Как се сварява боб по-бързо?

  • 48 841
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 599
Когато боба е пресен/тазгодишен/става бързо без зна4ение какъв сорт е/освен салатения/.Но за съжаление никоя фирма не пише на опаковката колко и е стар боба #2gunfire

# 16
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Тук, във форума, една мама беше казала, че слага на дъното на тенджерата лъжица и вилица- така бобът се сварявал по- бързо.
В интерес на истината, аз този трик не съм го ползвала.

# 17
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Ако сорта боб е хубав се сварява в обикновенна тенджера за около 40мин., като е изкисван от предния ден.

# 18
  • София
  • Мнения: 36 074
Винаги варя боб 2-3 часа на много, много бавен огън- едва да къкри.
Не му слагам нито сода нито ракия.
Накисвам го от предната вечер, на сутринта го измивам добре , наливам определено количество вода /4:1/, когато заври му слагам олио, лук,морков, 2 ск.цели чесън, 2 сухи черв.чушки/не пипер/моите са сладки, малко целина  и малко пиперливо олио/от печени сухи чушки,люти /и така ври докато зърната започнат да се размазват.
После слагам сол, червен пипер, риган и джоджен.
Преди слагах чубрица, но от нея ме боли стомах напоследък
/ако имате проблем със стомаха чубрицата се слага 5 мин преди да се махне яденето от котлона/.
Боба сам си пуска една т.н брашняна вода - варя го докато се получи този ефект.
Е зависи си и от боба  Grinning

ПП. Никога не доливам вода на боба - това си е мое правило, дори не помня кой ми го е казвал и е условие да е хубаво сготвен боб. Grinning

# 19
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Дали ще се свари боба бързо зависи как е бран. Ако се е препекъл на слънцето, спасение няма. Така че зависи много от качеството на боба. Аз боб слагам на бавен огън в обикновена тенджера и варя около два часа. Първата вода хвърлям и сол не слагам до полуувиране.

# 20
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ако сорта боб е хубав се сварява в обикновенна тенджера за около 40мин., като е изкисван от предния ден.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт