не я понасям.............свекърва ми???

  • 15 232
  • 98
  •   1
Отговори
# 15
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Единственият изход да се обичате, без да си пречите, е да не живеете заедно. Аз до тоя извод стигнах, макар че в много случаи е трудно осъществимо.
Peace

# 16
  • Мнения: 9 990
Пряко свързана тема с онази...другата...за къпането и обгрижването ма момченцата...мамините... Laughing

# 17
  • Мнения: 3 537
Единственият изход да се обичате, без да си пречите, е да не живеете заедно. Аз до тоя извод стигнах, макар че в много случаи е трудно осъществимо.
Peace
точно така.

# 18
  • София
  • Мнения: 8 932
И аз си мисля, че прекаляваш с омразата си, най-малкото кой се натоварва повече от това. Но дано един ден снаха ти не те мрази така. Защото синът и може да те защитава, но във всеки случай на него му е майка и съм сигурна, че не му е приятно ставащото.
И мойта свекърва не е цвете, но аз съм и казвала директно нещата, не чрез сина и, защото го обичам и не искам да го карам да избира м/у мен и нея.

# 19
даааа.  вижда се, че ти влияе на нервите.
защо не я изгониш?
тоест, какви политики сега, ти я мразиш. защо се мъчиш.
кажи й да напусне къщата ти, че не можеш да я понасяш и да се махне.
мъжа ти да ходи у тях да я вижда когато си иска, но тя да не ти стъпва в къщата.
а мъжа ти, който също може да ти съдейства поне и да ходи той да вижда майка си, а не тя да идва у вас.



 Grinning  Как точно да я изгони, като живее в нейната къща? Жената си е такава, на който не му изнася да се пренася. Да я изгони от собствения и дом... Ти направо уби коня с вилица  Laughing Laughing Laughing

# 20
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Ееее, момичета, по-леко с авторката на темата  Wink. Моята свекърва не е свеки-мечта, но я обичам и уважавам ЗАРАДИ НЕЯ САМАТА - доказала се е като приятелка и на мен и на семейството като цяло. Да тичаш по синчето, да го гледаш и глезиш, да си вземеш болничен заради него - говорим за възрастен, женен мъж - просто не го разбирам!!! И не ми отговаряте "ама ти когато имеш син...." - това е въпрос на характер, не е шаблон  Wink.

# 21
  • Мнения: 4 668
Пряко свързана тема с онази...другата...за къпането и обгрижването ма момченцата...мамините... Laughing

Мдааа ... Абсолютно  Laughing

Мотя свекърва се отказа да ни се меси , след като безкрайно ясно и показах , че няма да стане това , което го е намислила . Засега се е ограничила да се обажда по телефона и да дава съвети на мъжът ми ... Особено здравословни . Изживява се като голям специалист в тази област  Mr. Green

Но другият и син , който не живее в BG всяка вечер си говори с нея минимум по един час , а като си дойде излизат заедно тя да му купи дънки  Shocked Става въпрос за мъж на 27 г. със сериозна връзка . Но мама го е обсебила ... Това е проблем на неговата жена всъщност ... на мен ми е смешно , ама тя как ли се чувства  newsm78

# 22
  • Мнения: 58
Препоръчвам на всички момичета една много полезна книжка "Снахи и свекърви една трудна любов". След като я прочетете няма да ги заобичате, но ще разберете основата на конфликта.

# 23
  • Мнения: 1 640
Аз няма да те обвинявам,няма и да те разубеждавам,че неоснователно се дразниш и обиждаш свекървата.Разбирам те-криво ти е,обидно ти е,натоварила си се с мн.негативни емоции и надеждата е -отделянето!Пожелавам ти го!Дано!
   Аз живея на 90 км от свекито и съм доволна/меко казано/ от този факт/,макар че моята хич не прилича на описания типаж!Тя е една отрудена жена от мн.малък град,която иска да я посещаваме всеки уикенд.Аз пък искам да отида с детето си и мъжа си на разходка,на дет.атракциони,защото през седм.стоим само вкъщи.Отида ли в малкото градче-на мъжа намират поне 5 задачи за вършене/ремонтиране/,а ние с детето стоим затворени в къщата-гол.скука.Дори аптеката не работи в това градче,да не говорим за някакви интересни места-НЯМА!А и мъжът ми го ангажират да работи,да поправя из къщата.Ходенето при свекито-2 изгубени дни!Иначе жената е добра и любезна с мен,пълни ни колата.Но усещам,че искат синът им да е до тях постоянно и да го ангажират с всичко.А аз не съм сирак,имам двама родители,но те не ме обсебват и не крадат от свободното ми време.Нещо като им се развали вкъщи , викат майстори,плащат си и не ме занимават с проблемите си.При родителите на мъжа ми положението е точно обратното.Викат го за вс.повреда.Зълвата също е свикнала да търси мъжа ми  при проблеми.

