Седмокласници - 2023/2024 - Тема 1

  • 31 370
  • 766
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 762
Прочетени са задължителните произведения и целите. Написала е и 4 от 5-те преразказа, та ни остават стихотворенията.
Днес започна първия ден от  лагера по китайски, иначе чете на английски My hero academia тук е мисля на 13-та книжка за около седмица.
Като свърши лагера остават стихотворенията на изуст и ще решаваме тестове.
В предната тема писах, че вече е записана на курс по БЕЛ и математика от септември.

Благодаря за новата тема.

Последна редакция: пн, 24 юли 2023, 19:41 от ledenotomomiche

# 16
  • София
  • Мнения: 12 050
50 преразказа?! Flushed Моля те, кажи ми, че имаше предвид 5.

# 17
  • Мнения: 762
50 преразказа?! Flushed Моля те, кажи ми, че имаше предвид 5.
Извинявам се, не съм обърнала внимание на цифрата. Пет са за писане, тя с четери е готова.

# 18
  • Мнения: 12 110
Говорихме с моята тийнка и уж решихме да я запиша на школа по БЕЛ, но днес се обадих и утре отивам на разговор - май ще я запиша и по математика. Четири часа в събота от 1.10 - 2 български и два математика. Първата й реакция беше "Не, защо? Няма да ходя", но излязохме да караме колелета, говорихме и прие идеята. Вече казва "Значи все едно ще ходя на училище шест дена." Дава го нерукист "Споко, няма да остана без училище", но както си призна веднъж - пука й и се притеснява дали ще се справи. Пак обсъждахме училищата, в които ще кандидатства и профилите и професиите в тях, които ще редим, така че хем да й е интересно, хем полезно. От там нататък - където стане все ще е добре.

Последна редакция: пн, 24 юли 2023, 19:55 от Mama Ru

# 19
  • Мнения: 2 285
Same here. Като разбра, че догодина, ако иска да остане с приятелите си, ще трябва да се бори за най-високобаловата паралелка в София, ревна и каза, че няма да се справи. За възможни опции за бъдещето можем да говорим, но за приятелите в училище какво да му кажа - че ще си намери нови ли?
Кажи му, че приятелствата не зависят от това кой в кое училище е. Не и на тази възраст вече. Което си е самата истина. Животът им вече няма да е затворен основно между стените на училището. Дъщеря ми си запази приятелствата от основното училище, въпреки че отидоха в различни училища след 7-ми клас. Просто се добавиха и нови хора към компанията.  В момента, вече 19-годишни, са на концерт на The Weeknd в Ница - 15 човека, обикалят Френската Ривиера и си изкарват страхотно. Сега ще се пръснат по различни места в света, но тези приятелства съм сигурна, че ще си останат.

Със сигурност ще дойде момент и за такива приказки. Но и такъв мотив би прозвучал доста демотивиращо, ако го подхвана още от лятото . Grin Засега безрезервно ще вярваме, че може да се справи. Wink

# 20
  • Мнения: 3 548
Дъщеря ми нямат да учат наизуст стихотворения, но имат да отговарят на по 3 въпроса за всяко произведение. Госпожата по бел им дала такава работа за ваканцията.
И по мат има домашна, там е по назад. За съжаление има проблеми с паметта, с разпределяемост на вниманието и не е достатъчно едно прочитане.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 885
Luthien, благодаря за новата тема Flowers Hibiscus
Дъщеря ми разходи христоматията до Юндола. Сега я запознава със селото на баба и дядо. Докато бях там, прочете нещо, тя си разпределя кога и на какво ще обърне внимание. Мисля, че тя ще прочете всичко от христоматията.
Синът ми от ден първи на ваканцията заяви, че е във ваканция и посмъртно няма да пипне нищо, свързано с учене. Убедих се, че ще е така Joy
Изпитание за нервите ще е тази година, много бЕло и червено ще се лее, усещам. Накрая и към кехлибарено ще посегна Joy

# 22
  • Мнения: 1 777
Мерси за новата тема Hug
Bebcho_fb, ти нямаше ли и 2020 седмокласник?

# 23
  • София
  • Мнения: 1 885
Amelin, да, баткото беше седмокласник тогава. Сега са наред близнаците Hug

# 24
  • Мнения: 6 012
Аз съм от гадните майки, остава само Алеко Константинов, от христоматията. Ама няма такива вземи прочети стои до мен и чете и обяснявам непознатите думи. Дали не ревах днес докато чете "По жицата" ... Решава задачи, но не от дадената домашна, защото половината нямат нищо общо с нещата, които  са нужни . Пререшава задачи от НВО това което е учено.

# 25
  • София
  • Мнения: 12 050
Преди малко започна да чете Немили-недраги. На втората страница ми се обади да ме уведоми, че двете глави от "Под игото" миналата година били далеч по-интересни. Laughing

# 26
  • Мнения: 63
А Дали не ревах днес докато чете "По жицата" ...
Същата работа и аз. Че и на "По жътва".
Моят син се чуди какво толкова тъжно било. 😵
Това ме доведе на мисълта, че им е рано да разберат истински  идеята на тези разкази.

# 27
  • Мнения: 4 095
Благодаря за новата тема!

По отношение на литературата - тази година отиде с баща си десетина дни преди нас на море, преди аз и голямата да се присъединим. Преди да тръгнат свалих на електронната книга всички произведения. Баща й не е мека Мара като мен и е съблюдавал да чете. Като пристигнахме каза, че е прочела всичко. След малко по-обстоен разговор ми стана ясно, че хич не е чела с разбиране и нищо не помни.  Единствено Немили-недраги е разбрала, но си призна, че това е защото юни месец гледахме Хъшове в Народния и й хареса. Даже на морето видяхме Деян Донков и вика - я, Македонски Simple Smile
Така че ще взема и аз една христоматия и каквото сабя покаже.
Понеже основното й желание е с изпит по рисуване, има домашно от уроците - 12 натюрморта. От тях е скицирала един, без щрихи, без нищо. Има и 100 задачи домашно по математика. Тях не ги е и погледнала. Като си помисля какъв ръжен трябва да съм предстоящата година и ми се реве.

# 28
  • София
  • Мнения: 55
Благодаря за новата тема!

Моята още нищо не е прочела от задължителните, но ходи на двуразови тренировки и е доста изморена. Да минава тоя уикенд държавното, та да почне истинската ваканция. Ще я оставя малко при баба и във Варна и съм сигурна, че там няма да има измъкване поне от христоматията Joy

# 29
  • Мнения: 234
Хайде и аз в новата тема. Също свалихме на четеца книгите, като пренесохме вкъщи и хартиените издания от моето детство. Бай Ганьо горе-долу бързо мина, но До Чикаго и назад е греда. На мен също ми беше безинтересна и описателна, та не настоявах - мина на Немили-недраги. Направи по 2-3 пробни урока с госпожите, които ще я поемат на уроци от септември. Харесаха се, дадоха й домашно и се разбрахме около 10.9 да ги търся. Сега братовчедите са ни на гости за месец, ще има почивка. Август една седмица има и школа по латински. Дано септември да събере сили да започне по същество.

Общи условия

Активация на акаунт