Едно вапросче към майките с богат опит

  • 1 546
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 713
Да не би да е гладен? Мойта дъщеря го правеше това до 3 г и продължава да го прави ако не е яла добре през деня, пропуснала е едно ядене или е в някакъв период на израстване/тъпче се през деня за световно, но пак е гладна и се събужда през нощта/, а и ако е била много активна физически през деня и уморена да яде достатъчно на вечеря.
След като спрях да я кърмя, тя започна да се събужда понякога с рев и да идва при мен, като я питам какво има, нищо не казва, само се гуши, докато ме светна, че е гладна. Докато я кърмех беше лесно, последно кърмене преди да заспи и готово. Тогава пък се събуждаше от никнещи зъби и запушен нос Twisted Evil.
Сега и давам грозде и малки бисквитки преди да я сложа да спи или каквото там си пожелае, дори сладолед, докато и чета приказките и вечерята и е 30 мин по-късно от преди. Четох, че като ти падне кръвната захар и някакъв си там хормон не ти позволява да заспиш.
Отгоре на всичкото трябваше и продължавам да и обяснявам, че като си гладен - ядеш, а като си жаден - пиеш, защото диването бърка жажда с глад. Пришки ми излезнаха на устата.
И въпреки всичко, тя продължава да си мисли, че като си напълни стомахчето със сок и готово. Да ама пак рев през нощта ако е била гладна и не е хапнала при последната възможност преди да си легне ами само се е наляла със сок. Затова не иска вода, не е жадна. Иска сок, че е по-лесно и сладичко. Такива работи при нас.

# 16
  • Burgas
  • Мнения: 92
Благодаря ви, много за добрите съвети!   bowuu Тази вечер се опитах да спрем със соковете, като използвах някои от съветите ви. Hug
Малко поплака през ноща, но мисля ,че  беше даже много леко щом таткото успя да се наспи Joy Вечерта самичък си изхвърли шишето в кофата за боклук, като казахме, че на чичкото ще му трябва повече. През ноща го търси на няколо пъти, но му казвах, че чичкото го е взел. Искаше сок или вода, а аз му давах чашка с вода, но той така и на пи . Плачеше мъничко и после заспиваше. Мисля ,че имах голям успех тази нощ, но ще видим как ще е после. Дано да се откаже  бързо и без много сълзи. newsm17

# 17
  • Мнения: 15 619
Браво!  bouquet
Радвам се. Hug
Дано да се успокои милото!

# 18
  • Мнения: 2 502
и при моите синове имаше такъв проблем, малкия и сега си се буди ,макър ,че е на 3 и нещо години ,постоянно бълнува ,преживява това ,което прави през деня ,

върти се ,мрънка ,когато ме се пишка ,започва едно въртене и мрънкане ,и аз го вдигам да пишка, даже тази нощ малко закъснях и той песнал в слипчето малко ,след това си се изпишка в гърнето ,ноне се буди сам да каже
също когато му е топло, се върти и мрънчи

да не би и при вас да е така ?

# 19
  • Мнения: 3 164
При дъщеря ми нощното пиене на течности/и голямото пикаене/ спря когато и махнах шишето с биберона/и не предложих неразливаща чаша напр./. Да се пие от  обикновена чаша се оказа твърде скучно за нея и така си регулира приема на течности  до наистина необходимите. Преди това пиеше по навик, ей тъй да има нещо в устата и.

 Grinning Peace същото и при моя голям син-с махането на шиши с биберон и спря да се буди за каквото и да е.Тогава беше около 1г8м.Но с малкия  в момента имам същият проблем, но със сукане...да не ви казвам на колко е години, че ме е срам веч Crazy

# 20
  • Burgas
  • Мнения: 92
Хапва си хубаво,  newsm10даже на вечеря най-много яде, а за топлината в стаята newsm12 според мен е нормална 25-26, дори съм чувала ,че момчетата не обичали да спят на много топло. Той много често през ноща се открива и аз ставам да го завивам , и така и се буди( много лек сън има). Всякакъв шум е в състояние да го събуди.  Cry На нова година заспа едва към 1h. , защото под нас музиката беше много силна. #2gunfire
Много неща му влияят на съня и ще се опитам тези които мога да ги премахна- като започна със шишето.

# 21
 smile3504 Misc Baby Bottle Two Heartsсинат ми сащо до никое време пиеше с шишето по цяла нощ не се притеснявай всичко с времето най-добре го прилъжи че сте забравили някаде шишето и му давай да пие от чаша естествено се зареди с много нерви за няколко дни

# 22
  • 42.016399,23.101179
  • Мнения: 259
mam_adi дечицата са ни на една и съща възраст и ние бяхме със същия проблем до съвсем скоро, надявам се Embarassed. Но мисля че решението е  точно както Shoni и Flash* с махането нашишето. Освен това при нас помага и многото говорене че вече е голяма и само бебетата пият мляко и сокчета нощно време. Изброявам и всички нейни приятелчета и  и обяснявам как никой от тях не пие нощно време. Преди няколко месеца сама си хвърли в кошчето шишето с биберона, аз обаче и предложих неразливаща се чаша и непроменихме кой знае колоко положението, добреди няколко дни когато отново памперса и беше пропуснал и аз реших че вече е достатъчно голяма за да спрем. Сега и предлагам само обикновенна чаша със  сок, но не и харесва изобщо и на нея че трябва да се изправя за да отпие от нея и вече няколко вечери се буди само по веднъж, което е голям напредък. Laughing
Успех!!!

# 23
  • Burgas
  • Мнения: 92
Благодаря на всички мами за подкрепата и съветите! Вече имаме наистина напредък Laughing Малко трудно заспиваме, но поне се буди само веднъж и то сутрин към 5h. "marci" права си за това, че трябва да им обясняваш ,че са вече големи и само бебетата пият от шишета. Това наистина действа.  Wink Мислех, че все още не може да разбере всичко което му казвам, но  виждам , че вече дори да не приказва добре , разбира всичко.  Joy

# 24
  • Мнения: 814
Имах подобен проблем с дъщеря ми, тя не се будеше нощем за сок или мляко, но задължително след вечеря до двегодишна възраст, при лягане  си искаше шишето с кисело мляко и биба   Misc Baby Bottle, отворът на която беше станал толкова голям, че си промушвах пръста. И нито искаше нов биберон, нито се отказваше от млякото в шише. Намерих като вас разрешение в продължителното и упорито разясняване, че мечката в зоопарка има  три мечета и за да ги хани трябва да им даде  биберона си. Отведохме я в зоопарка и тя сама го пусна на мечетата. Не че им послужи   Joy или че беше много редно, но дъщеря ми от този момент спря да реве да заспива с мляко в шише и бебирон.
Просто трябва да се намери начин детето да приеме раздялата с определени навици, но с доста обяснения от страна на родителя. И с упоритост.

# 25
  • Мнения: 86
За мен това си е чист навик, както го свикнеш. Махаш шишето от раз. Ще реве ден, два, седмица, малко ще ви измъчи, но е за негово добро. Тези сокове много ще му развалят зъбките. Моят син също е на 2 годинки, но след като измием зъбите вечер никакви сокове, ако ще да се скъса да реве. започвай да действаш и успех.

Общи условия

Активация на акаунт