Мами в Италия - част 37

  • 10 566
  • 276
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 425
Ще се огледам като се прибера,но засега действам с онлайн урочета на бг:)

Ама сте писали и в другата част ан темата  #Crazy Чак сега видях  #Crazy

Ник77,снощи аз оправих компа  bowuu Имаше вирус влязъл през Емул,но се справих Simple SmileАз отдавна не отварям писма от хйгфълсуьс@...нещо си!

Клеми, Hug стискам палци за скорошно озравяване и да се гушкате вкъщи вече  Peace

Влади,просто ти съчувствам...знам какво е и просто се надявам скоро да ви миант и колики и да стане поспаливко малкия Тедо!Майка ти вече си замина ли?

Лягам,че едвам гледам...снощи до 2 часа,ся пак стана никое време  Tired

ПП Решила съм да си купим степпер?Посъветвайте ме нещо?

# 16
  • Мнения: 1 100
Ехей, 4акайте и аз да се намърдам малко тук, 4е Ще вземете да ме забравите Sad

Ма тоз форум откак беШе зациклил, ужас...

Хм, пак за манджи приказваме зна4и, сладурани Crazy
Сон4е, за повръЩането има едно неЩо хомеопати4но, без никакви противопоказния при бременност Nux Vomica Heel се казва, ако искаШ питай док. Дано не повръЩаШ 4есто, 4е аз като си спомням и  Sick

Ленски, я кажи де скри твоя сайт, 4е много оби4ах да оплаквам о4и в ястия и подредби  chef

Стискам палци на Деситка за таткото, дано вси4ко се развие по най добрия на4ин.

Клеми, дано скоро се оправите Hug

Влади, дано и твоят сладур да се поуспкои скоро, та да си отпо4инеШ.

Бимби4ке, кукли4ката ти е просто разкоШна Heart Eyes

Гледам, 4е и Макдирок4ето се завърнало, липсваШе Hug

ИзобЩо я разкажетет как са корем4етата на мамите италиани. А пък видях, 4е имаме и бъдеЩа мама_модел, привет и от мен  bouquet

И аз като Кала по ноЩите пиШа, ма няма как...
И накаря , за да не ме забравите, ето малко снимки от нас с Райа : http://good-times.webshots.com/photo/2718616930093247097usaNLk

ПрегръЩам ви вси4ки и Ще гледам да наминавам по 4есто, 4е ми липсвате,
до скоро Hug

Последна редакция: чт, 18 яну 2007, 01:18 от denise

# 17
  • Мнения: 5 475
 Добро утро!  Wink

 Една закусчица в задушевна обстановка..


# 18
  • Мнения: 5 475
  Цял следобед вчера ми излизаше

Грешка с базата данни
Моля, опитайте отново. Ако тази грешка възникне отново, уведомете администраторите
Twisted Evil

 Браво Сонче,добави докато още можеш да редактираш към архива на мами в Италия линка към старите теми и изтрий накрая   /quote] Wink
  Странно,че на Лени не и е направило впечатление! Rolling Eyes

Гери, хайде, че ще идваме на баня после   Mr. Green  Ние с нашата душ-кабина нямам проблеми, уплътнено е със силикон, но нашата е стъклена, знам че пластмасовите правят проблеми, ама сигурно пак си зависи от модела и фирмата.

 Hug ха, добре дошла на баня!  Wink проблема не беше в душ кабината,а в тръбите ,които я захранват с вода (според сърбина...стар трик за отмъщение на майсторите.. Peace )
  Иначе и нашата е кристална ,че и се наложи по поръчка да я правиме защото е с особен начин на захващане,та яко се оръсихме.... Sunglasses

Клеми,радвам се че нещата се подобряват!  Heart Eyes  bouquet

 Лени,за диагнозата на свекърва ти ми напомни как диагностицираха рака на свекър ми...същата картинка...месеци наред се оплакваше от болки...предписваха му Ефералган...личния лекар казваше ,че имал остопороза и му биеха инжекции с Калций...докато накрая взе да пикае кръв (да ме извинявате за израза) и се оказа ,че има рак- тумор ,както и метастази по костите .Няколко месеца преди това беше правил профилактичен преглед  и не бяха открили нищо....

