искам дете,как да го направя с презерватив).Всичко ми се струва абсурдно.
     Моля, ако някой може да ми обясни от какво се предизвиква.И каде,по патя си,сам сгрешила за да се сдобия с това.....заболяване ще бъда безкрайно благодарна.
Едно малко уточнение ходя на гинеколог всеки 6 или 8 месеца в зависимост от времето и парите ми.Правя това независимо от всичко вече повече от10 години.И досега не разбирам защо....

# 25
  • Мнения: 80
Всичко ми е ясно,освен на какво дължа щастието да имам бартолинит.Докторите при които сам ходила мо дадоха такива невероятни обяснения,че ми се завартя главата.От лоша хигиена (ако работите по 12-13 часа на ден,как се поддържа такава),през носенето на неподходиащо белъо(всички мои приятелки носят пражки ,но нямат такива проблеми,защо аз ги имам)и стигнем до правенето на секс без презерватив(ами аз си имам приятел и искам дете,как да го направя с презерватив).Всичко ми се струва абсурдно.
     Моля, ако някой може да ми обясни от какво се предизвиква.И каде,по патя си,сам сгрешила за да се сдобия с това.....заболяване ще бъда безкрайно благодарна.
Едно малко уточнение ходя на гинеколог всеки 6 или 8 месеца в зависимост от времето и парите ми.Правя това независимо от всичко вече повече от10 години.И досега не разбирам защо....
Не се измъчвай. Медицината не е толкова напред, колкото ни се иска, за да даде обяснения на причините за различните заболявания и проблеми които възникват във и с нас.От горе изброените проблеми не знам кое може да е вярно и кое не, но навремето(преди 15 години) преди да ме оперират чух и някои други версии-..криво каналче на жлезата, песъчинки.Приеми го като изпитание ,което трябва да преодолееш. Горе главата , избери подходящото лечение за теб и скоро да се сдобиете с детенце!  bouquet

# 26
Не знам момичета, много внимавайте при избора на лекар. Аз страдам от това нещо /бартолинит/ около четири години и все едно и също - НИЩО! Обиколих сума доктори и все същото, никой не ми помогна. Антибиотик, ихтиол, прополис също, мед и брашно, абе всичко ConfusedНо....мъката ми продължи. Рязаха ме 6 пъти и пак се възпалява. Накрая ми маохнаха жлезата, ама... уви и това не помогна - пак ми излиза. Много боли и страшно много ме тормози вече, а и нервите не ми издържат! Внимавайте при избора на лекар - моят беше много добър, но не си свърши работата, защото част от жлезата е останала в мен и затова пак се подува. Доверявайте се само на ГИНЕКОЛОЗИ! А иначе като ви извадят жлезата няма проблем с овлажняване при полов акт и тем подобни глупости! УСПЕХ на страдащите от тази гад! newsm10

# 27
Няколко ключови момента за  Бартолинита:
Както личи от името и (жлеза) , задачата на Бартолиновата жлеза е да произвежда секрет - секрет, който овлажнява и "смазва" входа на влагалището при полов контакт. След като е разположена на "входа" на половите пътища, ясно е че тази жлеза е изложена на среща с най-голям брой микроорганизми. Някои от тях навлизат в изходния и канал, но повечето се отмиват от секрета - както всяка жлеза и Бартолиновата има самоочистващи механизми. Все пак понякога (по-агресивни микроорганизми, спад в имунитета, травма при полов контакт и др.) се стига до възпаление, което води до оток на каналчето и естествено до запушването му. Секрета се натрупва в жлезата и при наличието на микроорганизми бързо се превръща в гной - оформил се е Бартолинов абсцес (кухина с гной) - познатото на всички вас възпаление.
Правило 1! Веднъж образувала се гной, няма как да се резорбира напълно - тя трябва да се отстрани (да се дренира)
Избор: 1) чакане, мазане с Ихтиол и др. глупости докато пробие само - решението и болката са си ваши. Не че е опасно, но е излишно страдание
2) цепване и евакуиране на гнойта - местна упойка; бързо и лесно във всеки гинекологичен кабинет; облекчението се усеща почти веднага. Нужни са няколко дена смяна на дренажите - умерено болезнено, като болката намалява със всяка следваща превръзка.
3) Мощно антибиотично лечение, но само до ден-два (ако няма резултат значи няма да стане)  - при здрав организъм и адекватно проведено лечение възпалението стихва, натрупаната течност от гной се превръща в бистър секрет и остава само една подутина (понякога може и да е доста голяма) - Бартолинова киста

