Женска консултация в друг град

  • 312
  • 6
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 536
Здравейте мами,

Нямам идея дали е за тук темата, но отговора ме вълнува понеже не мога да намеря конкретна информация, а времето си минава.

Та аз съм от Варна, по любов се преместих в София и сега чакаме бебе (10 г.с.) вече ходих на първични прегледи всичко е потвърдено, но за женската консултация ми казаха, че трябва да си сменя адресната регистрация да е в София за да мога  да се запиша и да се водя тук.

Въпроса ми е това нужно ли е наистина или трябва само да си сменя личния лекар и смятаната на адрес и лични документи не е необходима?

Благодаря предварително за помощта и информацията.
Хубав и ползотворен ден!

# 1
  • Мнения: 4 065
Личния лекар не можеш да го смениш без адресна регистрация в дадения град. Не е задължително да сменяш постоянния адрес по лична карта, можеш да смениш само настоящия адрес.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 536
Личния лекар не можеш да го смениш без адресна регистрация в дадения град. Не е задължително да сменяш постоянния адрес по лична карта, можеш да смениш само настоящия адрес.

Благодаря за отговора. И ако сменя личния би трябвало да няма проблем с женската консултация?

# 3
  • Мнения: 3 787
Изобщо не е нужно да сменяш каквото и да било.
Женската консултация няма нищо общо с адресната регистрация. Личният лекар ще ти издаде нужното направление за вписване в програма “Майчино здравеопазване”, а ти ще го занесеш на АГ, която си избрала. Няма никакво значение в кой град.
Аз се следих в друг град и нищо не съм сменяла. Реално няма и какво да се сменя, защото си живея в градът по лична карта, но при нас няма читави лекари. Много бъдещи мами от по-малки градове пътуват до други места за консултации.

# 4
  • Мнения: 6 791
Личният лекар издава направление, направлението можете да ползвате при всеки АГ работещ със ЗК. От кой град сте няма значение.
Има клиники и лекари, които се правят на интересни и приемат само направления помежду си. Например моята ЛЛ се опитваше да ме убеди, че като ми издаде направление трябва да отида при АГ работещ в същата клиника. Това е ако мине номера, нямат основание.

# 5
  • Мнения: 2 531
За женската консултация с първата ми бременност дори и не личният ми лекар издаде направлението. Бях се записала при него месеци по-рано и също толкова време не го открих на работното му място. Накрая по телефона си теглихме взаимно по една майна и на следващото ми прибиране в родния град отидох при бившата лична, която ми издаде направление. Бях вече 16 г.с. После се следях в София.
Като с всяко направление е. Издава се са специалист, не по район.

Последна редакция: ср, 12 юли 2023, 22:38 от Enter Sandman

# 6
  • Мнения: 1 065
Аз също се преместих и следях, в друг град. Не е нужно да сменяш адрес по лична карта, просто направи временна регистрация. Аз съм с такава от 5г

Общи условия

Активация на акаунт