Лазерна корекция на късогледство

  • 120 755
  • 378
  •   1
Отговори
# 60
 Здравейте, явно с filiko6terica са ни коригирали в един и същи ден, на едно и също място. Тревожи ме нещо - с едното око си виждам перфектно още от първия ден, но другото очевидно е с останал диоптър. Да се надявам ли, че през тия 1 или 2 месеца, за които говорите има шанс нещата да се оправят или не? Е аз ще си се надявам де, ама имам ли основание?

# 61
  • Мнения: 37
Да разкажа набързичко за моята корекция.
Както мисля, че споменах, методът беше PRK, който е препоръчван за хора с по-тънки роговици. На мен ми обясниха също така, че съм си мъчила очите дълго време с контактните лещи и за това е по-добре този метод. Преди и по време на самата корекция не знаех къде се намирам от притеснение. Дълго време бях проучвала и гледала клипчета, така че знаех какво точно се случва и щеше да стане. Самата корекция продължи не много време, но малко е кофти, защото ти искаш или не искаш трябва да си с отворени очи през цялото време, при това в съзнание. Дори виждаш, че ти работят по окото и как накрая ти слагат специалните лещи. След всичко това отидох в една тъмна стаичка, цялата трепереща, не смеех да си отворя очите. При този метод резултатите не се появяват веднага и най-малката светлина дразни. По пътя за вкъщи упойката мина и тогава изпитах най-голямата болка...Като на много места е описано - все едно имаш стъкалца в очите и не трябва да ги докосваш по никакъв начин. Прибрах се, всички прозорци бяха напълно затъмнени, легнах със слънчевите очила, дори се завих през глава. Поспах много малко, следваха капките - три вида, които трябва да се капят по 4 пъти на ден до деня, в който се махнат лещите. Отидох в уговорения ден за сваляне на лещите (4 дни след операцията), но се усещаше, че нещо не е както трябва - все още ми беше много замъглено. Сложиха ми нови лещи, като ми казаха, че не съм се възтановила (..взех да си мисля най-лошото). Продължих с капките още седмица, като постепенно зрението ми се изчистваше и нямаше мъглявини. 10-на дни след корекцията отново отидох, за да ги свалим - това беше сигурно най-щастливият ми ден. Виждах си....не на 100%, но без лещи и очила. Толкова бях щастлива, че си подскачах и тананиках цял ден. Сега продължавам да капя капки по една друга схема - 2 пъти на ден + изкуствени сълзи. От клиниката ми обясниха, че зрението ми ще се възтанови напълно до месец. На контролен преглед съм на 20-ти, тогава ще ме преглежда Гугучкова и ще каже какво е положението. Но дори и не на 100%, много добре си виждам в момента и да чукна на дърво не чувствам болка.
В заключение искам да споделя, че си струва всеки един лев, всяко едно притеснение и болка, която изпитах. Така, че всеки който има финансова възможност и желание, трябва да се престраши. Ако имате някакви въпроси заповядайте Simple Smile.

Последна редакция: вт, 14 окт 2008, 11:05 от filiko6terica

# 62
  • Мнения: 10 758
Здравейте, явно с filiko6terica са ни коригирали в един и същи ден, на едно и също място. Тревожи ме нещо - с едното око си виждам перфектно още от първия ден, но другото очевидно е с останал диоптър. Да се надявам ли, че през тия 1 или 2 месеца, за които говорите има шанс нещата да се оправят или не? Е аз ще си се надявам де, ама имам ли основание?
Попита ли офталмолога?
Той какво ти каза?

# 63
Ходила съм само на първия контролен преглед - на следващия ден. Тогава ми казаха само - браво, кристална роговица, айде бягай че имаме мн работа сега, на следващия преглед ще говорим. Та аз сега се дзверя ту с едното, ту с другото око и становявам, че както си виждах в началото след корекцията, така си виждам и сега - с едното добре, с другото не толкова. Исках да питам хора, минали по този път, дали има шанс да се оправи.

# 64
  • Мнения: 37
А какъв е метода - LASIK?

# 65
  • Мнения: 37
Ходила съм само на първия контролен преглед - на следващия ден. Тогава ми казаха само - браво, кристална роговица, айде бягай че имаме мн работа сега, на следващия преглед ще говорим. Та аз сега се дзверя ту с едното, ту с другото око и становявам, че както си виждах в началото след корекцията, така си виждам и сега - с едното добре, с другото не толкова. Исках да питам хора, минали по този път, дали има шанс да се оправи.
Мила Avi, не трябва да се колебаеш, а да звъннеш в клиниката. Всичко е много индивидуално, така че при едни може да се отбележи резултат веднага след корекцията, на други след известно време. Насрочи си преглед и кажи какви са ти притесненията, стискаме палци!

