За храненето на 2г.деца-количество и предпочитания?

  • 1 991
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 640
Ами,да,явно могат и без закуска солидна , и без вечеря.Каквото и колкото решят. Иначе готвени ястия и аз правя,но не всички ги приема.Пиле с ориз и свинско със зеле,супа топчета и пилешка супа-да,но по малко;хляб не иска заедно с яденето;сандвич печен-да.Радостното е ,че обича плодове-ябълки,портокали,банани и др. На външен вид хич не й личи,че не се храни добре.Аз вече се примирих с положението.Оставям чинията и чакам"котката  сама да дойде при млякото",т.е.инициативата за хранене да дойде от детето.Само дето търпението се изчерпва бързо.
  Стафидите и при нас са на почит,а торти и пасти-не.
Благодаря ви за вниманието и отговорите!

# 16
  • София
  • Мнения: 2 698
Къпинче, и нашето е такава злоядка, много обича маслини, яйце, краставици, да гризе моркови, грейпфрути, портокали и т.н.

До скоро си хапваше макаронки на закуска, явно и омръзнаха, сега яде мюсли, но не го иска с мляко, а сухо. Понякога правя филия с кашкавал на войничета. Но тя просто няма търпение да седи и да яде. От 2-3 месеца се храни права на нормален стол, като голяма част от яденето и е мазане, но все пак постига известни резултати. Нарочно не и давам да суче много, за да яде, но липсата на цица не и отваря апетита.

Нито пък недаването на каквото и да било между яденетата (то ако има нещо ще е солети или бисквити).

На обяд изяжда 2-3 лъжици супа, ако второто е нещо на кубчета, а не кашесто - ще го яде криво-ляво, но ако е пюре - не ще и да опита. Например кремче няма да погледне, но ако и направя бисквитена торта ще си похапне. Следобяд яде банан или някакъв друг плод плюс някоя и друга бисквита, вечерта - боцне тук, боцне там, според мен не се храни добре.

Давам и едно Киди от време на време, но май няма ефект засега. С нещо апетитоотварящо не сте ли пробвали?

Иначе е жизнена, ака по 2 пъти на ден и благодарности на джипката - не ме хока, че детето ми е слабо (9 килограма беше до скоро), успокояваме, че е здрава и жизнена, а и ние с мъжо като сме слаби - какво искаме от детето.

Общи условия

Активация на акаунт