СМГ "Паисий Хилендарски" - тема 14

  • 52 182
  • 644
  •   1
Отговори
# 540
  • В офиса
  • Мнения: 4 033
Дания, как реши, че понеже сте без връзки, ще стане това. Ми, доста сме без връзки. Даже си мисля, че миналата година точно някои от връзкарите сами са се прецакали, защото подозирам, че са писали/казали/натиснали да са при Костов, от училището така и са направили класовете, но после Костов напуска, идва Бойчева и сега четем тук воя им.

Виж, два часа на ден в път е много. Когато са първа смяна, ще означава излизане от вкъщи в 6:15-6:30, ставане преди 6, което е огромно натоварване.

Аз на твое място бих (живот и здраве, ако ви приемат) питала старото училище как стои въпросът с връщането обратно в първия месец на учебната година, ако нещо толкова не ви хареса. Обикновено училищата си се гордеят със "силните" деца и може да са отворени за такъв вариант. Поне аз така мисля.

# 541
  • Мнения: 29 910
Как точно ще се ориентират за едни месец? Минимум първия срок.
Ако пътуването им е решаващо в избора, то наистина не са за СМГ. Деца пътуват всеки ден от къде ли не, само и само да са там.
Плюс това повечето деца ги карат особено сутрин. От който и квартал на София  до центъра е половин час сутрин, понеже няма задръстване.

Два часа път на ден не е много, ако е с ГТ, по един час в посока, което си е дори нормално. Е, ако иска да е на 10 мин от училището.......

# 542
  • Мнения: 7 128
Сигурно Hope for Two има някаква идея защо не малко деца от випуска на нейното вече не са в ПЧМГ.
Къси клечки има навсякъде. Или пък има разминаване в очакванията. Или се случват лоши преценки, когато се изхожда от чужд опит.
Аз съм тъжна, ако наистина Симеонов е решил да се пенсионира. Силно харизматичен човек е.
А как се подбират нови на мяктото на напуснали и пенсионирани? С кражба от друго училище (г-н Костов е кражба от НПМГ и някак не му се получава да пуска котва на едно място), или са бивши възпитаници на училището (най-доброто, което може да се случи за едно подобно училище - при петокласниците са две такива млади дами, но и г-н Ангелов, който вече има един випуск в практиката си). В три от четирите години на моето дете в училището, в часовете влизат стажанти. В моите очи да бъдеш ментор на бъдещи учители в средата на точно това училище е страшно ценно нещо. След завършването битките за медали приключват, но това се мултиплицира.
Много щастие на абитуриентите. Изглеждаха ми като много приятен випуск. Може би роля за това имат и класните им ръководители.

# 543
  • Мнения: 41 645
Аз не съм сигурна дали и Минчева ще вземе петокласници, защото няма време да ги изведе до 12 клас. Има вариант да вземе осмокласници, или пък пети клас, но само до някъде? А за мен Минчева е даже по-добре от Симеонов, който е много харизматичен и завладява децата, но не може да ги обгрижва и да даде на всички най-доброто.

# 544
  • Мнения: 9 822
Не забравяйте, че ще има и нов директор, може стратегията да е различна.

# 545
  • В офиса
  • Мнения: 4 033
Два часа път на ден не е много, ако е с ГТ, по един час в посока, което си е дори нормално. Е, ако иска да е на 10 мин от училището.......
Не знам дали пишеш от личен опит. Два часа е много. Особено ако това значи ставане в 5:30 сутрин. И родителите не винаги (могат да) са шофьори на децата си. Казвам просто да се има предвид, че уморява. Мечтая за едносменен режим и започване поне в 8:30, но никога няма да стане.

# 546
  • Мнения: 7 128
Не мисля, че е проблем да вземе петокласници (не знам колко години й остават до пенсионната възраст, но впечатлението ми за нея е, че е много активен и много деен човек). В сходна ситуация и други учители, които сигурно ще изведат до 12-ти клас сегашните си ученици.

# 547
  • Мнения: 29 910
Два часа на ден, означава 1 час в посока.
Когато бях ученичка, пътувах повече, за да уча, където искам. Ако пътуването им е проблем и решаващ фактор, то явно наистина нямат достатъчно стимул и желание за там.
Едносменен режим в повечето училища в София просто няма как да се случи.

И, да, от личен опит говоря. Вечер са до 19,10, моят се прибира 20-20,15 с метрото.

# 548
  • Мнения: 9 822
До дете е. Някои просто се уморяват по-лесно. Трябва за всяко дете да се преценява поотделно.

# 549
  • В офиса
  • Мнения: 4 033
Вечер е лесно. Моята сега се прибира в 9, защото се разхождат. Сутрин е тегаво с ранното ставане. Това са и спомените на голямата, колко е мразила първа смяна. Няма връзка с това колко иска да учи човек някъде. Моята малката сама реши да кандидатства и почти сама се подготви. Аз предпочитах старото й училище. За него ставаше в 8 и започваше първи час в 8:40.
И да, до дете е. Ние вкъщи в 5:30-6:00 не можем да ставаме.
Само отварям скоба за потенциален минус, който отстрани може да не се види.

