Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 7 161
Лекар, който изписва лекарства "на кило" дори без колпоскопски преглед изобщо не вдъхва доверие.

# 76
  • София
  • Мнения: 1 398
За колпоскопия бих се доверила единствено на онкогинеколог. Препоръчвам пак доктор Янчо Делчев. Страхотен лекар и преди всичко Човек.

# 77
  • Мнения: 23 403
Може да идете и при    
Д-р Десислава Въргулева, работи и със ЗК. Колпоскопията се плаща.

# 78
  • Мнения: 36
Благодаря ви. Записала съм си час при доктор Делчев за 17ти. Преди това ще се чуя с лекуващата гинеколожка. Сигурно и тя ще иска да ми направи колпоскопия. Надявам се да не е проблем д ми направят две, в рамките на 10 дни.

# 79
  • София
  • Мнения: 1 398
Не е проблем, но биопсия не.
ПС. МБАЛ Доверие работят и с фондове (допълнително здравно осигуряване).

Аз съм на 14ти август на преглед при доктор Делчев, за да ми вземе контролно микробиология. Дано вече уреаплазмата е в миналото.

# 80
  • Мнения: 763
Здравейте, тъй като имам положителен резултат от изследване за HPV вирус, но не мога да се ориентирам от резултатът дали е високорисков тип, а имам час за преглед при др Делчев чак за средата на Септември, може ли да ме ориентирате за достоверен източник където мога да си проверя резултатът?

# 81
  • Sofia
  • Мнения: 758
https://laborexpres.com/vidove-izsledvaniya-tzeni/kategoriya/pcr … gnostika/14-hpv-2
Тук са описани подробно. Реално най високо рискови са 16,18,31,33 .

# 82
  • Мнения: 751
Здравейте, тъй като имам положителен резултат от изследване за HPV вирус, но не мога да се ориентирам от резултатът дали е високорисков тип, а имам час за преглед при др Делчев чак за средата на Септември, може ли да ме ориентирате за достоверен източник където мога да си проверя резултатът?
Дайте да видим какво пише на изследването

# 83
  • Мнения: 763
Пуснат ми е най-пълния пакет в Геника (33 типа) и тези излязоха позитивни - HPV 43/44 LR (+)positive и HPV 66/68 HR (+)positive.

# 84
  • Мнения: 751
66,68 са високо - рискови

# 85
  • София
  • Мнения: 1 870
LR означава low risk и HR е high risk в абревиатурите след цифрите.

# 86
  • Мнения: 763
Благодаря за уточненията Simple Smile

# 87
  • Мнения: 114
Д-р Делчев прави ли ехография на млечна жлеза?
Искам да съчетая двата прегледа. Ехографът май е един и същ.

# 88
  • София
  • Мнения: 1 398
Д-р Делчев прави ли ехография на млечна жлеза?
Искам да съчетая двата прегледа. Ехографът май е един и същ.

Не прави!

# 89
  • София
  • Мнения: 12 026
Изпуснах почти цялата предишна тема, както и тази досега.
Надявам се да има само добри новини.
При мен мина повече от година от последната профилактика, но все не успявам да уцеля подходящ момент да запиша час.

Общи условия

Активация на акаунт