Проблем с цикъла

  • 546
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте, на 16 съм и имам проблем с цикъла (не съм вярвала, че ще пиша в БГ Мама, ама...). За последните два месеца се случва това - Две седмици имам цикъл, една нямам, после пак две седмици имам, после нямам и сега отново имам (ден втори). Не знам какво да правя и се срамувам да говоря с майка ми за това. От какво може да се дължи? Хормонален дисбаланс или някакъв сериозен проблем?

# 1
  • Мнения: 618
Здравейте, на 16 съм и имам проблем с цикъла (не съм вярвала, че ще пиша в БГ Мама, ама...). За последните два месеца се случва това - Две седмици имам цикъл, една нямам, после пак две седмици имам, после нямам и сега отново имам (ден втори). Не знам какво да правя и се срамувам да говоря с майка ми за това. От какво може да се дължи? Хормонален дисбаланс или някакъв сериозен проблем?
Не се срамувай да говориш с малайка си, защото няма нищо странно. По-добре сподели и посетете лекар. И на мен ми се е случвало подобно нещо на тази възраст. Все още се развиваш и такива хормонални смущения са нормални. Според мен обаче е хубаво да те види и лекар. Успех!

# 2
  • Мнения: 898
Хормоналния дисбаланс сам по себе си е много сериозен проблем. Майка ти също има цикъл, може и тя да е имала проблеми. Хормоналния дисбаланс не минава от самосебе си и рано или късно ще се наложи да се лекува, но по-добре рано...

# 3
  • Мнения: 1 055
Като й кажете да не се срамува, срамът няма да изчезне магически.

Аз те разбирам, Соня. И аз не говорех с моята майка. Дали е възможно сама да отидеш при личната лекарка без родител? Ще те прати на гинеколог. Разбира се, ако се наложи дълго или скъпо лечение, ще трябва да кажеш на майка си, въпреки нежеланието. Опитай се да го преодолееш, мисли, че е за добро. Ако мълчиш твърде дълго, може последиците да са по-страшни от разговора с мама. Бъди смела, знам какво ти е, но понякога трябва да стиснем зъби. Успех!

# 4
  • Мнения: 1 948
И как може да те е срам да споделиш с майка си. За такива неща моята майка първа знае. Защото и тя е жена. Няма кой друг да те разбере, колкото те разбира майка ти. Кажи и и двете отидете на гинеколог. Такива неща не се крият. От какво те е срам ?

# 5
  • Мнения: 4 423
Или да си плати сама 40 лв преглед при гинеколог. Без мама и без личен лекар. Най-вероятно ще прегледат корема с ехограф, за да видят дали има кисти и ще вземат кръв за тива на хормони. Надали ще проверяват "отвърте" Wink , така че няма нищо за срамуване в случая.

# 6
  • Мнения: 25 666
Сериозно ли съветвате младо момиче да крие здравословен проблем от майка си и да търси сама лекарска помощ, без да се знае при кой некадърник може да попадне и как това може да застраши репродуктивното ѝ здраве занапред? Сериозно???
Когато станете майки някой ден, ще разберете какви глупави съвети ръсите.
То на чуждо дете и сто тояги са малко, да...

# 7
  • Мнения: 4 423
Кака,
По принцип много ти харесвам мненията, но тук рязко се разминаваме.

Да, сериозно я съветвам. Съветвам я да отиде на ехограф и да даде кръв. Не мисля, че тук който и да е "некадърник" може да застраши здравето й. С тези две дейности конкретно.
Тя така или иначе не иска да казва на майка си. Какво да направи в случая, да стои и да чака?
Както е намерила форума, така може да потърси мнения кой лекар в нейния град е добър. Освен това, на кръвните изследвания си има референтните стойности и сама може да види дали са в норма или не.

Вече според тези резултати, най-вероятно ще трябват мерки - родител, лекар, лечение...

Но ако всичко е наред, може и този преглед да е достатъчен, за да се успокои. А ако не - майка й е там.

# 8
  • Мнения: 25 666
Говорим за непълнолетна. И за нейната майка, която е човекът, който е най-загрижен за нейното здраве.
Да не говорим, че всички тези прегледи и изследвания, както и лечението, струват пари.
Лечението обикновено е с хормонални препарати – даже не знам дали е законно един лекар да изписва такива на непълнолетно лице без знанието на родителите.
Ще се повторя, но... По-добре се въздържайте да давате такива вредни съвети на чужди деца.
Когато заимате свои – правете с тях каквото си щете.

# 9
  • Мнения: 76
Здравейте, момичета! Ето я и моята история ако някой се сблъсквал с подобно нещо ,моля да ми пише Simple Smile така попринцип цикъла ми е точен като часовник ,особено след. Хистероскопията ,която ми се наложи да направя май месец заради полипи , да обаче този месец вместо нормален цикъл имах само три дни кафеникаво течение което беше горе долу силно , ходих при док. Каза че не вижда нищо , правих кръвен излезе отрицателен, изписа му дуфастон 3 по 3 , обаче вече 9 ден след дуфастона няма нищо , единствено от вчера усещам гърдите си болезнени, не знам какво да правя и се притеснявам какво може да е , пусках вс изследвания хормонални заради полипа всичко беше наред , според вас каква може да е причината дори и след дуфастона да няма цикъл

Общи условия

Активация на акаунт