Присаждане на коса в Турция

  • 2 461
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте, дами,
тъй като прическата ми е като на Танос. надали много от вас знаят кой е Grinning , затова ще поясня - накратко нямам много коса Wink . От известно време обмислям присаждане на коса в Турция, но реално малко ме е "шубе" да не попадна в грешна клиника и след това да не мога да се погледна в огледалото Grinning
Въпросът ми е, дали имате информация от първо лице, било то вашият съпруг, приятел, познат и тн. Също така приемам всякакви съвети и насоки.
Благодаря предварително! Wink

# 1
  • София
  • Мнения: 13 245
Не ни подценявай. Макар и жени, някои сме фенове на Марвел.
По темата. Обичайно искат да имаш поне 30% запазена собствена коса, за да могат да вземат фоликули и да отгледат нова коса. Ако нямаш, но си космат на други места, има вариант за пресаждане на фоликули, но по-често правят частични протези ги поставят постоянно (не знам каква точно е техниката, но аз си го обяснявам като комбинация от залепване с хирургично лепило и пришиване).
Това е най-грубо.
За мен винаги личи и не е толкова естетично, колкото го рекламират.

# 2
  • Мнения: 5
Не ни подценявай. Макар и жени, някои сме фенове на Марвел.
По темата. Обичайно искат да имаш поне 30% запазена собствена коса, за да могат да вземат фоликули и да отгледат нова коса. Ако нямаш, но си космат на други места, има вариант за пресаждане на фоликули, но по-често правят частични протези ги поставят постоянно (не знам каква точно е техниката, но аз си го обяснявам като комбинация от залепване с хирургично лепило и пришиване).
Това е най-грубо.
За мен винаги личи и не е толкова естетично, колкото го рекламират.

Сигурен съм, че има и фенове сред вас, просто вероятно са рядкост Simple Smile Имам вероятно   60% -70%. Относно другите места, трудна работа, лазерната епилация си свърши работата... Grinning Да и мен това малко ме притеснява, че ще се личи, аз като цяло обичам да съм късо подстриган, но все пак да си имам коса ....  : )

# 3
  • София
  • Мнения: 13 245
Някои от турските лекари правят онлайн консултации на видео връзка, а други идват 1-2 пъти в годината за прегледи тук. Най-добре направи връзка с тях и те ще ти кажат.
60-70!% звучи обнадеждаващо. Аз наистина си представих Танос първоначално.
Успех!

Последна редакция: пт, 21 юли 2023, 22:10 от Fever Ray

# 4
  • Мнения: 5
Някои от турските лекари правят онлайн консултации на видео връзка, а други идват 1-2 пъти в годината за прегледи тук. Най-добре направи връзка с тях и те ще ти кажат.
60-70!% звучи обнадеждаващо. Аз наистина си представих Танов първоначално.
Успех!

Хаха, но пък Танос си има чар Grinning Благодаря!

# 5
  • Мнения: 5 079
Имам приятел , който миналата година си присажда в Истанбул на 40+ години. Много добре  стои и си мисля, че , ако някой не е запознат, няма и да разбере. Нямам идея в коя клиника.

# 6
  • Мнения: 5
Имам приятел , който миналата година си присажда в Истанбул на 40+ години. Много добре  стои и си мисля, че , ако някой не е запознат, няма и да разбере. Нямам идея в коя клиника.

Звучи супер, ако сподели и коя е клиниката/доктора, ще е идеално.

# 7
  • Мнения: 13 820
За мен винаги личи и не е толкова естетично, колкото го рекламират.

И аз така си мислех, докато не разбрах за брат на колега, когото често съм виждала, но никога не бих предоположила - млад мъж е. Вероятно е и въпрос на средства. Също в Турция. Но ще ми е супер неудобно да попитам. Просто го регистрирах като страхотна възможност за някои мъже. Има такива на които да са без коса им отива но има и други.

# 8
  • София
  • Мнения: 13 245
Имам предвид, че личи при тези с протезирането.
На тези със собствени фоликули няма как да личи.
Виждала съм и двата варианта, правени при един и същи лекар.
Затова зависи колко собствена коса има.
60-70% си е за разсаждане. 30-35 и надолу се прави с протезиране. При последното косата стои прекалено стилизирана. Когато не знаеш, може и да не обърнеш внимание.
Наскоро с изненада разбрах внимание колко много хора около мен са си правили какви ли не корекции, но аз нямам навик да ги заглеждам.

# 9
  • Мнения: 13 820
Много съм далеч от такива детайли, признавам. Само визуално мога да съдя.

# 10
  • Мнения: 7 318
Един познат ми каза преди няколко месеца, без да го питам, че си присадил коса в Турция и му струвало 18 000 евро. Много не му повярвах за цената обаче.

# 11
  • София
  • Мнения: 13 245
Цената зависи от това колко фоликула се присаждат, но обичайно имат пакетни цени, вкл. с път и 1 или 2 нощувки.
Около 2-3000 евро е цената. Евентуално до 4-5000 при нужда от повторна манипулация. Хайде, 8000 да стига, но не и 18 000.

# 12
  • Мнения: 5
За мен винаги личи и не е толкова естетично, колкото го рекламират.

И аз така си мислех, докато не разбрах за брат на колега, когото често съм виждала, но никога не бих предоположила - млад мъж е. Вероятно е и въпрос на средства. Също в Турция. Но ще ми е супер неудобно да попитам. Просто го регистрирах като страхотна възможност за някои мъже. Има такива на които да са без коса им отива но има и други.

Да се надяваме, че има шанс човека да чете форума тогава : ) Реално и на мен ми отива, просто иначе ще се чувствам по комфортно.

Общи условия

Активация на акаунт