Защо хората смятат американците за тъпи?

  • 4 860
  • 116
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 002

извинявай, това откъде го знаеш? боб ли хвърляш?
чела ли си нещо, че няма да се промени, или просто... така го казваш newsm78
запозната ли си с политическата система в щатите с това, какво се случва  в политиката там? или просто чешеш клавиатурата..

вътрешната им сигурност и благополучие е приоритет , а не грижите им по една страна , дето няма оправия в нея
не ги жали толкова за парите им във войната , те са си сметнали всичко
на 11 септември Щатите загубиха стотици милиарди за 1 ден ,  или пак ще се пусне теорията как сами са се взривили   Simple Smile

# 91
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Заиграхте се сериозно, гледам...

Сипете си нещо подходящо за порядките на местообитанието ви и НАЗДРАВЕ!!!
Светът е кръчма:)

# 92
  • Мнения: 160
Мисля, че нещата до голяма степен за относителни. И на мен ми е чудно, че хора с които работя, средна класа, с висше образование не знаят, примерно, почти нищо за Европа, но те пък знаят неща, които вълнува тяхното общество или техния конкретен произход. Ние някак сме свикнали да мислим, че "общата култура" с която сме израстнали е и обща култура за всички, но не е така. Тук примерно много навлизат предмети като феминизъм, мултикултурализъм,  и др. за които ние не знаем кой знае колко. Кой казва кое е признак на "тъп" и кое не е?

За образователната система - да, и те признават, че не е на ниво, но трябва да се има предвид и особеностите на страната - огромна страна, с много различни хора, с различни гледни точки, идващи от цял свят. Помня, примерно, преди години, че започна дебат по това дали трябва да се набляга специално на Шекспир и от там тръгват въпроси - а защо, в крайна сметка той е бял мъж, англичанин, а това не важи за мнозинството от американците и съответно къде е значимостта му? (това е малък пример)

А иначе това кой как живее, добре или зле, - много е сложно и едва ли опира до това кой е "тъп" и кой не е, според някакви абстрактни показатели.



Има много ,хайде не тъпи ,ами да ги наречем невежи и горди американци. Не казвам, че всички до един са невежи - казвам,че поне 70% от тях са ...и на всичкото отгоре са горди с това!
Естествено - има тъпи българи, но дори и най-тъпия знае колко страни има триъгълника...
И поне не сме горди с това,че не знаем, а питаме.

по мои наблюдения е точно обратното. Не спирам да се възхищавам на американците, които, независимо колко високо са стигнали в социалната йерархия, просто казват незнам, дори и да е за нещо елементарно, докато все още с този феномен не съм се сблъсквала, общувайки с българи. Ние като че ли се притесняваме да признаем, че нещо не знаем, че някой ще ни даде оценка "тъп".  hahaha

# 93
  • Мнения: 6 167
хади  Wink
за това географска ширина нЕма  Mr. Green

# 94
  • Мнения: 7 837
Хубаво, госпожо Реза. Ще си сипна нещо, докато чакам Сопранов да ми намери някой от моята категория.
Отдавам се на празнословно забвение, но не и на празнословие. Чакам да се оправи света, чета си мантрите... А, колко е хубаво, ако можехме първо да се самооправяме сами, напр. с език, без помощни материали. Ееех, мечти и празнодумие... Grinning

# 95
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
хади  Wink
за това географска ширина нЕма  Mr. Green


Хубаво, госпожо Реза. Ще си сипна нещо, докато чакам Сопранов да ми намери някой от моята категория.

http://www.borissov.it/blogimages/DSC_7610_bw_sm.jpg

Вие мен уважавате ли ме, а?

 Wink

# 96
  • Мнения: 2 759
А не, хамериканците са мноо хентелегентни
        Поради което повечето тестове за интелигентност имат отделни резултати за американци.

Също така тук всички мислим, че американците не са тъпи. Stop
         Тц, мен не ме бройте, моля. Разсъждавам като Г-жа Смутена-Засрамена..
         Не познавам кой знае колко американци, но всички срещнати досега са далеч под средното ниво на интелигентност на българите. Пет чернокожи в интернет зала в България 4 часа не можаха да регистрират електронна поща (e-mail) в yahoo. Помня случката, защото ми направи впечатление това, че всичко си четяха на англииски и пак не разбираха. Добре, че бяха съседските лапета (10-11 г), които нищо не отбират от англииски да и им я направят накрая за 15 минутки. Голяма драма беше.
        Отделно работя с американци и много добре знам как комуникираме. Ако според вас не са тъпи, то значи са нон стоп на много твърд наркотик. Иначе не си обяснявам нещата  newsm78....

# 97
  • Мнения: 156
Колко глупости се изписаха тук, не е истина  ooooh!! И вие в качеството си на какви решихте, че можете да давате компетентна оценка на американското средно и висше образование  Shocked ? Може би всекидневно контактувате с американски ученици и студенти, та така с лека ръка отсичате?! Всъщност не се учудвам - типична българска черта - големи сме разбирачи и сме компетентни по всички въпроси  Grinning

# 98
  • Мнения: 156
MechoPuh, а ти как реши, че са американци? Тук, ако не се лъжа, обучението по компютърна грамотност започва в 3-4  клас. За 7 години  не съм видяла един компютърно неграмотен американец, напротив. А чернокожите може да са били африканци, те също говорят английски, но по обясними причини са зле с техниката.

# 99
  • Мнения: 6 167
http://www.gatesfoundation.org

това е сайта на фондацията на бил гейтс.
не е българин. предполагам си чувала за това какво прави бил гейтс за американската образователна система в момента.
та, на сайта са качени доста неща по темата.

Последна редакция: пт, 19 яну 2007, 00:06 от Lennie

# 100
  • Мнения: 677
Ако според вас не са тъпи, то значи са нон стоп на много твърд наркотик. Иначе не си обяснявам нещата  newsm78....
MechoPuh,безмълвен съм..
И би ли ми обяснила какво е "твърд наркотик"?

# 101
  • Мнения: 1 002
мани го тоя Бил ,
висше няма - фондация тръгнал да прави  Simple Smile
 това е шегичка   Laughing .. ..
просто се сетих за една друга култова тема ...

# 102
  • Мнения: 2 759
MechoPuh, а ти как реши, че са американци?
         Те си казаха. Освен, ако не са излъгали, де. До лични карти не сме прибягвали  Crossing Arms...
         А под 'американци' имам предвид, че са израстнали в Америка - какви са точно - идея си нямам...
         Тони, на въпроса ти: и аз незная. За мен е нещо, което те кара да се държиш супер неадекватно и да правиш неща, които иначе не би направил. В този смисъл и го употребих.

# 103
  • Мнения: 156
Лени, прегледах го набързо. Но да ти кажа нямам нужда от такива четива. Преподавател съм в голям американски университет вече пета година, водя лекции на студенти 1-3 курс. Наясно съм със слабостите на средното им образование, знам с какви знания излизат от гимназията. Също така знам и с какви знания излизат от университетите. Не е случайно това, че водещите учени и специалисти в много области са американци. Не ги учат да наизустяват факти и информация, учат ги да мислят. И тъй като имам висше образование от най-престижния БГ университет - СУ и от тукашен университет, мога да ти кажа, че качеството на образованието е несравнимо.

# 104
  • Germany
  • Мнения: 2 022
Нямам отговор на въпроса по темата. Не познавам и много американци. И от външната им политика, която гледам се обсъжда тук, неразбирам. От уроците по геогрефия в училище знам, че са около 300 млн. Всичките ли са тъпи?

Общи условия

Активация на акаунт