Защо хората смятат американците за тъпи?

  • 4 857
  • 116
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 978
Ми......нищо ново под слънцето. Както там, така и тук има такива хора.

Важното е да се поучим и да не се правим на по- умни отколкото сме/ не сме Wink

# 76
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538

Реза, аз дори не го гледах това филмче)) Много му се вързахте.

Онова и аз не го гледах.
То няма нужда да се гледа.

Такова филмче може да се направи във всеки един по-голям град, стига да спираш подходящите хора и да им задаваш подходящи въпроси.

Защото...я да питат Бил Гейтс какво е пърцуца да видим дали знае.
Но бай Кире от горния етаж може да напише книга за това...

# 77
  • Мнения: 192
Интересни размисли...

По отношение на образованието в Америка и останалия свят, само искам да добавя, че селекцията тук в Щатите сред децата започва още във втори, трети клас.  Докато в БГ, поне по мое време, започваше чак с кандидатстването в гимназията.  Най-добрите деца просто ги отбират и им предоставят безкрайни възможности за развитие над средното ниво по най-различни програми, грантове и т.н.   Не знам как е в Западна Европа или в БГ днес, но тук нямат грешка в това отношение. 

Друг е въпроса, че повечето такива деца са първо/ второ поколение емигранти...  Може би е хубаво да си отворим нова тема по въпроса... Модератор?

# 78
  • Мнения: 6 167
Интересни размисли...

По отношение на образованието в Америка и останалия свят,....


извинявам се , но не говорим за образованието в америка и останалия свят. Stop
не е въпроса да правим безумни паралели и сравнения. макар, че доста народ се изкуши Wink
говорим за америка.
и всички стигнахме до извод, че не са тъпи.

аз даже мисля, че америка е длъжна на света, да осигурява качествено средно образование на гражданиете си , защото са световен лидер и влияят на всичко. и нивото на гласоподавателите хамериканци ми е важно, защото влиянието им пряко стига до портфейла ми, на другия край на света.

може ли някой от живеещите в щатите да ми каже - в обществото обсъжда ли се  качество на средното образование, или не!?
или смятат, че всичко тече по мед и масло?

Последна редакция: чт, 18 яну 2007, 22:02 от Lennie

# 79
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538

...да, кажете?

# 80
  • Мнения: 7 837
и нивото на гласоподавателите хамериканци ми е важно, защото влиянието им пряко стига до портфейла ми, на другия край на света.

На теб ли да обяснявам как се гласува бе Лени. Дали ще е Буш или Сидеров, принципа е горе долу един и същ. Скоро няма да е Буш, антинастроенията към него и партията му са големи. Избирателната активност в Щатите, както и навсякъде  по света е ниска...
Като изключим картелите, синдикатите играят доста голяма роля... Синдикатите в БГ-никаква. За обикновения човек е важно да живее добре и за вбъдеще. Световния "мир" е илюзия и всички тук го знаят. За избирателя е важна първо вътрешната политика, нали. Кой, какво е решил да прави в последствие, едруг въпрос. Ти, нали гласуваш, на база вътрешни програми, относно данъци, такси и пр.
До преди известно време, всяка втора тема тук, беше плюене срещу държавата България. Поне има някакво развитие в тази насока...

Не ми е опряло още до образованието, но тук на национално ниво се обсъжда какво ли не. На местно, още повече...
п.п. В момента гледам едни тризначки при Ники Кънчев. Къде ли са се образовали те  Grinning

# 81
  • Мнения: 192
Ами нали Буш прие the "No Child Left Behind" закон, според който не трябва да има деца, които да не могат да покрият минимални изисквания за всеки клас ...   Според мен в американското общество проблема е осъзнат и хората вземат мерки да го разрешат...


# 82
  • Мнения: 6 167
Кейси, отново препращаш към България ( някакви тризначки), което изобщо не е тема Stop На кой му пука тъпи ли са българите, освен на българите.  newsm78

Запозната съм  добре с гласоподаването в Щатите и изобщо с политиката в Щатите.

Мисля, че това е най-великата страна и че по-велико нещо от американската демокрация не е измислено ( като изккючвам последните 40-50г, разбира се).
Затова мисля, че стана ясно какво казвам - кофтия избор на американците влияе в/у планетата. А кофти избор правят неграмотните хора, необразованите, неинформираните.

Не може да са тъпи, след като цената на гласовете им е най-високата в света. А Буш няма да си тръгне съвсем скоро ( ноември 08) -  за 2 години  ще има време да  направи войната в Ирак 500 милиарда долара ( съвсем реална цифра).

whatever.

# 83
  • Мнения: 2 792
Ами това е типично нашенски навик- да генерализираме и да обобщаваме, тъпи, умни, ръбати и всякакви други видове определения, не могат да бъдат национална черта.....
Не е само нашенски обаче. Срещала съм го и при индийци и - познай: и за тях американците са тъпи, пък те са най-умната нация. Ако географската и културна компетентност по отношение на други страни е равносилна на това да си умен (за мене определено не е!), значи някои индийци хич не са толкова умни, колкото парадират, че са.  Пък дори и да са с колежанско образование.


  Още докато го пишех, си мислех, че всъщност е типично не само за нас, дори първоначално написах черта вместо навик, но реших да го по променя, за да избегна класическото обобщение.
  Подобни обобщения, обикновено се правят на базата на някаква сборна група от хора, нямала възможността или желанието (желание, което е възможно да бъде  инициарано единствено от родителите, в редки случай има будни люде, склонни към самоинициатива) да учи  и да се развива напред, група чувстваща се комфортно в безвремието, в което е попаднала, т.е. тъй наречената маса. Та точно тази маса е удобна да бъде  използвана във всякакви трактовки и обобщения и се използва точно за това, на тази база използвайки тази опорна точка, за тъпи могат да бъдат определени не само американците, но и аржентинците, и бразилците, и руснаците, и италианците, и сингапурците ( спирам, защото май стана ясно, какво искам да кажа) , което всъщност абсолютно нищо не означава.
   

# 84
  • Мнения: 1 002
каква цена на гласовете , какви пет лева - външната политика на Щатите няма да се промени , който и да стане президент , не се косете толкова ...
Кейси , някой ''тъп '' американец казвал ли ти е да си ходиш в БГ , за да не се обезлюди , а и да не им заемаш работните места ? Laughing

# 85
  • Мнения: 6 167
каква цена на гласовете , какви пет лева - външната политика на Щатите няма да се промени , който и да стане президент , не се косете толкова ...

извинявай, това откъде го знаеш? боб ли хвърляш?
чела ли си нещо, че няма да се промени, или просто... така го казваш newsm78
запозната ли си с политическата система в щатите с това, какво се случва  в политиката там? или просто чешеш клавиатурата..

# 86
  • Мнения: 7 837
Кейси , някой ''тъп '' американец казвал ли ти е да си ходиш в БГ , за да не се обезлюди , а и да не им заемаш работните места ? Laughing

 Mr. Green
Е, как така. Та нали все българи им мием чиниите, чистим обществените кенефи и магазини. Смеят ли да ни изгонят  Mr. Green


Лени, понякога безсмисленото ти многословие, ме уморява  Grinning

# 87
  • Мнения: 6 167
Кейси , някой ''тъп '' американец казвал ли ти е да си ходиш в БГ , за да не се обезлюди , а и да не им заемаш работните места ? Laughing

 Mr. Green
Е, как така. Та нали все българи им мием чиниите, чистим обществените кенефи и магазини. Смеят ли да ни изгонят  Mr. Green


Лени, понякога безсмисленото ти многословие, ме уморява  Grinning

твоето също.
отдавна не бях чела от теб толкова ограничено мислене и като цяло си отвсякъде мидъл америка.
остани със здраве.

# 88
  • Мнения: 7 837
По американски огранично... Grinning Ще те оставя да си отгоре, защото ти обичаш. Обикновено, споровете с теб са безсмислени  Grinning

# 89
  • Мнения: 6 167
какъв спор newsm78 не съм прочела едно нещо, което дори да напомня за аргумент от твой постинг. само празнодумие, никакво съдържание.

Общи условия

Активация на акаунт