Денисче, да нацункаш малката буболечка!  Heart Eyes
 
За който разбира английски ,една информация за Икономиката на Италия през 2006...която се намира в чудната компания на Уганда и... България..далеч след основните страни в ЕС... Shocked Wink

   http://www.heritage.org/research/features/index/country.cfm?id=Italy

Кала,е-мулето изобщо не го ползвам,мой приятел си преинсталира компютъра ,заради вируси влезли оттам.
  Свалям директно торенти и за момента не съм имала проблеми!  Peace

Както казваш ти, няма ме... Rolling Eyes

Отивам на пазар.  Wink

Лек ден на всички!   bouquet

 

 

Последна редакция: чт, 18 яну 2007, 09:36 от Giorgia

# 19
  • Мнения: 3 388
Ей ме на и мен!
Това бременните голямо чудо били! Един ден спят до обяд, после се събуждат в 6 сутринта!  Rolling Eyes
Гери, Тази закусчица направо ме отнесе романтично  Crazy Да ти кажа и на мен ми излизаше същото съобщение от форума вчера, но само на чужбинската част!
Лени, аз питах за финокиото! Най-много да направя второто, че първото с това запържване в моето състояниеее  Sick, нЕма да издържа  Wink Да, сега го препрочетох второто, ще го направя още днес  Wink Muchos Gracias!
Не знам как така Крокколите са ти станали воднисти, трябва да ги оставяш повече време от написаното във фурната, само върху карта да форно, без нищо, така че да станат много хрупкави. Аз купувам само на кап. Финдус, в опаковката са 4, сега има и някакви нови, които са по-скъпи, около 5 еуро, вътре са 3, но са още по-вкусни   chef Ама като не ви харесват, каквато и марка да са -все тая  Wink
Денисче, само вчера повръщах и ми беше за пръв път, надявам се да не ми става навик  Wink Ама като ходя при доки, ще питам за илачите, за да знам ако ми се случи какво да вземам. Да ти кажа, колко ти е сладка малката кукла, да я схрускаш направо  Crazy
Кала, и аз съм решила да уча Фотошоп, че нещо графичните програми ми куцат в св-то  Rolling Eyes И аз имам е-муле, само че моето се казва а-муле, тъй като е версионе за Мак и не ми влизат вируси, аз позлвам и още други програми за теглене, сред които Трасмишън, например! Сега мислим да вземам един лаптоп нов и очевидно там ще е на Уиндоус и Линукс, които си обичаме и двамата, защото няма всички тея вируси и простотии като в Уиндоус, та там не мисля да тегля, тъй като през Уиндоус-а има вероятност да ми влизат много вируси и вирусчета  Twisted Evil
Аз степер нямам, тъй като нямам място за подобни неща сега, за съжаление. Като купим живот и здраве къща, смятам долу в едната част на кантината да си направя мини-салонче  Crazy
А от замразените неща аз купувам всякакви зеленчуци, цонторни мисти, пататинеее-мммм, пици, които после "доукрасявам", че те нищо не им слагат, вземам също минестроне, вонголе сгушате и едно препарато пер и ризотти/ калмари, миди и пр./. Често пъти, замразена риба на филета!

# 20
  • Мнения: 6 167
Ха добро утро!

Пак писали беее))) Няма спирка тая тема  Twisted Evil

Гери, за болници няма какво да се говори повече , поне аз не виждам смисъл. Съжалявам за свекър ти  Sad, аз съм около онкоболни ежедневно повече от 4 години и е много тежко. Не физически, грижите не са нищо, всравнение с психологическия ефект и 'атмосферата'.  Да гледаш някой, който няма воля да живее, да излезе навън. Да повдигаш 'бойния дух'  не е лесна работа. 
Понякога искам да правя неща, които са по-характерни за възрастта ми, отколкото да съм наясно със системите на здравеопазване и грижите за болни хора. Аз не знам едно бебе какво яде, кога има колики, кога му растат зъби, но съм наясно с неща, с които просто не искам да съм наясно.
Надявам се все пак да заминем с Дамиано поне за една седмица и да се поотдалечим от тия теми. Не знаем дали ще стане, защото чакаме датите за химиотерапиите, за да планираме отново грижата, след което ако има време, и ако има някъде места може и евентуално да отидем някъде. Вече не е ясно Кения ли, Тайланд ли, Египет ли, но и ми е все едно!!!
Оф, извинявайте, ако звучи като оплакване.  Sad

# 21
  • Мнения: 6 167
Of, след като похленчих порядъчно да кажа на Гери, че забелязах че го няма линка, но не исках снощи да хвърлям в оркестъра Соня, която така или иначе за пръв път отваря тема и отне време...


Та, Соня, ето линка към 36та част:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=155356.new#new

редактираш, поставяш го в реда на останалите и запазваш Wink

и сега вече има доста хора, които могат да отварят теми, за което съм много щастлива Laughing


# 22
  • Мнения: 2 804
Добро утро и от мен скъпи дами !  bouquet
И аз да си кажа !
Майка ми е била с 30 захар и в болницата са и сложили глюкоза под претекст , че имала нужда от захранване понеже не била яла от 5 дни .
Клеми , радвам се да чуя , че Даниел вече е по-добре !

