И пак за килограмите ...

  • 1 619
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 205
Az sam 177 visoka - biah predi za zabremeneia 64 kg, sega v 16 sedmitza sam 70 kg. Toest 6 kg za 4.5 mesetza. Interesnoto e che ne mi lichi...inache 70 kg ne zvuchat malko, no v drehi ne mi lichi che sam bremenna. Kakvo she stava posle ne znam.........a i sam na 37 godini i tova mi e 1-va bremenost.  Hug

# 16
  • София
  • Мнения: 4 588
Аз също малко се притеснявам, защото от октомври съм качила към 10 кг #Crazy А освен на корем, на други места няма осезаема разлика поне засега и дано няма и занапред. Просто не мога да си го обясня... Thinking В 6 месец съм и не мисля, че е възможно бебето, околоплодните води, матката и т.н. да тежат толкова. А винаги съм била под 50 кг. Wink

# 17
  • Мнения: 3 360
Различно е при всяка жена-бъди спокойна и леко бременеене Peace

# 18
moite nabliudenia sa, che po-slabite jeni kachvat poveche kilogrami. osven tova opredeleno sym na mnenie, che "da se qde za dvama" e nepravilna strategia. az kachix 10 kg i pyrvia i vtoria put, no opredeleno ne sym prekalqvala s xraneneto. E ako te napadne vylchia glad nqma otyrvane  Wink

# 19
  • Мнения: 2 159
до колкото забелязах при всеки е различно това с качването, по принцип се твърди че накрая се качва най-много...
аз лично към 6-тия месец спрях да се меря Laughing

# 20
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз качих общо 16 кг и то в последните 2 месеца,а си мислех,че ще кача супер много,защото по-принцип съм дооооста едричка Embarassed.Моята слаба приятелка качи 38 и така си остана след раждането.В болницата ми казаха,че оптималното качване е 8-16 кг/в смисъл,че ще ге свалиш лесно след това/Аз при раждането и престоя в болницата свалих 8 кг.,а другите 8 до  две седмици ги нямаше.Друг е въпроса,че доста съм се разширила в кръста,но и това ще се оправи с времето,надявам се!
П.П.Бебо е на 2 мес.и 11 дни.
Успех и щастливо и спокойно бременеене!

# 21
  • Мнения: 817
Аз съм в 7-ми и до сега съм +8,като имаш на предвид,че 4,5кг качих в 4-ти месец.Другите са разпределени по другите месеци.В последните 2 месеца качвам по-малко от килограм.Надявам се да се спра най-много на 12.Не се ограничавам от нищо.Хапвам си всичко,но не прекалявам.
Най-важното е бебоците да са добре-килограмите ще ги оправяме после.

# 22
  • Мнения: 6 461
При всяка жена е различно Peace и не само това -всяка бременност е различна.
И през двете ми бременности наддавах на тегло по различен начин Wink

# 23
  • Мнения: 1 243
През последните 3 месеца се качват най много,бях качила цели 23кг от тях смъкнах само 12кг имам да смъквам още 10кг Sick



# 24
  • Мнения: 5 362
Обикновено в края на бременността се качват повечето килограми.
Те изобщо да не те притесняват-после ще ги смъкнеш.Сега гледай да си хапваш и да си здрава-ти и бебето ти. Peace

# 25
  • Мнения: 204
Всяка мама качва различно, да не говорим, че и при всяка бременност е различно. С дъщеря ми качих за първите 3 месеца 5 кг, после по-полека, но крайният резултат беше 19 кг  Embarassed
Сега качвах сравнително раномерно - по 1,5 кг на месец - досега 11 кг.

Яж си спокойно, само не прекалявай със сладкото и тестените неща, че не е полезно нито за теб, нито за бебето. Месце си похапвай, за да ти е добре хемоглобина и всякакви плодове и зеленчуци за витамини  Peace

# 26
  • Мнения: 204
Аз също малко се притеснявам, защото от октомври съм качила към 10 кг #Crazy А освен на корем, на други места няма осезаема разлика поне засега и дано няма и занапред. Просто не мога да си го обясня... Thinking В 6 месец съм и не мисля, че е възможно бебето, околоплодните води, матката и т.н. да тежат толкова. А винаги съм била под 50 кг. Wink

Passion, нормално е да качиш повечко килограми, ако си била под 50 преди да забременееш. При бременност жената натрупва мазнинки, които са полезни за износването на бебето. Понякога на по-слабите жени даже препоръчват малко да напълнеят преди да забременеят. А килограми после се свалят Simple Smile

# 27
  • Мнения: 999
Аз от в началото и в края качих най много. общо 16кг.

# 28
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Да при всеки е различно.
Аз започнах да качвам в четвърти месец, всеки месец по 2 кг. Сега съм в осми месец и съм +9, предполагам, че докато родя ще съм +13-14. Храня се нормално, без да се тъпча, от всичко по малко.
На теб ти препоръчвам повече движение!!!Пък не се знае с колко кг ще финишираш, важното да сте здрави!!

# 29
  • Мнения: 3 695
Мисля че норми няма. Има значение от колко си тръгнала и дали си била с наднормено или ниско тегло.
При мен (52 кг) още на първата консултация сестрата ми каза - за теб е нормално да качиш 10-12 кг. И наистина така стана, без да съм правила нещо особено или да съм обръщала внимание на кг.
Разпределени във времето:
5м +1
6м +4
7м +4
8м и 9м + 1 кг
Гледай  да се храниш здравословно и бебчо да е добре, а кг не ги мисли !

Общи условия

Активация на акаунт