Който и от трите варианта да изберете, риска от повторение е висок - може би не 90%, но доста.
Причина -  зарастването на раните в тази област е бързо - раната от пробива или разреза зараства и остава вътре кухината, която е била пълна с гной. Тя е тапицирана с епител, който произвежда нормалния секрет на жлезата - т.е. както и във вариант 3 - образува се киста.
Правило 2! : наличието на затворена кухина винаги е рисков момент за инфектиране на кухината (т.е. кистата отново да се превърне в абсцес)
Решение: да се ликвидира затворената кухина
Методи:
1) Изрязване на кистата (заедно с цялата жлеза) - практически сигурен резултат. Извършва се само планово, при невъзпалена жлеза !!!  Последици за половия живот няма да има, защото жлезите в тази област са множество - просто Бартолиновите са двете най-големи и затова си имат име.
Недостатъци: изисква болничен престой; технически по-трудно от алтернативните методи, защото се работи в добре кръвоснабдена зона
2) Създаване на траен отвор (т.е. затворената кухина се превръща в отворена) - т.нар. марсупиализация
Предимство - може да се извърши и в острия стадий - при абсцес, но естествено по-добре е при липса на възпаление. Обикновено може да се направи амбулаторно или като т.нар. еднодневна хирургия - без болничен престой. Операцията е минимално травматична
Отвора се създава чрез цепване или овално изрязване на "свода" на кухината и обшиване на ръбовете. Той се разполага по вътрешната повърхност на малките срамни устни - т.е. приблизително там, където е и естествения отвор на жлезата и секрет се отделя на място. С времето отвора се свива и става почти незабележим - < 1 мм
Недостатък - добрите възстановителни сили на тъканите в тази част на тялото са причина понякога въпреки обшиването отвора да зарастне напълно и тогава се връщаме в изходна позиция - т.е. има по-голям риск за рецидив, отколкото при изрязването. Този риск е по-голям при операция в острия момент ( но пък е една операция - цепване и марсупиализация в едно)
3) "изгаряне" на епитела на кистата с кристал сребърен нитрат - отваря се кистата, слага се кристала и се затваря. Може да се направи и при спонтанен пробив. Лесно и почти безболезнено, но за съжаление резултата е още по-несигурен

Надявам се да съм бил разбираем и полезен.

# 28
  • Мнения: 3
na mene mi izleze ot edna i ot drugata strana i samo se pukna no naistina mnogo boli

# 29
  • Мнения: 11
iskam da vi spodelia che moeto vazpalenie beshe jestoko, cialata se napulnih s gnoi i to blagodarenie na doktor Kovacheva ot med.centar d-r Slavchev. Dosta renomirano miasto s dobri lekari i visoki ceni. NAkraia reviah ot bolki i me operiraha v Tokuda, oshte leja v nas, i se nadiavam vs da e otminalo. Savetvam vi ne chakaite bolkite i ne se tapchete s lekarstva a na vreme se operiraite, i shte e bez uslojnenia, a ne kakto pri men, pulna s gnoi,drenaji i bolki i v momenta pia 3 antibiotika. uspeh i dano ne recedivira, koshmar e. Beshe tolkova vazpalena jlezata che doctora ne mojeshe da ya mahne cialata. taka che mislete kakvo predpriemate.

uspeh i skoroshno ozdraviavane na vs

Общи условия

Активация на акаунт