Седмокласници - 2023/2024 - Тема 1

  • 31 436
  • 766
  •   1
Отговори
# 750
  • София
  • Мнения: 6 010
Като чета , целия набор 2010г , оле мале е положението.
Как беше клишето още от едно време : Много е умен , ама го мързи Joy И при нас същото
Питах я след курса , как е минало... "Хъм, ами то е като на училище..."
Какво е очаквала не знам, сигурно да бъде като на Лунапарк Stuck Out Tongue Winking Eye

# 751
  • Мнения: 516
Дами, може ли да споделите, ако знаете разбира се, за он-лайн борса/магазин/сайт за учебници 2-ра употреба? Иска ми се да закупя 2-ри комплект учебници, за да може едните да стоят в шкафчето в училище за употреба в у-ще, а другите - вкъщи с цел минимизиране теглото на раницата. Но се чудя въобще дали се предлагат 2-ра употреба предвид, че са безплатни за учениците и се връщат на края на годината....

За борса не мога да споделя, но покрай онлайн обучението по време на пандемията, накара всички издателства да осигурят безплатен достъп до т. нар. "електронно четими учебници" - най-често в pdf формат и вероятно след някаква регистрация. Това също е вариант - ако не Ви притеснява, че ще чете от екран.

# 752
  • Мнения: 69
И при нас положението е плачевно. От лятото му говоря, че ще има време за всичко (разбирай тренировки), ако сам  се заеме и от рано си върши работата. Все едно му казах лежи си на дивана- да не ти дреме. Вчера не му стигна времето за единия урок да напише, не бил машина. Ами тя и машината няма да успее за един неделен следобед. И вече е с наказание, спрени тренировки, без PS и няма да получи маратонките които чака толкова време.

# 753
  • София
  • Мнения: 6 572
По повод спорта. Щерката тренира почти "професионално" кикбокс (разбирай национален шампион, европейски и балкански купи и т.н.). Т.г. мисля да го сведем само до спорт за здраве. Не виждам как можем да съчетаем тренировки от 3 до 6 пъти седмично, състезания през уикенда, отсъствия от у-ще по 2-3 дни, когато има международни състезания и т.н. Да, и спортното е опция, но нямаме амбиции за развитие в тази посока, а и не искам, когато порасне да пише "Здравей те" (с целия ми респект към многото ми приятели и познати спортисти Blue Heart).
Английският (частни уроци) също го свеждаме до 1 час седмично, но там нямам притеснения. Нивото й е B1/B2 с превес на второто, но считам, че малко лексика й липсва за да го покрие съвсем.
Разчистваме време за БЕЛ и МАТ, да видим ще се ползва ли по предназначение. Head Band

# 754
  • Sofia
  • Мнения: 4 441
sanaka, информацията на сайта на Регалия би трябвало да е за миналата учебна година, защото посочените дати за пробни изпити са от 2023. Ще чакаме да пуснат за външни за 2024.

bibi, а тя съгласна ли е на такава жертва?

# 755
  • София
  • Мнения: 12 131
Боже, изобщо не обърнах внимание на годината! Joy

# 756
  • София
  • Мнения: 1 882
Голямата ми дъщеря се състезаваше, но в седми клас решихме, че ще оставим само тренировки. Това беше по два-три часа на ден. Справи се чудесно.
Някои нейни приятели отидоха в спортно училище. И при цялата ми обич и уважение към тях - това не е училище и по мое мнение трябва да бъде закрито. Не говоря за високи академични постижения. Там изобщо не се учи.

Както с голямата, така и с малката, английският ще го прекъсне за една година. Историята сочи, че не е проблем.

# 757
  • София
  • Мнения: 403
И при нас мързелът води. Аз съм като пъдарин само го гоня това написа ли, онова прочете ли. А на него хич и не му е. Отсега виждам, че ще е голяма мъка тази година.

# 758
  • Мнения: 9 895
"Много ми е неестествена тази роля на координатор, да не кажа надзирател."
Искаш ли да обменим информация - аз съм се специализирала в нея вече Wink)

# 759
  • София
  • Мнения: 6 572
bibi, а тя съгласна ли е на такава жертва?
Да. Не зная от какво е повлияно, пубертет може би, но след републиканското през юни, където спечели квота за европейското, отказа да се готви усилено цяло лято. Аз не я натиснах, защото знаех каква година й предстои и го удари на мързел и забавления.
Тя е трето дете. Сестрите й са първа година студентки в Нидерландия и покрай тяхното кандидатстване - подготовка, изпити, резултати, квартири, ДЗИ (едната имаше 3), малката остана в периферията миналата година и това лято.

# 760
  • София
  • Мнения: 6 010
Графика на Регалия за 2024 год и ПИ:
11.02 (неделя, ПИ по БЕЛ)
18.02 (неделя, ПИ по МАТ)
31.03 (неделя, ПИ по БЕЛ);
14.04 (неделя, ПИ по МАТ)
19.05 (неделя, ПИ по БЕЛ),
26.05 (неделя, ПИ по МАТ);
поне за децата, които са на курс в Регалия са тези, пък за външни деца може и други дати да има Thinking

# 761
  • Мнения: 682
Благодаря ви за датите.
И моят го мързи, ако може по цял ден да е на плейстейшъна ще е най-щастлив. Но уви... аз също съм луда, само повтарям, написа ли, прочете ли и т.н.
Тази година ще го следя много из късо.
Ще помоля и аз за паролата от пощата.

# 762
  • Мнения: 47
И аз ще помоля за парола за пощата. Ще се опитам без курсове и уроци да го подготвя и всякакви материали биха ми били от полза.

# 763
  • София
  • Мнения: 12 131
Аз не съм ползвала пощата, но досега условието за достъп до нея винаги е било да е писано поне в 3 теми.

# 764
  • Мнения: 263
Дами, може ли да споделите, ако знаете разбира се, за он-лайн борса/магазин/сайт за учебници 2-ра употреба? Иска ми се да закупя 2-ри комплект учебници, за да може едните да стоят в шкафчето в училище за употреба в у-ще, а другите - вкъщи с цел минимизиране теглото на раницата. Но се чудя въобще дали се предлагат 2-ра употреба предвид, че са безплатни за учениците и се връщат на края на годината....

За борса не мога да споделя, но покрай онлайн обучението по време на пандемията, накара всички издателства да осигурят безплатен достъп до т. нар. "електронно четими учебници" - най-често в pdf формат и вероятно след някаква регистрация. Това също е вариант - ако не Ви притеснява, че ще чете от екран.
.   А тази дигитална раница ,за която толкова говорят ще я има ли ? Няма ли там да са качени всички учебници на децата ?
Иначе и ние започнахме новата година ,за съжаление с нов учител по математика / трета година с трети учител / и нов учител по английски .Лошото е, че и този учител по математика не е последен- временно е, докато намерят титуляр .
Засега тръгна на уроци по математика, търся и по български, в нашия град школи няма.

Общи условия

Активация на акаунт