# 550
  • Мнения: 26
Не забравяйте, че ще има и нов директор, може стратегията да е различна.

Чак нов директор няма да има преди да се проведе конкурс за позицията. А дотогава нова стратегия от временно изпълняващ ще е най- малкото неочаквано.Laughing

За съжаление освен директора и евентуално Симеонов, за добро или лошо се носи мълвата че и Узунова и Рачева напускат, а може и Бойчева да се смили над децата (това последното се е само романтична мечта засега).
Който и да поеме директорската позиция ще трябва ударно да се мята на въртележката!

# 551
  • Мнения: 8 321
Сигурно Hope for Two има някаква идея защо не малко деца от випуска на нейното вече не са в ПЧМГ.

Тази пък глупост по какъв повод я изпляска? Simple Smile
В ПЧМГ няма фанатизъм на тема математика и по-голямата част от децата използват училището като трамплин за гимназия. Има доста е АК /чудесни математици/, които никога не са се целели в СМГ. Има деца в испанската, немската, НПМГ и други.

Но това какво помигна на потребителя, дето го изядихте с парцалите?

# 552
  • Мнения: 29 910
Защо се приема, че сме "изяли някого с парцалите". Отговарям напълно нормално на госпожата, че първо, МзВ не е минал, а пилците се броят наесен, второ, не мога да ѝ разбера логиката за това, че била без връзки. Какви точно връзки се изискват, пак не е ясно.
А, ако смята, че не си струва пътуването до училище, значи наистина нямат достатъчно мотивация.

# 553
  • Мнения: 772
Доколкото разбрах от предните постове схемата е учителите от 12-ти клас сега да слязат на 5-ти ? И че единият от тях г-н Симеонов се пенсионира и съответно няма да е с децата.  Някой има ли идея кой ще го замести ? От друг випуск или нов учител ? Как се случват нещата ?Другите които продължават доколкото разбирам са добри ?
Още по-старите мнения за късите клечки ни побутват към НПМГ и ПЧМГ когато има такава неизвестност Simple Smile
На въпросите няма кой да Ви отговори. Ако изборът Ви е НПМГ и това Ви дава имагинерна сигурност, много деца ще са щастливи. Ако прочетете за надплановия прием на петокласници през текущата година и за този по време на управлението на Ушагелов в СМГ, неизвестността по повод заместника на Симеонов, ще Ви се стори малък проблем. Или поне за мен би бил такъв.
В ПЧМГ едната от учителките по математика, която ще поеме випуска е Светлана Илионова. Прекрасна, всеотдайна и изключително отзивчива.
Моето дете можеше да е стипендиант в ПЧМГ, но неговият избор беше СМГ. Заради училището и Костов. За радост не попадна при Бойчева (нямам лични наблюдения, само предубеждения). За съжаление, наше и негово, не попадна и при Костов.
В СМГ в момента също няма фанатизъм на тема математика. За някои за добро, за други не дотам. Политика на училището, както знаете текущият директор е историк, е да няма паралелки изцяло с топ състезатели. Ще разберем след няколко месеца накъде ще поеме училището.
За Рачева се чуват и други слухове, които не звучат толкова оптимистично  Sad. За Узунова нямах представа, но количеството домашни, които дава, кара децата от нейната група да се чувстват леко прецакани в сравнение с другата група.
До момента не съм чула масовото желание на децата от ПЧМГ, след 7 клас, да е СМГ, независимо че повечето имат достатъчен бал за прием. По-скоро е АК или ПЧМГ.

Последна редакция: сб, 11 май 2024, 03:22 от silan

# 554
  • Мнения: 7 128
Сигурно Hope for Two има някаква идея защо не малко деца от випуска на нейното вече не са в ПЧМГ.

Тази пък глупост по какъв повод я изпляска? Simple Smile
В ПЧМГ няма фанатизъм на тема математика и по-голямата част от децата използват училището като трамплин за гимназия. Има доста е АК /чудесни математици/, които никога не са се целели в СМГ. Има деца в испанската, немската, НПМГ и други.

Но това какво помигна на потребителя, дето го изядихте с парцалите?
Извинявай, ако неправилно съм те разбрала на други места с твои коментари в теми, които следя, но ги насложих и към мнения на други хора, които са разочаровани от някакво лошо развило се отношение към техните деца. И е заради късите клечки, на които може да се попадне навсякъде при определени ситуации.
И да. На Дани7 въпроса не знам защо провокира отговорите, които отнесе.
Дописвам относно мненията за учителите. По колко различен начин ги приемаме ние. Аз съм казвала и преди, че за мен Рачева не е проблем за училището. Най-добрият напредък за дете, което никога не беше програмирало, беше с нея. За ИТ - за този един час седмично, който имат, Узунова дава страшно добра основа по предмета. И извън училището децата ще ползват наученото с нея. В пети и шести клас в едната група загубиха две години в нищоправене.

Последна редакция: пт, 10 май 2024, 21:04 от рони

Общи условия

Активация на акаунт