Вдигане на кръвно и желание за бебе

  • 303
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 97
Здравейте.
Имаме едно детенце ,но много искаме второ . С първата бременност вдигах кръвно към 140/80. В началото на бременността беше ниско . 100 и понякога 110 . Но после рязко започнах са вдигам . Влизах в болница  и накрая родих със спешно секцио в началото на 8ми месец .

Сега не съм бременна.  При лекар кръвното ми последно беше нормално , но понякога когато съм у дома и се притесня за нещо го вдигам пак . Не пия хапчета . Лекарите не смятат , че има нужда . Казват ,че е на нервна почва .
Сега от близо седмица го меря всеки ден защото мислехме от другия месец да започнем с опитите. Няколко дни 110 /60 . Напълно нормално.  И днес ме заболя главата . Меря кръвното 130/70 . След 10 мин. падна на 120 .  После пак 130 . Мъжа ми си дойде ...Мери той 110 .
Желанието ми за бебе рязко спадна и се замени със страх отново . Изплуваха спомени от миналата бременност. Знам колко опасно е да се вдига кръвно при бременност и знам ,че съм предразположена към това. 
Сърцето ми е свито ... не знам как да сторя . Нямам как да направя крачка за бебе в момента с тези притеснения .

Има ли жени с високо кръвно преди да забременеят ? Как се справиха по време на бременността?

# 1
  • Мнения: 3 902
Идете на читав кардиолог, ще
Ви сложат Холтер. По начина, по който мерите кръвното не е коректно. Кръвно се мери сутрин и вечер, в покой, след ставане и преди лягане. Кратка почивка, в седнало положение, апаратът на една и съща ръка, краката не се кръстосват и не се говори. Ако седите и го дебнете, неминуемо ще играе. Ако го мерите след тичане ще е високо. Не се мери 100пъти през няколко минути, защото тогава играе психиката. Написах условията за мерене.

Аз съм с високо кръвно от 20 годишна, имам две успешни бременности, инвитро. С първата вдигнах много леко кръвно, но бях с висок пулс. С втората още в 8ма бях с кръвно 180. Имах и ужасяващо много стрес и съпътстващи проблеми. Едното ми дете е родено в 40+1, спешно секцио. Второто е 38+5, планово секцио. Цяла бременност положението беше на ръба и е чудо, че стигах до 9м. И не е кръвното проблемът. С добър кардиолог, следене и терапия няма причина да има изобщо проблем.

# 2
  • Мнения: 1 624
Три бременности изкарах с високо кръвно. Не, не се ядосваш и това е. Не го допускаш и край. От първия път в който започнеш вдигане на кръвно по време на бременност вече разбира се консултирала се с кардиолог, се пият хапчета по схема. И това е. Късмет.

# 3
  • Мнения: 250
С първата бременност направих прееклампсия - за щастие всичко беше наред с мен и дъщеря ми. Родих в началото на 9 месец със 150 на 100, но около седмица след това се нормализира и повече не съм вдигала кръвно. 4 месеца след като родих забременях непланирано и първото нещо, което си помислих, е, че ще вдигна отново кръвно. Този път обаче ми изписаха аспирин протект и кръвното беше в норми. Имах други проблеми, но кръвното до края си беше около 110 на 70. При мен прееклампсията не се повтори, но разбирам напълно страховете ви.

Последна редакция: нд, 16 юли 2023, 02:19 от dimi_

Общи условия

Активация на акаунт