КГБ = Клуб на Готините Баби - 215

  • 26 069
  • 747
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 1 755
Здравейте,момичета!
   Влизам само ,за да ви предложа днешните събития.Нямам сили да коментирам,нито да пиша каквото и да е.Тази сутрин най-после дойдоха да извозят старата дограма и при товаренето счупиха почти всички стъкла точно пред портата.Събраха големите стъкла и ми оставиха дребните.Трябваше да ги събера,защото като дойдат децата ще си срежат гумите на колите,а внуците направо ще се заколят.Но слънцето напече,точно там няма сянка.Играх си два часа,че много трудно става в затревената част на тротоара.Накрая се прибрах плувнала в под,направо се подпалих.Тази вечер,като захлади имам ходене до града,но утре сутрин ще продължа да събирам дребни стъкълца,колкото оризови зрънца.Ох,оплаках ви се...
 
Скрит текст:
1139 г. – Афонсу I побеждава маврите в Битката при Урике и се обявява за крал на Португалия.
1261 г. – Армиите на никейския император Михаил VIII Палеолог завладяват Константинопол и ликвидират Латинската империя, с което е възстановена Византийска империя.
1593 г. – Кралят на Франция Анри IV публично се отрича от протестантството и приема католицизма.
1567 г. – Джеймс VI става крал на Шотландия.
1862 г. – Във Варна тържествено е осветена сградата на Българското централно училище с главен учител Сава Доброплодни.
1869 г. – В Букурещ започва да излиза вестникът на Добродетелната дружина Отечество.
1878 г. – В Пловдив излиза първият брой на вестника Марица, първият български вестник след Освобождението с издател Христо Г. Данов.
1893 г. – Коринтският канал е отворен за морски трафик.
1907 г. – Корея става протекторат на Япония.
1909 г. – Французинът Луи Блерио първи прелита над Ламанша с моноплана Блерио XI за 37 минути.
1916 г. – В САЩ за първи път в света е използван противогаз при спасяването на 32 души, затрупани след експлозия в мина.
1926 г. – Основан е футболен клуб Локомотив Пловдив.
1935 г. – В Москва започва VII конгрес на Коминтерна, на който за генерален секретар е избран Георги Димитров.
1943 г. – Бенито Мусолини е принуден да подаде оставка и крал Виктор Емануил III назначава маршал Бадолио за министър-председател на Италия.
1946 г. – Правителството на Царство България внася в Народното събрание законопроект за референдум за премахване на монархията и за създаване на народна демократична република.
1946 г. – В лагуната на атола Бикини САЩ извършва първия в света подводен ядрен опит.
1968 г. – Папа Павел VI издава енцикликата Humanae Vitae, с която забранява на католиците използването на изкуствени методи (презерватив, противозачатъчни таблетки и др.) за контрол върху забременяването.
1973 г. – Изстрелян е съветският космически апарат Марс 5, който достига планетата Марс през февруари 1974 г.
1978 г. – В Англия е родено първото в света бебе, заченато инвитро.
1982 г. – Лидерът на палестинците Ясер Арафат подписва документ, който приема решението на ООН за правото на съществуване на Израел.
1984 г. – Светлана Савицка става първата жена космонавт, излязла в открития космос.
1995 г. – Радован Караджич и Ратко Младич са обвинени в геноцид, военни престъпления и престъпления срещу човечеството от Международния наказателен трибунал за бивша Югославия.
1996 г. – XXXVII народно събрание приема Закон за националните символи и герба на България.
2000 г. – Самолет Конкорд на Air France катострофира при излитането си от Летище Шарл дьо Гол в Париж, загиват 109 души на борда и 4 на земята.

# 91
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 109
Ениса, трябва непременно да ви запозная с ММ. Той е почитател на Римската история и в къщи имаме една библиотека с книги за Рим. Изгледал е и всички филми, които са направени и пуснати.

