за 25 годишните и не само за тях

  • 9 619
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 109
Съобрази се единствено с кожата си.Аз ще  съм на 32 след 2мес. рядко използвам овлажняващи кремчета,а понякога и готови маски за лице.Но аз и имам такава кожа,все още не ми е нужно да ги ползвам ежедневно.

# 16
  • Мнения: 2 147
Здравейте момичета,възползвам се от ......"и не само за тях",защото съм на 41 Hug и мога да кажа ,че добре изглеждам(да не прозвучи нескромно) Embarassed,та по въпроса :
Много е важно почистването на лицето всяка вечер ,храненето ,съня ,пушенето и употребата на алкохол,стреса (тази дума сега е модерна)и тогава кремчето!!!!
Разбира се за по младичките по леки  и с напредване на възрастта "тежката артилерия" newsm78

# 17
  • Мнения: 8 505
Аз съм на 27 и ползвам съвсем обикновен крем за лице, само че е с UV Mr. Green. Иначе само за около очи ползвам крем , който е : За първите бръчици. Мисля , че това е напълно достатъчно Naughty.

Абсолютно същия случай съм и аз.
Не мисля обаче,че има определена възрастова граница за започването на кремовете против бръчки,кожата сама си показва кога има нужда-при някои по-рано,при други-по-късно.Разбира се,това съвсем не означава първо да се сбръчкаме,а после да чакаме някакъв крем да сътвори чудо.

# 18
  • Мнения: 2 492
Water Fairy, остави ги т.нар. консултантки, нали знаеш, че напоследък максимата е "да продадем по-скъпия продукт".
Напълно си права, че колкото по-рано се третира кожата с концентрирани продукти, толкова по-малко реагира на третиране в по-късна възраст, а освен това намалява собственото си въпроизводство,когато отвън и се привнасят множествоп активни съставки.
Като цяло, ако нямаш още бръчици, трябва да се насочиш към проукти, които поддържат кожата добре хидратирана, за да не губи еластичност. Продукти с колаген и малки количества хиалуронова киселина, с превес на екстракти, са подходящи до около 30 годишна възраст точно с тази цел. Противно на погрешните мнения, че колагенът е "тежка артилерия", истината е, че това, което той прави е не да прибавя колаген в клетките (това е мноооого далеч от истината  Mr. Green ), а да подобрява обменните процеси и да овлажнява добре. Wink
Можеш по-скоро да се ориентираш към хидратиращи маски за лице 1-2 пъти седмично, отколкото особено хранителни кремове. За да запазиш кожата си по-дълго свежа и млада, лятото не пропускай продуктите с фактор, спф 15 е достатъчен в средно-статистическия случай, освен, ако кожата не е предразположена към пигментации. Например, ще ти предложа няколко продукта като пример:
- Мисля, че Олиго 25 не беше нищо особено катот състав, а точно поддържаща емулсийка ... Май някъде му имах състава  Thinking Ако имаш време, може да ми го препишеш (този на латински) и ще ти кажа.
- Например можеш да използваш една от тези 2 маски на AVON - Хидратираща - Бразилска дъждовна гора (СПА) или Хидратираща с алое и авокадо, от зеленичките серии.
- на AVON серумът с бял чай (но този в помпичката, а не в ампулките) ще ти се отрази добре също като поддържаща серия Simple Smile
- наш продукт (Талодерма  Blush ) - бих ти препоръчала Нощният ни крем около очи за цяло лице, тъй като е с екстракти и Ихтиоколаген, без съществени мазнини, заради областта около очите, и е особено подходящ.
- Ройбос Лечител - околоочен гел с Ройбос (само в магазините на Лечител) - на цяло лице, вкл. очички, под другите продукти за лице Simple Smile Направо е   bouquet
И така например ....
И каквото и да си избереш - ако все още нямаш нужда от агресивна козметика, просто не я използвай! Това, че Венета Райкова използва дневен, нощен и около очи пр/в бръчки от 21 годишна показва или,че е имала нужда Wink, или че е прекалено ужасена от истината, че един ден всички поостаряваме, или че си е нямала никаква представа как да постъпи.
Също така, почистващи маска от хума и някакво етерично масло (негов дермален разтвор) , НО според типа кожа, задължително!, са много благотворни и помагат на кожата да се запази за по-дълго млада.  Hug

  bouquet кожа и всичко добро!

Благодаря ти за изчерпателния отговор !
Явно обичаш козметиката , колкото и аз ... много  Hug
Почти всичките неща , които си изредила съм ползвала , без крема на Талодерма .
Моята кожа е нормална към смесена и си се грижа много съвестно за нея .
Маски три пъти седмично , задължително разгримирвам добре с подходящи продукти - в момента ползвам измиващият гел на Виши в синята тубичка и дегримьор на Лореал за очи - и от двете съм доволна много .
Сутрин също мия лицето с гела , независимо , че вечерта съм се почистила . Веднага мажа с крем , от последния бях много доволна , този на Юсерин - Хидро Баланс .
Кожата ми стана много мекичка и то си й личи , че е добре хидратирана .
Нямам бръчки , досега не съм видяла нито една , даже и мимически .
Това може и да е ген , майка ми е на 60 г и всеки път , като каже , че е на толкова започва едно дивене ... ама как , аз не ти давам , повече от 45  Laughing!!!
Дано съм се метнала на нея !
НО това само времето ще покаже .
А за крема на Виши , знам , че е лек , но реших да разнообразя след 3 месеца на Юсерин , за да не свикне кожата .

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 1 742
Аз съм на 29г и ползвам крем против бръчки само за околоочния контур и мисля,че това е зоната на която първо трябва да се обърне внимание.Както някой каза по-горе принципно от там започва остаряването.Но според мен не трябва да се гледат толкова стриктно годините,а състоянието на кожата и при първите признаци да се реагира.

# 20
  • Мнения: 13
Зависи много от типа кожа. при сухата първити бръчки се появяват по-рано, отколкото при мазната. Аз съм с мазна кожа и все още съм само на хидратант. Около очите, обаче мажа сериозно. Както беше казал някой по-горе с тях компромис не се прави. Мисля, че най-важното е кожата да бъде добре хидратирана, тогава и бръчките се забавят.

# 21
  • Мнения: 6 713
Така почти на 25 г. съм и всеки път  тръгна ли да си купувам крем за лице ми препоръчват , някоя от сериите против бръчки !!! Rolling Eyes
 Twisted EvilИ всеки път следва един спор с продавачки / аптекарки на тема " Нужно ли е да се мажеш с нещо толкова силно , ако кожата ти видимо няма никакви признаци на стареене и не е ли по - добре да поотложиш тежката артилерия , за времето когато найстина ще ти трябва " !

Рано е за кремове против бръчки. И аз съм на 25 и не ползвам такива кремове. Ползвала съм Авен, Виши и сега един крем на Рок. Много е приятен като консистенция, но има малко специфичен аромат и леко ме дразни.

# 22
  • Мнения: 3 647
 Twisted Evil "дай да им набутаме най-скъпото" е мотото на повечето "консултанти"
имам позната, която държи парфюмерийка и винаги започва с теорията че трябва да се започне от  рано
бля бля бля
на  24 съм и досега крем за бръчки не съм и няма и да ползвам
единствено зимата ползвам против студ

 

# 23
  • София
  • Мнения: 5 605
Аз съм на 26г. и сега за първи път си купих крем за около очи,който е против бръчки на Диор.Страхотно ми пасва!
Да и аз така. Само че съм на 27. А иначе използвам съвсем леки овлажняващи кремове. До сега не съм си купувала крем срещу бръчки. Наистина мисля, че ми е още рано. Но и аз се карам всеки път с продавачките за това.

# 24
  • Мнения: 19
НА 25 СЪМ И СЛЕД КАТО РОДИХ "ВЛЯЗОХ В ПУБЕРТЕТА " И С КАКЪВ КРЕМ ДА СЕ МАЖА СЛЕД КАТО ЧАК СЕГА ЗАПОЧНАХА ДА МИ ИЗБИВА АКНЕТО ДО СЕГА ПОЛЗВАХ ГАРНИЕР А СЕГА НАКЪДЕ?