# 24
  • Мнения: 727
да така е ? на типаж еи както казах на характер
Но моля тези гръмки изказвания за ОМРАЗАТА .....няма нужда!!!
не сматам че я мразя....тя ПРОСТО се меси и пречи!!!
а относно помоща й .....ОК да речем че е заради това да не се разболеем.......вече сме болни де!,защо си взе болничен  #Crazy,наистина не ми се пише вече по ?
Благодаря за мененията ви,исках само да споделя нищо повече Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 4 668
anilevi  , миличка ... винаги ще има някой който да не те разбере , още повече , че това което чувстваш няма как да го предадеш чрез писане ...

Колкото до омразата , която ти вменяват  Laughing - тя Мамица си е такава - ако не наплюе някой днес , денят и е минал напразно  Laughing

А и какво ти пука , това е форум , не се връзвай толкова какво ти еказал тоя или оня , просто намери начин ти да не се дразниш ...

# 26
  • Мнения: 3 479
Който не е преживял такова месене в живота, той не може да го разбере. Както са казали хората: Сития на гладния не вярва!

Моята свекърва също е много загрижена за здравето на сина си. Ако не бях аз, преди 10 години щеше да го направи зависим от лекарства. Все му пробутваше Лексотан, като се притеснявал да си вземал така по един. Да ви кажа, че през каквито стресови ситуации преминава сега мъжа ми, преди 10 години не е и помирисвал. Но сега въобще не се сеща да пие транквиланти. След всяко ходене у родителите му съм му пребърквала джобовете (между другото по друг повод не съм го правила) и съм изхвърляла всички лекарства. Накрая тя спря да му ги дава, щото били скъпи и отивали на вятъра Crazy Сега мъжът ми оценява какво съм правила за него, за да го предпазя от маниите на майка му, обаче тогава доста ми се сърдеше в някои случаи.
И престанете да оправдавате милите майки, как искали всичко най-добро за синовете си, пък ние не сме уважавали това. #Crazy Не всичко, което е най-добро за синовете им, е такова и за семействата им. Трябва да се прави ясна разлика между живота на един син преди и след брака.  Naughty Същото важи естествено и за дъщерите!

П.П. Както е видно от подписа ми и аз ще ставам свекърва, че даже и три пъти. Обещавам да съм добричка и да не тормозя снахите, заради милите ми съкровища Blush

# 27
  • Мнения: 1 240
Не позволявайте на свекървите да ви се месят в отглеждането на ВАШИТЕ ДЕЦА!
Но запазете добрите отношения по между си, защото все пак тя е майка на вашия мъж.

# 28
  • Мнения: 127
според мен има два варианта да сте добре и да се обичате-единия е ако имате възможност да се отделите на друго място, а втория е с времето да развиеш непукизъм(приятелката ми е така-даже вече се забавлява на неща на които преди плачеше), нека си говори, а пък ти си знаеш твоето. Иначе само си късате нервите взаимно. Peace

# 29
  • Мнения: 4 176
anilevi 

Колкото до омразата , която ти вменяват  Laughing - тя Мамица си е такава - ако не наплюе някой днес , денят и е минал напразно  Laughing


Това просто не е вярно!
Интересни сте. Значи когато една снаха оплюва свекървата дай да и ръкопляскаме ( нали сме снахи). Да сме солидарни.
И аз понеже имам мнение, което е по-различно, значи съм злобна. Ми нека съм злобна. Не му пука. Това няма да промени разбиранията ми.
Грозно е снаха/ свекърва да плюе другата страна по този грозен начин. Просто защото по този начин обиждаш съпруга си. Възпитаваш децата си си на лошо отношение и тн. Абе прави какво искаш.
Аз си живея живот с моята свекърва ( не че и тя не е характер), но и двете правим компромиси, защото както казах вече и двете обичаме един мъж - синът и.
И ако бях злобна, щях да плюя свекървата и аз, но уви.... newsm78

Само да допълня, че живях със свекървата под един покрив цели 5 години. Еми какво да ви кажа- беше ни тясно. Събразявахме се една с друга и понякога ни беше напрегнато, но НИКОГА не сме стигали до скандал или нетърпимост.
Направете си изводите.

Общи условия

Активация на акаунт