# 23
  • Мнения: 1 467
Ами нали уж след 15 страници беше отварянето на нова тема?

Сонита, майчинството е 5 месеца /два преди и три след раждането/ - голяма фрегатура, дето се вика. Някои майки излизат един месец преди раждането, за да имат 4 след това, прави се специална доманда в Инпс.  Но аз не съм от тези майки, просто нямам желание да се мъча заради някакви си социални обстоятелства.
После имаш право на още 6, но 30% от заплатата. Можеш да вземеш и изработената си отпуска. Това е в общи линии.

# 24
  • Мнения: 6 167
morgause, на 14та стр. отваряме нова тема.
тази я отворихме по-рано, защото вчера имаше проблем и по едно време 36та тема изчезна мистериозно от базата данни. Пуснах тема да питам къде е темата, но нямаше отговор. затова отворихме новата, 37ма, онази вече беше така или иначе на 13та страница. След което късно вечерта 36та част се завърна по същия мистериозен начин, както изчезна Laughing

# 25
  • Мнения: 3 388
Момичета, още преди около 2 часа редактирах началото и прибавих линк към миналата тема. Сега всичко е ок, нали?  Grinning

# 26
  • Мнения: 3 388
Ами нали уж след 15 страници беше отварянето на нова тема?

Сонита, майчинството е 5 месеца /два преди и три след раждането/ - голяма фрегатура, дето се вика. Някои майки излизат един месец преди раждането, за да имат 4 след това, прави се специална доманда в Инпс.  Но аз не съм от тези майки, просто нямам желание да се мъча заради някакви си социални обстоятелства.
После имаш право на още 6, но 30% от заплатата. Можеш да вземеш и изработената си отпуска. Това е в общи линии.

Абсолютна фрегатура! И после защо в Италия не правели бебета!
Аз така или иначе нищо няма да получавам, но си мислех, че ако работех и бях асунта можех да имам привилегии, които явно не се оказват чак такива привилегии .....
А на мен един приятел на мъжа ми, който е архитект и има детенце на около 2 годинки ми каза, че сме имали право на по 300 еуро през последните 3 месеца от бременността. Ако си работеща, ти ги дават към заплатата, ако не -ходиш да си ги вземаш. Има ли такова нещо и знаете ли как стоят нещата?

# 27
  • Мнения: 2 804
До колкото зная трябва да си работила 8 или 15 дни преди да влезеш в задължителното майчинство иначе нямаш право на пари от ИНПС .
По принцип всяка община дава пари за родено дете , но за това трябва да се информираш в общината в която си резидент .
Защото на всякъде е различно .
Аз за Самира , която е родена на 3-02 е трябвало да подам документите до 28 - ми същият месец .
И като не добре осведомена не ми дадоха и стотинка .
За Фатима си подадох документи и другия месец очаквам да ни дадат парите които и се полагат , но колко са не зная .

# 28
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Ами нали уж след 15 страници беше отварянето на нова тема?

Сонита, майчинството е 5 месеца /два преди и три след раждането/ - голяма фрегатура, дето се вика. Някои майки излизат един месец преди раждането, за да имат 4 след това, прави се специална доманда в Инпс.  Но аз не съм от тези майки, просто нямам желание да се мъча заради някакви си социални обстоятелства.
После имаш право на още 6, но 30% от заплатата. Можеш да вземеш и изработената си отпуска. Това е в общи линии.

Абсолютна фрегатура! И после защо в Италия не правели бебета!
Аз така или иначе нищо няма да получавам, но си мислех, че ако работех и бях асунта можех да имам привилегии, които явно не се оказват чак такива привилегии .....
А на мен един приятел на мъжа ми, който е архитект и има детенце на около 2 годинки ми каза, че сме имали право на по 300 еуро през последните 3 месеца от бременността. Ако си работеща, ти ги дават към заплатата, ако не -ходиш да си ги вземаш. Има ли такова нещо и знаете ли как стоят нещата?

за първи път 4увам такова неЩо.
До колкото зная трябва да си работила 8 или 15 дни преди да влезеш в задължителното майчинство иначе нямаш право на пари от ИНПС .
По принцип всяка община дава пари за родено дете , но за това трябва да се информираш в общината в която си резидент .
Защото на всякъде е различно .
Аз за Самира , която е родена на 3-02 е трябвало да подам документите до 28 - ми същият месец .
И като не добре осведомена не ми дадоха и стотинка .
За Фатима си подадох документи и другия месец очаквам да ни дадат парите които и се полагат , но колко са не зная .


само ако доходите на семейството са мнооого ниски (практи4ески невъзможно, ако и двамата работят, доста трудно дори и ако работи само единият Rolling Eyes)

# 29
  • Мнения: 2 804
Ми при нас работи само единият !
Трябваше да представя ИЗЕЕ направено от ЧИЗЛ , че сме с нисък редит .
То не , че е така де щото шефа му плаща повече , но това са подробнасти .

Общи условия

Активация на акаунт