# 25
  • Мнения: 1 455
Ох момичета завиждам ви Sad.Аз тази година правя 25год.,но на челото забелязвам,че се очертава една бръчка,а и една мимическа си имам Thinking Но като отидох в нашата много добре заредена аптека да си купя крем срещу бръчки,ме разубедиха.Направо ми каза,че ми е рано и ме отказа.Сега не знам какво да купувам. newsm78

# 26
  • Варна
  • Мнения: 917
А какво ви е мнението за Nivea Visage Acua Beauty i Winter Intensive Face Cream на Avon? И за Талодерма чета хубави неща тук, къде се продават в София?

# 27
  • Мнения: 936
На 28 съм, не съм и нямам намерение да използвам крем против бръчки засега.

# 28
  • София
  • Мнения: 9 483
- на AVON серумът с бял чай (но този в помпичката, а не в ампулките) ще ти се отрази добре също като поддържаща серия Simple Smile
Точно този серум, пък, не бих го препоръчала на никой!  Stop Това е антипродукта ми от козметиката за миналата година. Naughty
По-сигурно средство да си изсушиш кожата няма. гарантирано. А, освен всичко, друго е бъкан с алкохол. Т.е. нищо добро няма в себе си като състав. Опъва, дърпа и сърби съответно след като попие. Отврат- пълна е тоя серум!

А иначе по темата: аз съм на принципа за превенцията. Т.е. сега е подходящо време за превенция на кожата на лицето ти. Разбира се, трябва да пробваш-за да прецениш дали е добре за твоята кожа. Защото прехваленият крем на твоята приятелка, например, може да се окаже неподходящ за теб. Wink


Апропо: Някой маже ли се с крем против стрии, след като ги е получил? Wink

А и друго има: няма по-добър крем за лицето, от.... хубавите гени. Peace

# 29
  • Мнения: 1 254
А какво ви е мнението за Nivea Visage Acua Beauty i Winter Intensive Face Cream на Avon? И за Талодерма чета хубави неща тук, къде се продават в София?

Талодерма  Peace
дрогерии Лечител (вкл. централни хали)
Ади магазин - бул. Цар Борис, 359
и 2рият такъв на руското пазарче в Люлин,
аптеки Марешки/Санита в страната,
аптеки, които зареждат от Либра АД.

 Sunglasses




Точно този серум, пък, не бих го препоръчала на никой!  Stop Това е антипродукта ми от козметиката за миналата година. Naughty
По-сигурно средство да си изсушиш кожата няма. гарантирано. А, освен всичко, друго е бъкан с алкохол. Т.е. нищо добро няма в себе си като състав. Опъва, дърпа и сърби съответно след като попие. Отврат- пълна е тоя серум!


аа, копченце, мила, не съм му доскивала алкохола в състава  newsm78 , но право да ти кажа, подозирам, че е част от съставка ... Не се изразявам правилно в момента, но това, което искам да кажа е, че при изписването на състава, ингредиент (например емулгатор от 2-3 съставки) който е съставен се изписва не с търговското си наименование, а със съставките една по една, със запетайка. Иначе -серумът е с Хиалуронова киселина, мила! Гарантирам! А опъването (може да е от адстрингентното действие на алкохола, разбира се  Peace ) по принцип се усеща при по-сухи кожи, поради ефектът на наливането на кожата с вода от задържащия ефект на хиалуроновата киселина и кожата "подпухва и бухва"  Mr. Green един вид и дава усещането за изпъване. И ако няма повечко мазнинки в продукта - не е изключено точно това неприятно усещане на опъване и сърбеж. Те лифтинг серумите използват и този похват, между другото. Но, права си - при сухи кожи би бил проблем по-вероятно, но мисля, че щом мадамата няма бръчки все още, то не ще да е със суха кожа Wink
 Heart Eyes  Hug

Последна редакция: чт, 18 яну 2007, 15:26 от Vesi - Thalloderma

Общи условия

Активация на акаунт