# 92
  • Мнения: 18 891
Аз си представих трева, но и да не е в трева, с мотика изстъргваш мястото и пръстта някъде встрани на купчина, дето не се стъпва. Ако има трап или към ъгъл ,стена на ограда ,каквото има подходящо. Няма начин да събереш всичко.  Дано не е на голям терен, но то е станало. Толкова ги чака да се развихрят и скапят нещата , едни работници вече, да ревеш от тях или за тях ,не се знае. Като трябва забий колчета , пръчки около мястото и като дойдат деца и внуци да го почистят, да не  нагазят в него, че бързо става беля. Само това ти е липсвало ,да пълзиш за стъкла.

# 93
  • София
  • Мнения: 3 504
Привет!

"Нинка, стана ми интересна историята на твоята приятелка и се поразрових. Намерих тази статия.
 https://blitz.bg/article/1585
С теб ли е интервюто или е съвпадение на имена?"
Тану, да с мен е интервюто. Доста години минаха, а този ФБ всичко пази.
Аз се обърнах към  редакцията, защото бяха писали, че децата на Гинка  ги е родила Надежда Дженева. Много наши общи познати ми се обадиха и ме помолиха в памет на Гинка да изясня ситуацията.  Изпратих писмо, а тези журналисти само това чакаха. Пресрещаха ме сутрин когато отивах на работа /работих в "Държавна агенция държавен резерв и военновременни запаси/, чакаха във фоайето и охраната не можеше да ги изгони. Агенцията е такава, че се работи със секретни материали и не бива да се мотаят журналисти там. За да престанат да се навъртат там  се съгласих и с интервю. Що годе стана и не съжалявам, въпреки, че журналиста е засилил някой подробности.
Момичета, чета ви. Тези, които са на морето не ги мисля, само малко благородно им завиждам. Ние се приземихме на вилата и ще чакаме хладинка довечера.  Всички, други моля ви, пазете се и не шавъркайте по дворовете и си пестете работата за другите дни, когато ще захладнее. Почивайте на диванаТА,  пазете се, стойте на хладно, пийте много вода и хубав ден ви желая.

# 94
  • София
  • Мнения: 8 477
Привет от наше село! Приятно прохладно е.
Както ви каза ЕНИСА, видяхме се за малко. Този пИятел винаги ме разсмива с приказките си. Баба му има поръчение, докато го няма да не обича никакви други деца. ЕНИСА, пак да те питам - остава ли ти време да записваш бисерите? Ами докато подсмърчаш, вземи, че пиши. Друга работа нямаш. Stuck Out Tongue Winking Eye Видях снимката на момчетата ти. Хубави момчета са!
НИНКА, не ми се отваря статията. Жалко за без време отишлата си млада жена.
ПИПИ, след този юруш в работата, заслужаваш всички екстри, за да си починеш и да заредиш батериите за нови подвизи.
ЯЖКЕ, много ти съчувствам! В тоя пек да се мъчиш... Добре те е посъветвала БОРЯНА. Като дойдат децата ти, нека сложат едно рамо и те. И въпреки големия ти проблем не ни остави без Дела и документи. Благодаря ти, миличка! Heart
ТАНУ, говорим с КАГ, за Родожил или Ровамицин, Пие се по специална схема, а не както другите антибиотици. Ако имаш нужда да си укрепиш поразклатени зъби кажи, ще напиша схемата.
МЕРИАН, преди доста време правих физиотерапия във Военна б-ца. Работеха и след обяд. Сега не знам как е.
ДИДИА, щом туниката се разхожда по морето, значи е харесана. Дано успеем да я видим.
КАССС, видях какво сте постигнали в семеен план. Чудесно семейство. Най-ме впечатли малкия господин с папионката. Бонбонче! Познавам и малкия ти син. Здрави и задружни да сте!!!
Лека и спокойна нощ, момичета!