# 66
  • София - между принцеса и...диваче!!!
  • Мнения: 69
Привет на всички.От година следя тази тема и най -накрая събрах паричките и малко смелост за да си направя и аз такава операция.С -5диоптъра съм и нося лещи от 10години и страшно ми писна вече Обаче реших да поразпитам из очните клиники как точно стоят нещата.Освен в Ден и в Вижън на друго място не намерих да ги правят ,и не само че не ги правят но ги и отричат.Свързах се и с известната доцент Василева - каза че тя самата е с очила и повечето доктори са така ,дали всички те нямат възможност да си направят такава операция -и е много против нея.Каза че тези които ги правели са печалбари и то за сметка на такива като нас -не добре-виждащите.И аз се озъбих Rolling EyesАми сега какво да правя.Съвсем не съм се отказала от лазера, но  не смея и да го направя.И сега стоя,  дрема, и чакам нещо барем ме удари по главата Shocked та да вземе някакво решение.Зная че всички които са се подложили на тази корекция са доволни ,но какво ще стане след години с о4ите им никой не знае.Така 4е дайте ми съвет моля,на мен и на вси4ки които се колебаят да се подложат под лазера.Поздрави.

Последна редакция: вт, 21 окт 2008, 11:23 от mira_tsvetanova

# 67
  • Мнения: 10 758
На мен Гугучкова ми каза, че след години мога да получа далекогледство.Ама то това си е нормално.

# 68
  • Мнения: 7
Здравейте,
 предстои ми корекция на зрението в клиника "Света Петка" във Варна. Бих желала да знам дали има хора които са се оперирали скоро там (близката половин година). Какви са ви впечатленията и също така да ви питам... Предложиха ми 2 варианта като заплащане на око 600EU и 800EU като разбира се 2-рия вариант бил по-добър и т.н. При прегледа който струваше 120лв. не ми обърнаха кой знае какво внимание. След няколко часовия преглед доцент Митов ми погледна очите за по 1 сек. потупа ме по крака и каза "Подходяща сте за операция" стана и замина. Честно казано не съм особено очарована от отношението все пак всеки човек има въпроси за зрението си. Но както и да е. Та ако има такива които са се оперирали там моля да драснат някое друго редче, защото колкото повече идва "деня" толкова повече започвам да изпитвам съмнения правилната клиника ли съм избрала.  Thinking
Благодаря ви предварително Simple Smile

# 69
здравейте! аэ искам да попитам следното:разбрах че при операцията се иэтанявала роговицата или нещо такова беше не сам наясно мн.та въпросът ми е ако недай си Боже се въэвърнат диоптрите може ли да се направи повторна корекция след като тоэи слой е вече иэтанен или след иэвестен период той се удебелява отново?а и не може ли да си направиш първо на едното око и като се въэтановиш на другото така е по безопасно пък и не толкова стресиращо?може ли някой който си е правил такава операция да си остави някякви координати эа връзка да го питам по подробно эащото наистина се интересувам много?Благодаря ви!

# 70
  • Мнения: 10 758
здравейте! аэ искам да попитам следното:разбрах че при операцията се иэтанявала роговицата или нещо такова беше не сам наясно мн.та въпросът ми е ако недай си Боже се въэвърнат диоптрите може ли да се направи повторна корекция след като тоэи слой е вече иэтанен или след иэвестен период той се удебелява отново?а и не може ли да си направиш първо на едното око и като се въэтановиш на другото така е по безопасно пък и не толкова стресиращо?може ли някой който си е правил такава операция да си остави някякви координати эа връзка да го питам по подробно эащото наистина се интересувам много?Благодаря ви!


Почти нищо не разбрах от въпросите ти Thinking
На мен ми казаха, че ако ми е изтъняла роговицата, няма да ми направят операцията.Ама дали те я изтъняват, не знам.
И как така ще си направиш операция на едното око, а по-натам на другото?
Това са пълни глупости.

Много ми е чудно, защо не си задавате въпросите на лекарите, а тук?

# 71
Здравейте!
И аз съм също като вас - от много малко нося очила за късогледство, но диоптъра ми през година година и половина се увеличава. вече съм на 27 години и преди девет месеца родих прекрасния си син. Преди седмица ходих на преглед и отново съм вдигнала диоптрите, при което дясното ми око е -8, а лявото -7,5. Най-накрая се реших да се запиша за преглед в клиника "Света Петка" Варна - прегледа ми е назначен за 19 ноември, като ми казаха че евентуална корекция може да се направи най-рано през януари месец. Вече съм се решила на корекция, всъщност аз и преди бях решила, но ми казаха че първо трябва да родя и тогава. Притесненията ми идват от това, че догодина юни месец, най-късно септември може би ще трябва да се върна на работа, а аз работя като счетоводител и работата ми е изцяло свързана с компютър.
Въпроса ми е - изисква ли се при корекция на зрението известен период от време диоптрите да не са се повишава ли? Дали ще успея да се възстановя за такъв период от време? Колко време е възстановителния период? И изобщо незнам дали ще ми направят корекция, така като съм вдигнала диоптрите? Незнам вече много съм объркана и притеснена вече. Единственото което искам е всичко да минава колкото се може по-бързо.

