Бебчо спи при мама - правилно или не?

  • 3 352
  • 101
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 607
Имам две дъщери едната е на 7 години другата на 8 месеца. Каката плачеше по цяла нощ и не помагаше нищо не се успокояваше докато не я гушнех при нас . Невиждах смисъл да я оставям да плаче в леглото си за да не я разглезвам просто когато се успокоеше и спеше дълбоко я местехме в креватчето.Сега когато се роди втората ми дъщеря се бях приготвила за същото ,но тя е много спокойно бебе и не се буди цяла нощ.  Grinning А каката си спи в отделна стая без никакви проблеми.Така че ако бебо има нужда от теб него оставяй да плаче само защото ще го разглезиш Peace

# 61
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Нашият син спи при нас. И е щастливо и усмихнато бебе.

# 62
  • Мнения: 391
Още като се роди дъщеря ми  много ми се искаше да я взема да спи при нас ,но не го направих. Беше ме страх   от това ,че все още е беззащитна ,а поставянето в леглото на родителите неминуемо ще срещне бебето с най-различни бактерии ,каквато и хигиена да се поддържа. От тази гледна точка не  си позволих да я взема и по-късно -на 2-3 месеца. Така тя свикна да спи в леглото си и за нея няма проблем. Спим обаче в една стая все още. Изглежда ми спокойна и уверена ,че я обичаме.

# 63
  • Мнения: 881
Здравей и от нас.Още от самото раждане моята хубавица спеше при нас,защото имаше зверски колики и като я вземех самото детенце като че ли се успокояваше.Но сега вече сме на 2.5мес. , коликите ни намаляха и детето започна да си спи в легълцето.Мисля че на такава възраст няма как да ги разглезим,така че няма за какво да се притесняваш,радвай се на малкото съкровище и си го гушкай. Simple Smile

# 64
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Абе незнам дали е правилно или не,ама и Меги спи при нас.И най интересното е че си заспива в нейното легло и по едно и също време през ноща се събужда и ако не я взема при нас няма заспиване!!!!! #2gunfire

# 65
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 230
хич, ама никак не ме интересува правилно ли е. аз не мога да ставам по 5 пъти на нощ Crossing Arms като се събуди малката, ако не сукне , не заспива. ако си спи в леглото, означава цяла нощ да се прехвърляме насам-натам Shocked

# 66
  • Мнения: 3 069
Не мисля, че ще се разглези от това.
Та детето ти има нужда от теб, от допира му до кожата ти, от галенето ти.
Аз съм ЗА спането при мама и тати!

# 67
  • На небето
  • Мнения: 5 530
До разглеждане НЕ, но до лош навик ДА. Нали и вие имате нужда с мъжа си да сте интимни, а как ще стане ако детето е между вас, не че няма и други стаи, но леглото си е легло.   luvbed

# 68
  • Мнения: 903
Аз от първия ден си го сложих в неговата си стая и неговото си легло. И не мисля даже да го вземам при нас..

# 69
  • Мнения: 155
Здравейте!

Изчетох цялата тема, има много интересни мнения, а статията на Сиърс  е наистина удивителна... Не искам да давам мнение за или против, защото все още не съм си го изградила, но имам някои чисто технически въпроси към практикуващите co-sleeping.

1. Как точно спи бебето - завито със собствено одеалце между двамата родители или завито с вашето одеалце, гушнато до вас?

2. Ако вие имате нужда да се обърнете на другата страна какво правите? Обръщате ли му гръб?

3. Ами ако някой заспи по-дълбоко и без да иска метне одеалото си върху бебето има ли опасност да го задуши?

4.Вие с възглавница ли спите или без? Може да ви се струва глупав въпроса, но нали бебетата спят без възглавница..но ако вие имате, а то е близо до главата ви, няма ли опасност да се задуши в нея?

5. Ако през цялото време сте край бебето, носите го в слинга ( за което съм твърдо "ЗА" ) и прекарвате цяла нощ с него какво се случва с интимния ви живот? Как практически може да стане  newsm78  Embarassed упс тоя въпрос май излезе доста интимен...съжалявам Simple Smile
та така...това са ми притесненията, иначе всичко звучи много логично, включително и това, че всичко си зависи от детето - някои имат нужда от повече близост, други предпочитат да спят сами.

# 70
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 850
здравей мама ежка.според мен с тези въпроси се подготвяш да си спиш с бъдещият бебок Laughingето и моят вариант.1.спи от моята страна завита с неиното си одеало,а ние с таткото си се гушкаме под нашето.2.по принцип спя към нея или по гръб.рядко и обръщам гръб.3.не мисля че е възможно.като беше по малка се притеснявах,но сега свикнах да спя с нея и усещам всичките й движения.4.тя е без а ние със.5.а на този въпрос ще ти кажа че когато има желание има и решение.но не ме разбирай погрешно че правим нещо докато тя е в леглото.на теб ти пожелавам леко бременеене и скоро да се радваш на здраво и красиво бебече.

# 71
  • Мнения: 1 008
V slu4aq mislq 4e problema e drug-4e bebe na 2 meseza ne moge da se razglezi e qsno.No v slu4aq e zastra6ena maikata i otno6eniqta v semeistvoto.Kato psiholog mislq 4e ne bi trqbvalo da stava navik da spite v edno leglo-pove4eto mi kolegi smqtat sa6toto.Ti sama prezenqva6.

# 72
  • Мнения: 371
Ако се притесняваш,че ще го разглезиш,мисля че бебе на 2мес.не може да се разглезе по този начин.Но според мен децата трябва да си спят в своите креватчета.Но ако майката иска детето да спи при нея и от това са доволни и детето и майката и таткото,няма да има никакъв проблем.Но не ми се вярва...А и така отделянето му в собствена стая,ще стане чак в седми клас Simple Smile

# 73
  • Мнения: 480
Мисля, че всеки трябва да си знае мястото, т.е. спалнята е мястото за почивка на мама и тати, а твоето креватче си е твоето местенце. Направи му го любимо и приятно-с мекичко одеялце, хубави чаршафи, любима играчка и всичко ще е по-лесно и занапред. Иначе може да се чудиш "абе, как стана така, че не мога да си легна до мъжа?".

# 74
  • Мнения: 7 723
При всяко дете , периода, когато трябва да се отдели настъпва по различно време.
Голямата ми дъщеря спеше при мен до 3- годишна, после, изведнъж сама пожела да е сама. Малката все още спи при нас и не съм притеснена от този факт. Не мисля, че това разглезва децата  Peace

Общи условия

Активация на акаунт