      Безглаголно за лятото
      Почивка. Лято. Плаж. Море.
      Вълни и ситен пясък.
      Чадър. Хавлия. Фреш. Фрапе.
      Небе в лазурен блясък.
      Копнеж. Съблазън. Свалка. Флирт.
      Девойка с кръшно тяло.
      Фатален поглед. Плам. Магнит.
      И шеметно начало.
      Магичен залез. Нощен бриз.
      И среща там на кея.
      Подарък. Цветенце. Сюрприз —
      за него. И за нея.
      Десерт — сладкишче с крем парфе.
      Усмивка със трапчинки.
      Лек допир. Кожа — кадифе.
      И златни песъчинки.  
      Шикозен бар. И малко кич.
      И джентълмен със дама.
      Мартини. Лед. Секс он дъ бийч*.
      И приказка за двама.
      Пореден ден. И после нощ.
      Живот — като във Рая.
      Поредна нощ. Без пукнат грош.
      И приказка към края.
      Последен ден. Въздишка. Стон.
      Раздяла мълчалива.
      Стар куфар. Опустял перон.
      И истина горчива.
      Емил Боянов
    [/list]

    Последна редакция: вт, 25 юли 2023, 22:49 от Flo 51

    # 95
    • Мнения: 445
    Влизам само да ви кажа добър вечер и лека нощ 🤗
    Яжке, голяма беля е можело да стане, хем някой да пострада от стъклата, хем ти от жегата. Сега как си, освести ли се?
    Нинка, поздравления за внучката и благодаря за интересните неща, които сподели!
    Ох, май ще си лягам. Много ми е изморено. След работа правих домати, 20 компоненти буркани рязано и 10 бебешки настъргано. Готвих и гледах бебо, че не имаха ангажимент. Отделно жегата днес при нас е ма...та си джа...са, няколко русенски журналисти пържили яйце на площада и бяха публикували, 42,2 на сянка.
    О, Фло, тъкмо щях да питам за теб и хоп, направо ме избута 😅
    Казвам ви лека нощ и до утре 😘

    # 96
    • Мнения: 1 244
    Добро утро.
    Влизъм като вихър, ( да вдигна само пердетата в къщичката ни Simple Smile ) и бягам на спорт.
    Днес ще имам доставка Simple Smile на внуче и съм много хепи Simple Smile... Внуче + куче = мнооого добра комбинация ще е  Simple Smile.
    Ако има празнували и непоздравени, поздравявам ги ,,искрено и лично"" - много здрави и много щастливи да са Simple Smile.
    Хайде, със здраве, до следващия път Simple Smile

    # 97
    • София
    • Мнения: 8 477
    Събудих се преди малко. Наспала съм се, отпочинала съм си. Изпих си кафето, сега ще изрежа прецъфтелите рози.
    На внучките започна да им харесва - разходка до площада, люлки, пързалки, сладолед.
    Днес се прибираме.

    # 98
    • Кубрат/ Пишурка
    • Мнения: 4 329
    Вече добър ден!
    Нинка, на мен ми се отвори линка и ми беше много интересно да чета. Не съм знаела никога нищо за личния живот на Кеворкян, но и не съм се интересувала. Уважавам го като журналист, защото е много точен. Жалко за младата жена!
    Яжка, мила, ама как можа баш по горещените да се занимаваш със събиране на стъкла! Те нямаше да избягат до вечерта! Ами ако ти беше станало нещо?!
    Фло, защо бързате да се връщате, щом и на децата им харесва?
    Ениса не я мисля - седи и плаче Joy

    # 99
    • София
    • Мнения: 1 755
    Добър ден!
       Приключих с почистването на стъклата.Не се виждат да блестят на слънцето,дано не е останало някое скрито.За първи път видях да товарят стъкла с кран.Двама души махат с ръце и направляват,вместо да хванат рамката отстрани и да я качат в камиона.Бавно и внимателно щеше да стане за няколко минути.А крана като вдигне и се измести центъра на тежестта,падат от високо и стъклата хвърчат във всички посоки. Прозорците ми са големи-6бр и се образува купчина от счупени стъкла около 20-30см висока в центъра и диаметър около 3м. Но изчистих тротоара от трева и дори го изравних,направо е готов за бетониране.По асфалта на уличното платно дори измих с маркуча накрая.Пих едно кафе на двора и сега съм готова да започвам днешните задачи.
        Касс,не обърнах внимание на гривната на ръката ти на снимката. Гледах господина с червената папионка.Като луксозен бонбон е с нея.Все едно е изваден от скъпа бонбониера.Всички сте много хубави,няма как той да не е.
        Момичета,писали сте за лекарства за кожни болести.Аз препоръчвам прополисова тинктура. Изненадана съм от  действието и.Имах я случайно в един подарък с пчелни продукти и реших да опитам за напуканата кожа на подутия ми крак. После се разрових за информация и се учудих за колко неща помага.   
        Ето,какво се е случило на днешния ден:
    Скрит текст:
    811 г. – В Битката при Върбишкия проход българският кан Крум разгромява войската на византийския император Никифор I, а самият император е убит.
    1529 г. – Испанският конкистадор Франсиско Писаро получава заповед от краля да открие и завоюва Перу за испанската корона.

    Камбаната Царь Колокол
    1730 г. – Императрицата на Русия Анна подписва указ за изливането на най-голямата камбана в света – Цар Камбана.
    1788 г. – Британските колонисти в Австралия основават град Сидни.
    1788 г. – Ню Йорк ратифицира новата конституция и става 11-ият щат на САЩ.
    1803 г. – Във Великобритания е открита първата железопътна линия.
    1847 г. – Либерия става първата африканска колония, придобила независимост.
    1887 г. – Полският евреин Людвик Заменхоф публикува книгата си Международен език, която е първият учебник по изучаване на създадения от него език Есперанто.
    1908 г. – В САЩ се създава Бюро за разузнаване, което през 1935 е преименувано във ФБР.
    1909 г. – Открита е железопътната линия Радомир – Кюстендил (87 км).
    1924 г. – Обявена е обща амнистия за участниците в юнските и септемврийските събития през 1923 г.
    1926 г. – Учредява се Пловдивски Спортклуб
    1940 г. – В Залцбург Адолф Хитлер и Йоахим фон Рибентроп започват преговори последователно с румънския и българския премиер за уговаряне връщането на Южна Добруджа на България.
    1945 г. – В Потсдам, Германия, е обявена Потсдамската декларация.
    1947 г. – Народна република България отправя официална молба към ООН за членство в организацията.
    1947 г. – Американският президент Хари Труман подписва Закона за национална сигурност, с който се създава Централно разузнавателно управление (ЦРУ).
    1956 г. – След като Световната банка отказва да финансира строежа на Асуанската язовирна стена египетският президент Гамал Абдел Насър обявява национализация на Суецкия канал, с което предизвиква международно недоволство.
    1963 г. – При земетресение в Скопие, Югославия загиват 1100 души.
    1965 г. – Обявена е независимостта на държавата Малдиви.
    1971 г. – Програма Аполо: Започва пилотираната мисия Аполо 15 – четвъртата мисия кацнала на Луната, при която за първи път е използван Лунар Роувър и за пръв път е изследвана лунната повърхност извън лунно море.
    1989 г. – Федералния съд на САЩ подвежда под отговорност студента Робърт Морис за разпространяване на първия компютърен червей по интернет.
    1994 г. – Естония и Русия се споразумяват за напускане на руските войски от Естония.
    1995 г. – В Брюксел е подписана конвенцията за създаване на Европейската полицейска агенция Европол.
            Желая ви хубав и щастлив ден!

