Връзка с 23 годишен?

  • 9 586
  • 224
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 6 310
Добре де, същото не важи ли и за жената, ако е толкова влюбена защо тя да не отиде при мъжът, след като той има уреден живот там, бизнес и всичко останало? Защо той трябва да остави всичко и да отиде да гони михаля, а тя да си стои в нейния си град и живот без сътресения?

# 166
  • Мнения: 7 157
А защо в случая да ходи? Тя има мерак, очевидно хлътва, а младежът ясно е заявил, че не иска нищо сериозно. Не е ли кофти това за нея и защо да се бута там, където не й е мястото?

# 167
  • Мнения: 19
Добре де, същото не важи ли и за жената, ако е толкова влюбена защо тя да не отиде при мъжът, след като той има уреден живот там, бизнес и всичко останало? Защо той трябва да остави всичко и да отиде да гони михаля, а тя да си стои в нейния си град и живот без сътресения?

За момента, не смятам че някой трябва да зарязва нещо за да отива при другия - Все пак това са 4 месеца и сборно вижданията са сигурно 10-тина за по 3-4 дни , така че би било доста неразумно да зарежа всичко и да отида при човек , който дори не знае явно какво точно иска.  Трябва си време , а аз трябва малко по - малко важност да придавам на нещата и каквото стане.

# 168
  • Мнения: 1 257
Добре де, същото не важи ли и за жената, ако е толкова влюбена защо тя да не отиде при мъжът, след като той има уреден живот там, бизнес и всичко останало? Защо той трябва да остави всичко и да отиде да гони михаля, а тя да си стои в нейния си град и живот без сътресения?

Кой го е казал това? Нека се четем с разбиране. Цитирах случаи, които нямат абсолютно нищо общо с авторката, защото случващото се е било желано и от двамата, и промените в никой случай не са били само от страна на единия или на другия. Акцентът в поста ми беше, че когато има желание за връзка, младият мъжът е активен. И ако жената е на същата вълна, нещата се получават. Но когато на мъжа не му пука, какъв е смисълът жената да се вре и да е водеща? Какво да инициира, къде да се мести, когато младежът просто не иска това.

# 169
  • Мнения: X
Бях чула една доста добра аналогия за подобна ситуация: да се занимава човек с жена (или мъж), която/ който не желае сериозна връзка, е като да се опитваш да продадеш кола на случаен минувач по улицата. Достатъчно изискващо е за един консултант-продавач да постигне успех даже сред заинтересовани клиенти, които имат план и пристигат на крак в салона на Ауди, да речем, а камо ли сред такива, които изначално не проявяват интерес нито към марката кола, нито към това да притежават кола на първо място.

# 170
  • Мнения: 7 157
За мен лично би било унизително да се бутам във връзка, в която ясно са ми заявили от самото начало, че не искат нищо сериозно от мен.

# 171
  • INFJ
  • Мнения: 9 733
Добре де, същото не важи ли и за жената, ако е толкова влюбена защо тя да не отиде при мъжът, след като той има уреден живот там, бизнес и всичко останало? Защо той трябва да остави всичко и да отиде да гони михаля, а тя да си стои в нейния си град и живот без сътресения?

Защото това е неадекватно в случаите, в които никой не те е поканил да живеете под един покрив, нито дори в един град.

# 172
  • Мнения: 6 310
Говоря по принцип, защото такива примери бяха дадени. Как мъжът като е влюбен ще зареже всичко и ще тръгне подир фустата. Което изобщо не е валидно във всички случаи.
Конкретно тук са далече от местене, но авторската вече е хлътнала, за 23 годишния не знам, но и не са малко сериозните връзки тръгнали от несериозни. Така че нека гледа как ще се развиват отношенията им, тогава ще се преценява.

# 173
  • Мнения: 19
Добре тогава кажете ми - срещите, вечерите, излизанията, лични неща, споделянето и свободното държане да бъдеш "себе си", писане и говорене всекидневно и прекарването по 3-4 дни буквално като двойка - мъжки егоизъм ли е , добре успява да се преструва ли - кой ако иска само секс се хаби да ги прави тия неща. Сигурно аз нещо съм сбъркана Grinning

# 174
  • Мнения: 2 709
То всеки мъж обича и само секс, ама жените не обичат да дават само секс, та този пич явно знае, че трябва да отделя и малко внимание, ако не иска сексът да спре.
А това 'да бъдеш себе си' и да споделя лични неща - какво му тежи толкова? Даже по-лесно му е така. Инак да се пъне да измисля вицове ли, за да разговаря с теб - или да прави разбор на която книга последно е чел? Нищо необикновено не виждам.

# 175
  • Мнения: 1 644
"Искам неангажираща връзка" означава "Не искам да създам семейство с теб", не означава "Ще се държа като хванат от гората и ще го играя буквално чук и бег".

Писали сме заедно с chris78.

# 176
  • Мнения: 7 157
Човекът се държи уважително. Предполагам и с приятелите се държи така.
Авторке, сама се навиваш и опитваш да намериш някакви несподелени силни чувства от негова страна.

# 177
  • Мнения: 19
Човекът се държи уважително. Предполагам и с приятелите се държи така.
Авторке, сама се навиваш и опитваш да намериш някакви несподелени силни чувства от негова страна.

Сигурно сте прави.

# 178
  • Мнения: X
Една възможна интерпретация: не иска да стои "на сухо" просто; другите момичета, ако ги има, не са доволни от това, което им предлага, и не му обръщат внимание, докато ти го правиш. Няма по-интересна в момента.

Той, за себе си, си е чист. Не те лъже или заблуждава. Във всеки момент може да прекъсне отношенията и да заяви "аз ти казах".

# 179
  • Мнения: 7 157
А и връзката без сериозни намерения не предполага автоматично кофти отношение. Човекът си е казал от самото начало какви са му намеренията и не се държи идиотски. Но това не означава, че е влюбен и си мисли за сватба и бебета.

Общи условия

Активация на акаунт