пречка ли е домашният любимец за забременяване

  • 2 107
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 457
Ася много ти е сладко котенцето.
По темата аз също имам котка и заблеменях на третия месец. Имам още познати с бебета и домашни любимци и не са имали проблеми, нито по време на бременноста, нито с появата на бебчо

# 16
  • София
  • Мнения: 1 555
Не мисля, че е фатално. Токсоплазмозата се предава от котки. А иначе щом имаш куче ще ти направят изследвания за микоплазма. Прави се като се взима цервикален секрет като за микробиология. Преди да започнем опити си направих,  по съвет на гинеколожката, защото бях живяла с куче 16 години (да почива в мир, мой сладък Бъчко! Praynig), но резултатите бяха отрицателни. Както виждаш и другите не са имали проблем - ако се поддържа добра хигиена, слагат се ваксините и се обезпаразитява.

# 17
  • Мнения: 262
Няма пречка за забременяването ако се спазва добра хигиена. Аз откакто се помня винаги съм живяла с котки и забременях още на 2 месец. Е после идва проблема. Като видях 5 кг. си котарак върху 4 кг. ми син Shocked -!!!!!! Резултат сега котката е на дълго гости на майка ми! Успех в правенето на бебчето. Тренировките са му майката на забременяването luvbed

# 18
  • София
  • Мнения: 1 524
Момичета няма да се повтарям за хигиената и тем подобни неща, аз имам един невероятен сладур - йоркширски териер от 6 години - той даже спи при нас на спалнята , не аз го качих на нея да спи , а милото ми, но факт е че е неотлъчно до мен, върху мен, постоянно ме целува - вече го гоня - абе с две думи голям досадник, но явно никак не ни е попречил в бебеправенето, даже понякога помага - доста комично става като се хване и той Laughing Laughing
http://community.webshots.com/user/meggy16102


asya котето е невероятно сладко, да го намачкаш от мен

# 19
# 20
  • София
  • Мнения: 1 524
Какво не блонди,не на домашните любимци  или не на факта, че не са пречка.

# 21
Да ви кажа от личен опит не зная дали е вредно да имаш животинче у дома при опити за бременност, но зная колко е вредно пак за тия пусти опити да махнеш любимеца от дома си! Имахме разкошна дакелка, по- умно куче не бях виждала, беше ни като детенце, спеше при нас, но аз патката се оставих да ме убедят и я пратих при баща ми. Що рев изревах не е истина! Сега по Коледа избягала, нашите я търсили цяла нощ и на сутринта я намерили прегазена! Изкарахме най-тъжната Коледа, тя беше част от семейството! Изплакахме си очите! И как да забременея! Стреса си оказа влияние. Така, че не зная кое е по-лошо! Зная само, че вече няма да си вземем друго животно каквото и да става! Успех на всички бъдещи мамчета!!!!!

# 22
  • Мнения: 660
Аз пак да кажа... както вече стана ясно - при добри грижи за животното и ако е здраво - няма проблеми. Освен това смятам, че животните са извор само и единствено на положителна енергия. А тя е изключително важна за дом, в който се иска бебе. Цялостната нагласа е мн важна. А и както каза - petia koleva, животното е част от семейството и хич не е лесно да се разделиш с него - чиста проба стрес. Аз бих се чувствала по същия начин, ако трябва да изпратя някъде нашето куче.... Но всеки си решава...
Успех и от мен!  Hug

# 23
  • Мнения: 4
За кучетата разбрах!А за котките да ми кажете нещо?

# 24
  • Мнения: 12
Скъпа petia koleva ,
нали знаеш приказката "Никога не казвай НЕ". Не се заричай така като мене на времето, че няма да си взема друго коте.  Cry съжалявам за кученцето ти, знам какво е. Истината е, че просто ще мине доста време сигурно докато си вземете друго животинче, защото болката е голяма. В момента в който видях котенцето ни и си казах "Как съм живяла без тоя сладур"
meggyv ще го намачкам  Hug , това ми е най-любимото занимание

# 25
  • Мнения: 11 004
За кучетата разбрах!А за котките да ми кажете нещо?

Не е пречка!  Naughty Naughty

# 26
  • Мнения: X
Здравейте!
От познато медицинско лице разбрах, че е възможно съжителството с домашен любимец /в моя случай с чаровна кокерка/ да доведе до заразяване на кръвта с някакъв бацил, който да доведе до пречка в забременяването.
Ако знаете нещо подобно, моля споделете.
Моята позната каза, че би трябвало да ми направят кръвно изследване, но незнам точно към кой да се обърна.

Обикновено повечето медицински лица не гледат кучета и раздават "умни" съвети по принцип. Сестрата при моя личен лекар ми обясни, че куче и дете не се гледали заедно. Медицинското лице, нямаше и представа, че за бременност се пие фолиева киселина, например, така че не слушай приумиците на всеки. За подобен съвет се довери на ветеринар и на гинеколога си, който може да ти направи изследвания, ако те е страх.

Само за справка, моето куче ми е подарък от миналата година. Когато решихме да опитаме за бебе, стана от първия път. Спи ни в краката и е навсякъде с нас. Тя ми дава най-положителните емоции, радва ме и чакам с нетърпение да я видя как ще се разбират с детенце у дома. Когато кучето е здраво, ваксинира се и се обезпаразитява, няма никакви проблеми.

Не слушай съветите на хора, които никога не са гледали или нямат намерение да гледат куче. Те няма как да знаят дали то е полезно или вредно за теб.

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 150
Честно казано тези теми започват да ме ядосват. И кои са пък тези лекари дето казват, че куче или котка са несъвместими с бременност или дете, ами аз ходя вече при 5-6 лекаря и никой не си е позволил да се изцепи по тоя начин, а всички надлежно осведомявам, че си гледам голям, лош, черен котарак. Естествено, че питат дали е обезпаразитен и ваксиниран.... друго няма, за мое си успокоение ходих да си правя и изследване за токсоплазмоза, е останах много очудена, че е отрицателно мислех, че поне съм я преболедувала защото пипам де що срещна кучета и котки /е поне докато не бях бременна/, така че искам да кажа: КОТКИ И КУЧР
ЕТА НЕ ПРЕЧАТ НА ЗАБРЕМЕНЯВАНЕ И ОТГЛЕЖАДНЕ НА ДЕЦА.

Общи условия

Активация на акаунт