    # 100
    • Мнения: 1 279
    Привет на всички! Сутринта докато се приготвях за тръстиката, по БТВ, мисля попаднах на много интересен разговор. Майка проверява здравното досие на децата си и установява, че миналата година са лежали в частна пловдивска болница 11 пъти едното дете и 4 пъти другото. Общо източени пари от здравната каса  - над 20 000 лв. И това, докато децата си ходят на училище и детска градина. Оказа се, че това е втората пловдивска болница, която е хваната чрез нашето приложение , че върши злоупотреби. Хубаво е, когато виждам реални резултати от труда си. Само да не дава Господ аз да се тръшна в някоя болница и да кажа къде работя. Joy
    Ако искате, инсталирайте си приложението на телефоните, защото е наистина много полезно. Ще виждате кога сте били на преглед, какви манипулации са ви извършени, какви лекарства са изписани, абсолютно всичко. Пък може да се окаже, че и вие сте лежали по десетина пъти в разни отделения, ама не го знаете. Stuck Out Tongue Winking Eye

    # 101
    • Мнения: 18 891
    Държавата на мошениците.

    # 102
    • Мнения: 445
    Горещ привет от мен !
    И да ви кажа защо е горещ

    Тия дни все жежко, но днес е направо ужасно. Имам чувството, че чак въздухът не ми стига.
    Фло, мен, ако питаш, стой си там, няма начин да не е по прохладно.
    Ениса, точно това обсъждахме преди малко с колежките и се питахме, що за хора сме, в какво се превърнахме......Вече никой няма ни страх ни срам от нищо... Sad
    Яжке, много събития на днешния ден. Ех, защо го няма Крум сега...
    Клечи, сигурно доставката ти вече е пристигнала и се забавлявате.

    Момичета, желая ви спокоен остатък от деня и се пазете ❤️

    # 103
    • София
    • Мнения: 16 230
    Ениса, това с болничното лечение е класика в жанра. В блока имахме 1 баба Стефка, набор на Ст. Мутафова, били съученички. Те и починаха по едно и също време. Държеливи баба беше, 2 пъти дневно се качваше пеша до 18 ет за да се раздвижва. Имаше много цветя на балкона и веднъж докато пресаждала се набола. Внучката веднага я завела в близката частна болница, промили я, превързали я, сложили и ваксина за тетанус. После 1 седмица я водили да и сменят превръзката и всичко мина благополучно, забрави се. След близо 1 г. и звънят от ЗК и я питат как се чувства след 2те операции. Бабата решила, че са тел. измамници, но отговаряла да чуе какво ще и поискат. А тя е реститутка, 3 -4 блока на нейни наследствени земи в квартала има. Оказало се, че от частната болница са и махнали далака след катастрофа и жлъчката след криза. ....
    Яге, благодаря за събитията. Явно съм древна - помня като в къщи си говореха за земетресението в Скопие, много жертви имало.
    Мариянка, докато работех бях в твоето положение - все да обяснявам защо ще закъснея, какво ще си преглеждам, дали съм здрава. Стигна се до там да не мога да се явя на задължителните прегледи и изследвания за допълнителното здр. застраховане. Никой не искаше да ме замества, ако Биг Боса реши да поиска пари как ще отидат при него, как ще го накарат да подпише разходния ордер. Като им теглих майната и напуснах се намери кой да го обслужва. Аман от офисен планктон. Съчувствам.
    Тук май започна захлаждането, преваля, небето е облачно. Не съм много доволна, но - природа.
    Клечи, кое внуче ти доставиха?

    # 104
    • Мнения: 1 279
    Привет, при нас си е направо студено. Излезе много студен вятър, но не е валяло. При това положение няма да се изненадам на някоя среднощна градушка.
    Айша, точно за това работим вече 2 години като луди. Борбата е да може всеки да си проверява здравното досие по всяко време и да се наложи контрол от потребителите един вид, не само от касата. На болниците явно ще им трябва още време, за да осъзнаят, че далаверата приключи. Сега обаче топката е в законодателите. Като ги хванат в издънка, трябва да им прекратяват договора с касата веднага, а не само да им спират парите за диагнозата за която са излъгали. Сега борим касата, говедата, съдилищата,  айде питайте ме пак дали искам да работя и след пенсионирането. Абе ще се оправят нещата, ама няма да е в нашия живот, дано поне внуците го видят.

    Общи условия

    Активация на акаунт