За или против пазаруване за бебо преди раждане му???

  • 2 647
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Мнения: 5 622
Аз щом разбрах, че съм бременна и започнах да пазарувам.


И аз. Даже една продавачка ме пита колко голямо било бебето, аз отвърнах: "На един месец, ама в корема ми"  Crazy

Хаха...и мен ме гледаха-нямам корем още, а съм хукнала да купувам за бебето, но хич и не ми пукаше  Wink

# 17
  • Мнения: 7 723
И аз съм ЗА- не разчитах на друг да пазарува за моето детенце  Peace

# 18
  • Мнения: 5 577
Твърдо против - вече родих, когато майка ми купи 2 ританки, нямахме нищо. Така смятам е правилно, не се прави предварително - много лошо примери мога да дам, но да не стряскам бременните.

# 19
  • Мнения: 214
Аз съм ЗА пазаруването.След раждането на бебо няма време за пазаруване, а и все пак всичко трябва да е изпрано и изгладено.

# 20
  • Мнения: 5 622
Твърдо против - вече родих, когато майка ми купи 2 ританки, нямахме нищо. Така смятам е правилно, не се прави предварително - много лошо примери мога да дам, но да не стряскам бременните.

Глупости. Ако ще става нещо, да не дава Господ, но то ще стане независимо дали си купила нещо за бебето или не. Единствено, ако не дай Боже не се върнеш с бебе в къщи, нещата ще ти напомнят и ще ти бъде ужасно трудно да го превъзмогнеш...но така или иначе с , или без дрешки няма да ти бъде лесно..Пак казвам- да не дава Господ...

В Америка си правят бейби шауър-и си живеят прекрасно..Ние тук с това суеверие, не сме по-добре, определено  Stop

# 21
  • София
  • Мнения: 903
не съм пазарувала предварително, защото бременността ми беше много трудна, няколко пъти лежах в болница и направо се бях шашнала. А и трябваше предимно да лежа и затова не ми беше много до ходене по магазините. Но ... при други обстоятелства бих  го направила. За много неща след раждането на детето съжалявах, че не бяха както трябва и изхабих доста нерви след това.
Ако някога имам друго дете и имам възможност - задължително бих купила нещата преди раждането.

# 22
  • Мнения: 27 524
Твърдо за. Не страдам от такива скрупули, нито ми пука от чуждото мнение за такива неща.
Аз пазарувах още преди изобщо да забременея  Mr. Green

# 23
За първото ми дете не бях купила нищо (тогава и времето си беше такова нямаше нищо ooooh!) Whistling пратих майка ми да напазарува всичко накуп след това, а сега почти всичко си имам само без количката и кошарата така че съм ЗА!  bouquet

# 24
  • София
  • Мнения: 1 444
В кой век живеем все пак? Не е хубаво да страдаме от глупави предразсъдъци, все едно живеем в забравено от бога селце........
И за двете си деца бях купила абсолютно всичко предварително, до най-малката подробност.Хем 2-рият път не карах лека бременност, лежах в болница и т.н. Смятам е нормално да купиш всичко по вкусът ти, да си подредиш стаята, леглото, гардероба с дрешките, а не като аборигените да родиш и да нямаш никаква готовност, освен това да очакваш друг да ти набави необходимите според него неща.
Спокойно си пазарувай и се подготви за великото събитие по свой вкус.Всичко е божа работа и е абсурдно да се вярва, че това или друго действие може да предизвика някакви лоши събития. А примери има много, вярно е, случки колкото щеш, но не мисля, че са продиктувани от подготовката на дадена майка за раждането и.
  bouquetЛеко раждане пожелавам, да сте живи и здрави!

# 25
  • Мнения: 551
По принцип не робувам на суеверия, но в интерес на истината преди да родя бях купила основните неща за бебо, а останилте като количка, легло ваничка и др от този сорт бях запила в един  детски магазин и като родих мъжа ми отиде и ги взе.

# 26
  • Мнения: 1 370
Цял живот съм знаела, че преди раждането на бебето, не е позволено да се купува неща за него. Изглеждаше ми глупаво, но пусто суеверие. Забременях и един ден майка ми, ми казва по телефона, че е напълнила цял сак за бебо и го праща по зълва ми. Изтръпнах! Докато тя не ми каза, че е чела в книгата на др Спок,  че всичко за бебето трябва да се купи и подреди преди то да се е родило, защото по този начин мъничето усеща че е добре дошло на този свят. А не постоянно да мислим, ще имали проблеми, ще се роди ли или не.
На следващия ден, купих количката, креватчето, ваничката. Бях в началото на 8 месец

# 27
  • София
  • Мнения: 92
Днес за пръв път не успях да се удържа и му накупих някои нещица,а продавачката в магазина ме гледаше толкова осъдително ,че ме обслужи почти насила Shocked
Случвало ли ви се е и на вас?
И изобщо суеверието има ли място тук?

Я не вярвай в такива неща по-добре...купувай си каквото смяташ , че ти е нужно за бебето ,че като родиш и нямаш нищо...ще се чудиш кой да пращаш да пазарува...а пък ако пратиш мъжа си за памперси например ...може да се върне с дамски превръзки  Joy

# 28
  • Мнения: 5 577
До сега май само аз съм на крайното мнение. Знам ли, даже количка си купихме от познат, но с уговорка предварително "че не я купуваме", а един вид я запазваме и ще я вземем после (ако всичко е ок).

Незнам, може би защото нещата като ги планирам не стават и затова така правя. Много ме е страх, и за второто ще съм така, че и по-зле.  ooooh!

Незнам дали има друг, който е отишъл да ражда без да е уточнено името със съпруга. Имахме няколко имена, но не бяхме изобщо уточнили крайно решение. Нямах нищо за родилното - само за мен, за бебето нищо. После ми донесоха там кремчета и кво беше.
Умишлено не исках снимка на бебето от видеозон, и не пазя положителните тестове.

Мале, май прекалявам.  Rolling Eyes

Последна редакция: чт, 18 яну 2007, 22:45 от Вергилия

# 29
  • Мнения: 5 877
Майка ми не ми даваше нищо да купувам, а уж не е суеверна жена.
Аз обаче си взех каквото намерих за най-належащо - креватче, помпа за кърма, пакет памперси, бебешка козметика (друг е въпросът какво ми пробутаха), количка взехме от роднини, кенгуру. Накарах майка ми въпреки суеверието си да ушие чаршафче и юрганче.
Единствено за дрешките се възпрях, и слава богу - от раждането нататък ни затрупаха с бебешки дрешки. Наистина нямаше сми да пазарувам предварително.

Когато майката е в родилното, вече е малко късно бабите да търчат за покупки (каквато общо взето беше идеята). А и най-често съвсем не нацелват онова, което би харесала майката. По-добре си купи каквото ти е на сърце.

Общи условия

Активация на акаунт