# 72
  • Мнения: 566
Здравейте и от мен
почетах доста изчерпателна информация от вас за самата операция, за което съм ви много благодарна.
Още не съм си записала час за преглед във Вижън/чакам паричките за операцията/ но съм вече убедена че трябва да го направя.
От 15г съм с очила, лещите не ми понасят много много. Макар и за 10 год да ги махна пак ще съм доволна.
Имам -4диоп. и на двете очи и си мечтая за деня в който ще махна очилата.
Имам както всеки страхове относно операцията, то и не може да нямам.
Искам да ви попитам понеже май никъде не прочетах, след като се направи операцията и забременея, раждането със секцио ли трябва да е, има ли някаква опасност за очите ако се ражда нормално.
Когато направя прегледа ще пиша какво са ми казали.
Искам и да помоля ако можете да ми пратите клипчета на операциите, че аз не намерих в нета.

Последна редакция: пт, 07 ное 2008, 20:03 от Dobi81

# 73
  • Мнения: 308
Здравейте и ще ме извините, ако се повтарям!Операцията си я направих преди 10 години при проф.Гугучкова.След нея се чувствах като новородена, виждах всичко като изкъпано и чисто и сега също виждам добре.Родих и двете си деца нормално и нямам проблем със зрението си.Давам себе си за пример, за да вдъхна кураж на тези, които се колебаят.Аз лично не съм се колебала въобще.

# 74
  • Мнения: 7
Здравейте отново, също така мога да кажа здравей мое ново зрение  Grinning Операцията ми беше на 08.11.08 която мина успешно. В общи линии мога да споделя с вас, че не е страшно ако сте подготвени предварително психически. Защото реално физически няма болка, всичко се случва в рамките на около 3-4 минути. Има само лек дискомфорт от това че ви пипат окото, но който носи лещи е свикнал с допира в очите така че е по-лесно.
Да се върна малко назад като се чудех дали съм избрала правилната клиника. Ами мисля че да. Вярно е че първоначално не получих желаната информация, но за сметка на това след като си платих 800 x 2=1600EU x 1.95лв. = 3120лв. седнах в помещението за изчакване излезе един доктор който се представи (не запомних как се казваше защото обмислях въпросите си) попита имаме ли въпроси ииии го залях с хиляди въпроси които ме интересуваха. Примери като мога ли да гледам ТВ след операцията, мога ли да карам кола и какво ли още не. Като цяло може да се правят повечето неща дори  и на другия ден след операцията (аз дори карах кола понеже съм от Бургас). Но искам да наблегна на минусите които в крайна сметка са краткотрайни и се броят на едната ръка. След операцията се нарушава в някакви проценти овлажняването на окото което се подържа от изкуствени сълзи които се дават в едно пликче с антибиотик който също се слага в продължение на няколко дена след операцията (сълзите се слагат месеци). Увериха ме че това се възстановява с времето. Ще се радвам тук някой да сподели специално за това дали е така. Също така има подробност която е интересна да се знае, че ще дойде време когато ще се наложи да сложите очила за четене. А при хора с късогледство това го няма. Тоест избираш или си късоглед или след 40г. слагаш очила за четене  Rolling Eyes
Хигиената на окото е ужасно важна, но това са неща които ще ви обяснят така или иначе ако отидете да си коригирате зрението.
Тези от вас които са решили да се оперират и могат да си позволят да отделят тези пари нека не се колебаят.
Друго което смятам че е важно да знаете е начина по който се прави операцията. Да уточня че аз не съм веща в занаята, но това което съм чела за техниката която използват във Варна - клиника "Света Петка" е най-добрата в момента. Има един уред (VISX WaveScan) който ви сканира окото и създава точна карта на мястото което ще бъде обработено от лазера който пък е последен модел за момента. На кратко - сканират окото ви което представлява нещо такова цък неравна повърхност. Информацията от скенера се вкарва в лазера и така много по-точно се обработва окото. Точно тази машинка оскъпява самата операция, но пък смятам си заслужава. Защото при другата процедура просто лазера работи по окото като изравнява повърхността, но не е така прецизен. Тоест е вероятно да останат неравности и зрението може да не се възстанови на 100%.
Разбира се в момента не виждам идеално крайния резултат ще е след няколко месеца, но от сега виждам разликата дори виждам много по-добре от колкото с лещи  coolcool
За сега не се сещам какво повече да ви споделя. Но само мога да ви кажа смело напред към един нов поглед Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт