Български брандове и бутици -Тема 3

  • 53 502
  • 454
  •   2
Отговори
# 435
  • София
  • Мнения: 4 789
И аз купих един комплект от Лилия фешън (не са бг дрехи, това ми беше ясно), но пиша във връзка с дискусията и материята. Та на снимките прилича много на лен, дори на живо, но си е полиестер. Явно все по-често се случва.
Поръчала съм си две български неща сега- сет и тениска, като ги получа, ще пиша. И от двете марки поръчвам за пръв път.

# 436
  • Мнения: 638
Аз също от миналото лято си търся комплект от лен, и да не струва половин бъбрек. Накрая видях, че в Корсо Италия са пуснали, по принцип там не са български дрехите, но специално за тези пише че са тяхно производство. 100% лен. Отидох и си ги пробвах царски в магазина им. Продават се отделно панталонките и ризата. Има и в бяло на сини ленти

https://www.corsoitaliaonline.com/product/riza-ciclamino-9344.html

# 437
  • Мнения: 1 336
Здравейте! Търся си кожено яке тип байкърско. Някъде да сте попадали?

# 438
  • София
  • Мнения: 3 897
В Dika имаше наскоро някакво черно кожено, от естествена кожа, тип байкър.
В София май вече няма останали бутици на Стилна жена, освен този в Скай сити? Много ми се иска да видя техните ленени комплекти на живо.

# 439
  • Мнения: 3 810
В Пловдив има магазин и ги видях на живо: добре изглеждат. Не от лена забих една блуза и един панталон. Държат си качество, имам техни дрехи на по 10 години.

# 440
  • Мнения: 1 757
Мацки, издирвам риза в нежно розово, за един сив панталон. В размер С или ХС ми трябва, да не е овърсайз, а елегантна и съвременна. Къде да търся???

# 441
  • Мнения: 697
С дълъг ръкав ли трябва да бъде? Защото  в авторската серия на Corso Italia имат с къс ръкав, който е интересен:
https://www.corsoitaliaonline.com/product/riza-rosa-9405.html

# 442
  • Мнения: 1 757
С дълъг, да.

# 443
  • Мнения: 667
Оставям това тук. Не е хейт, просто много мразя наглостта да е толкова голяма. Надявам се да не се подлъгват много хора да поръчват от такива “БГ” брандове…






Шийн ориджинъл 😂

# 444
  • Около света и у нас!
  • Мнения: 109
Оставям това тук. Не е хейт, просто много мразя наглостта да е толкова голяма. Надявам се да не се подлъгват много хора да поръчват от такива “БГ” брандове…






Шийн ориджинъл 😂

Това не е българска марка. Те са вносители и главно продават турска и китайска стока.

# 445
  • Мнения: 4 674
Проблемът е, че подвеждат хората.

Забелязала съм, че много български брандове, които иначе произвеждат и собствени дрехи, понякога пускат дрехи от Турция и Китай. Някои от тях изрично отбелязват, че тези артикули не са български или поне не твърдят, че са, но други нарочно или не си оставят в описанието грешното твърдение, че тези дрехи са произведени в България.

Не знам дали тази практика е подсъдима.

# 446
  • Мнения: 638
И на мен напоследък, откакто станах фенка на Тему, редовно ми попадат страници с БГ "бутици", където обличат някоя Златка в рокли за 10 лв от Тему и я продават за 140 лв. Обаче да, обикновено не твърдят сами да ги произвеждат. Имам чуденка аз за Glamour room - от къде ли са им стоките? Турция? И също така виждали ли сте някъде този ретро принт на бледорозови и бели квадратчета? 🤔

Последна редакция: пт, 31 май 2024, 09:11 от Golfo_di_Orosei

# 447
  • При децата ми
  • Мнения: 6 144
И на мен напоследък, откакто станах фенка на Тему, редовно ми попадат страници с БГ "бутици", където обличат някоя Златка в рокли за 10 лв от Тему и я продават за 140 лв. Обаче да, обикновено не твърдят сами да ги произвеждат. Имам чуденка аз за Glamour room - от къде ли са им стоките? Турция? И също така виждали ли сте някъде този ретро принт на бледорозови и бели квадратчета? 🤔

Извън темата, но бихте ли споделили какво вземате от Тему? Може и на лични съобщения.

# 448
  • София
  • Мнения: 8 696
Има магазини в тему или алиекспрес, които имитират стоки на малки бутици, виждала съм дори на българи, колкото и да мислим, че сме незабележими и точно пък на бг творец ли ще правят имитации.
Преди време съм виждала снимки на плетива на моя съученичка, за която 15000 % знам, че сама с двете си ръце ги плете и се снима с тях(тя самата е на снимките). И беше помолила да се докладва. Тя продава в etsy и съм виждала и други български творци да се оплакват, че в алиекспрес им продават нещата, та може би някак от там ги намират.
Има го и обратният случай, имаше една с бижута...Биби Коповска или нещо такова. Хванахме я с едни висящи череши, че си поръчва от алиекспрес. И още няколко модела и бяха от там.

# 449
  • София
  • Мнения: 3 897
И аз се дразня, често като си харесам нещо от деним, било то от сайт или в магазин, се оказва от Турция и на тройна цена. Иначе за бг марки напоследък мога да похваля Стилна жена - този ленен комплект, който обсъждахме тук преди време, със златистите нишки, разкошен е. Видях обаче, че затварят магазина в Скай сити и вече няма да имат бутик в София, жалко. Друга марка, която открих наскоро, е сливенската Fabele - всичко им е от естествени материи и държат на етичното, устойчиво производство.

Общи условия

Активация на акаунт