👣 Августови бебета 2023 🤱

  • 21 597
  • 736
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 232
А заспива ли така по време на хранене?
На колко часа го храните ☺
Аз му давам на поискване като обикновено това е,когато се събуди и е на 2-3часа.
През другото време си спинка. При вас така ли е ?
quote author=iv_vd89 link=topic=1577002.msg46818191#msg46818191 date=1692035230]
Моето е на кърма, на 8 дена. Успявам да редувам гърдите за по 5 мин всяка. След всяко ядене връща и то доста. Не ми е особено спокойно, вдигнахме матрака, след яденето го държа поне 10 мин изправен и пак връща. Не съм го мерила, но си пълни памперсите и не реве. В същото време е много активен, обръща се настрани и вече го намирам и в средата на леглото. Кака му не беше такова чудо Anguished
[/quote]

# 31
  • Мнения: 2 692
И моето е на АМ и заспива по време на хранене. Вече е на 25 дни. Още преди да започне да се унася почвам да побутвам по крачета, бузки, ръчички. Също връща мляко. Не винаги успява да се уригне. Държа по 15-20мин да се уригне и пак връща. Нямам търпение да видя колко е наддала. Виждам по памперсите, че има промяна, но ми е любопитно с колко.

# 32
  • Мнения: 615
На мен педиатърката ми каза, че хранене по 15-20мин макс е нормално, ако е повече се измарят и губят енергия за това. Аз смених шишетата от филипс силиконови на нук каучукови, които са много по-меки и детето се храни много по-лесно.
Може да пробвате с друг вид шише, при нас това се оказа решаващо. Другият момент беше, че в болницата се хранеше по часовник на 3ч, но у дома не съвсем и като спазвах стриктно режима все не си изяждаше всичко.
Сега яде вечер на 3.30-4ч, а през деня има поне едно хранене на 2.30-2.45ч.
Забелязах, че така е по-спокоен, отколкото с началните насилвания само и само да спазя часовете.

# 33
  • Мнения: 238
Има отнасяне за тези 5 мин, но аз му пипам бузите, ушите, гледам да не го оставям да заспи. Също така преди да сменя гърдата го слагам да се оригне, дори и да не стане разместването го разбужда.

# 34
  • Мнения: 1 560
Моето хапва за макс 10 минути, много често само от едната гърда. Не го мъча повече, кърмя на поискване - понякога на 2-3 часа, понякога и на 1,5ч, понякога и на 3,5. С баткото доста следях интервалите, сега го давам по-спокойно и е доста по-добре. Баткото ядеше по 15-20 минути от гърда, общо 30-40 минути, а този малкия е готов доста по-бързо.
Първите дни връщаше мляко, сега го уригвам и скоро не е връщал.
Иначе и той се завърта… много се изненадах. Слагам то по гръб в кошарата и той се завърта настрани и се премества😳

# 35
  • Мнения: 2 126
Нашето е на кърма. Суче за около 10 мин от едната гърда и е готов. Накрая се унася. Доизцеждам кърма. Издържа 3-4 часа до следващото хранене, а снощи като яде в 9, после аз го събудих в 3. Не знам дали да го будя по час. Засега го оставям така, дано да наддава достатъчно. Всеки път след хранене го вдигам да оригне, понякога връща малко мляко.
И също като вашите се обръща яко. Баткото не беше така шавлив и ми е доста странно.

# 36
  • Мнения: 212
За водата в ушите- аз слагам ръка върху главата му и реално водата минава първо на ръката ми и после от нея към главата му - надявам се да се разбира какво исках да обясня Simple Smile
За пъпчето- да мокри се при всяко миене и след това се обработва към момента със спирт 95% и на A-derma  Cutelium
Момичета, как предотвратявате влизането на вода в ушичките при къпане?
Също да питам мокрите ли пъпчето преди да е паднало и ако не, как успявате да избегнете тази зона.

# 37
  • Мнения: 2 126
Ние го къпем на мивката, но все още не съм му къпала косата. Не знам кога ще се престраша. В коритото е по-лесно, но все още не сме го изкарали и почистили.  
Пъпчето не го пазим кой знае колко. След баня обработваме със спирт и пудра вигосепт педиатърката изписа.

Последна редакция: вт, 15 авг 2023, 17:23 от Jupiter sea

# 38
  • Мнения: 212
Момичета имам следното питане в количката какво слагате за да може да се пооплатни вътре…. Защото сега като сложим бебока той буквално се лашка вътре… Количката си има нейн матрак и върху него съм постлала пелена …. Трябва ли ми още нещо🤔

# 39
  • Мнения: 76
Момичета имам следното питане в количката какво слагате за да може да се пооплатни вътре…. Защото сега като сложим бебока той буквално се лашка вътре… Количката си има нейн матрак и върху него съм постлала пелена …. Трябва ли ми още нещо🤔

Не мисля, че ви е необходимо друго. Предполагам сте с коша за новородено, който е с изцяло легнало положение. Просто минавайте по-бавно през неравностите и няма да се мърда толкова бебето.

А аз искам да попитам какви нощни лампи ползвате? Като се събуди бебето през нощта какво светвате?

# 40
  • Мнения: 1 560
Светвам с фенера на телефона😃 Нощната лампа е от другия край на леглото, а и ще събудя останалите така.

# 41
  • Мнения: 15
Аз светвам една къмпинг лампа от Декатлон, достатъчно светлина да виждам какво става и да сменя памперс, но не буди останалите. Blush

# 42
  • Мнения: 238
Аз светвам глобуса на каката. Той е розов и светлината е доста мека.

# 43
  • Мнения: 99
Мами, на колко градуса държите вашите новородени бебчета?

# 44
  • Мнения: 232
Момичета при вас продължава ли кървенето след раждането?
Аз родих нормално с епизиотомия и имам доста шевове. Вече минаха две седмици и все още имам кървене, понякога слабо,понякога по-силно. Днес имах и доста голям съсирек.
Колко време е нормално да продължи това кървене?
Тук акушерката ми каза само,че е нормално и можело да продължи много време.

Общи условия

Активация на акаунт